Mám Cube REACTION HYBRID PRO 625 (2022) s motorom Bosch Drive Unit Performance CX Generation 4 (85Nm) Cruise (250Watt). Motor začal vydávať zvuk ako keby tam odrazu nebolo dosť mazivá, kokové trenie. Bol som s tým v Cube servise, zvuk mi potvrdili s tým, že sa s tým nedá nič robiť, lebo Bosch k tomu nerobí žiadne náhradné diely a nedá sa to ani otvoriť bez toho, aby nebolo treba náhradné diely. Opýtal som sa čo s tým a len pokrčili plecami. Robil už niekto servis aj samotného motora Bosh? Bolo to bez problémov?
Vďaka
06.05.2024 - 14:27:31
00
na YT je dosť videí s rozoberaním a opravami Bosch motorov

inak keď je 2022 nemáš to ešte v záruke? aj tu sú nejaké info k tomu
https://www.mtbiker.sk/forum/elektro-bicykle-f33/servis-motora-bosch-t42027.html

thumb_up0thumb_down
06.05.2024 - 14:54:29
01
Ahoj, odporucam navstivit Bosch eBike servis centrum, kde sa urobi diagnostika a ta sa s popisom zavady posiela do Bosch-u. Vyjadria sa, co s tym, Neodporucam otvarat motor Bosch. Stratis nielen zarucny, ale aj pozarucny servis od Boschu (pozor, nove pravidla Bosch), neuznaju Ti ziadnu zavadu, ak zistia, ze bol motor otvoreny mimo Bosch. Ak to bude nutne, vyziadaju si motor na servis. Navstiv servisne centrum v Tvojej lokalite.
06.05.2024 - 18:25:35
01
Na základe toho, že nebola podaná reklamácia tipujem, že ebajk je už po záruke, ale určite by som sa pri takto starom (mladom) motore nepúšťal do "garážového" rozoberania... Každý autorizovaný servis Bosch je schopný vybaviť aj pozáručnú opravu, ale určite by som primárne oslovil predajcu, u ktorého bol kupovaný... A na záver len jedno - náhradné diely sú (aj keď nie veľa), dokonca sa dá kúpiť celá pravá strana aj s rozvodmi...
07.05.2024 - 09:58:22
02
Určite to pošli do Bosch servisu. Ak tvoj predajca gúľa očami, tak oslov nejakého iného. Servisov čo majú skúsenosti s motormi je dosť. Mne aj po záruke vymenili motor za nový. A údajne ešte 1 rok po záruke ak je potrebné meniť motor tak ho dajú za polovičnú cenu. Ale to bolo dva roky dozadu:-) Každopádne prístup BOSCH vs Shimano k zákazníkom a problémom je neporovnateľný.
10.05.2024 - 14:01:49
03
keyboard_arrow_up