O MTHIKER
E-shop a portál pre outdoor nadšencov

Pravidlá používania stránky MTBIKER a MTHIKER

Táto stránka existuje aby slúžila komunite cyklistov a nadšencov outdooru na Slovensku. Chceme, aby stránka bola miestom, kde si všetci nájdu všetky informácie, ktoré o svojom hobby potrebujú a aby mali priestor na komunikáciu s rovnako zameranými ľuďmi. Na to, aby táto stránka fungovala a slúžila všetkým máme niekoľko pravidiel, s ktorými používaním služieb stránky MTBIKER / MTHIKER súhlasíš:

 • Nebudeme tolerovať vulgárne, rasistické, extrémistické alebo inak neznášanlivé príspevky a komentáre. Tieto budú po nahlásení bezodkladne zmazané a ich autori nebudú mať na MTBIKER / MTHIKER prístup.
 • Nechceme, aby boli komentáre, inzeráty, fotografie a príspevky vo fóre zneužívané na reklamu. Takýto obsah môže byť zmazaný.
 • Nie je v našich silách kontrolovať originalitu tovaru v bazári ani identitu našich užívateľov. Nenesieme zodpovednosť za škody ani ujmu, ktoré môžu vzniknúť zverejnením inzerátu na stránke MTBIKER / MTHIKER. Budeme spolupracovať s pôvodným majiteľom a políciou, ak sa u nás objavia inzeráty na ukradnutý tovar.
 • Všetky články, videá, fotografie, diskusné príspevky, komentáre a iné materiály nahraté na stránku užívateľmi sú ich názormi a nie názormi redakcie alebo prevádzkovateľa MTBIKER / MTHIKER. Nenesieme zodpovednosť za obsah týchto materiálov, ani za škody ani ujmu, ktoré môžu vzniknúť zverejnením týchto materiálov na stránke MTBIKER / MTHIKER.
 • Všetky články, videá, fotografie, diskusné príspevky, komentáre a iné materiály, ktoré nahrávaš na náš server, musia byť prejavom Tvojej osobnosti, osobnej povahy, autorským dielom, alebo k nim musíš mať adekvátnu licenciu. V prípade porušenia autorských, osobnostných alebo základných ľudských práv (najmä práva na ochranu súkromia, práva na ochranu osobnosti alebo práva na ochranu osobných údajov) tretej osoby môžeme od Teba požadovať náhradu za škody, ktoré nám ako prevádzkovateľovi webovej stránky prípadne vzniknú v súvislosti s uplatnením nárokov tretej osoby dotknutej Tvojím protiprávnym konaním.
 • Pridaním diskusného príspevku, článku, inzerátu, komentáru, výjazdu, fotografie alebo iného materiálu na stránku MTBIKER / MTHIKER nám pre prípad, ak by mal byť takýto výstup predmetom duševného vlastníctva udeľuješ nevýhradnú licenciu na použitie diela (t. j. príslušného výstupu predstavujúceho predmet duševného vlastníctva), a to za nasledujúcich podmienok:
  (i) spôsob použitia diela podľa ust. § 19 ods. 4 písm. c) a f) Autorského zákona (t. j. zaradenie do databázy a uvedenie diela na verejnosti),
  (ii) v neobmedzenom rozsahu (podľa § 67 Autorského zákona),
  (iii) po celý čas trvania majetkových práv autora k dielu,
  (iv) bez nároku na finančnú odplatu (za protihodnotu v tejto súvislosti považujeme Tvoju možnosť používať funkcie tohoto webu),
  (v) so súhlasom autora na udelenie sublicencie tretej osobe a s tým, že
  (vi) sme oprávnení rozhodnúť o odstránení diela z nášho webu a ostatných platforiem v prípade, ak porušuje pravidlá používania stránky MTBIKER alebo pravidlá diskusného fóra, ak Tvoje dielo zasahuje do práv a slobôd iných alebo je v rozpore so zákonom.
  Udelená licencia sa vzťahuje aj používanie na ďalších webových stránkach a sociálnych sieťach (najmä Facebook, Instagram) a iných platformách (YouTube kanály) patriacich prevádzkovateľovi.
 • Pokiaľ diskusný príspevok, článok, inzerát, komentár, výjazd, fotografia, audio vizuálny záznam alebo iný materiál, ktorý si pridal na stránku MTBIKER nie je autorským dielom, resp. predmetom duševného vlastníctva, berieš pri zohľadnení vyššie uvedeného na vedomie, že pridanie takéhoto príspevku na stránku MTBIKER / MTHIKER zodpovedá Tvojmu súhlasu s použitím prejavu Tvojej osobnosti, resp. osobnej povahy spôsobom zodpovedajúcim účelom a cieľom, pre ktoré prevádzkujeme stránku MTBIKER / MTHIKER (viď úvodu týchto podmienok). Zachovávanie obsahu a logická nadväznosť v rámci diskusií sú pre dosiahnutie týchto cieľov kľúčové, a preto pridaním príspevku súhlasíš s tým, aby všetky (pokiaľ to bude možné) Tvoje príspevky po obsahovej stránke ostali na našom webe zachované aj potom, ako sa rozhodneš odstrániť svoje užívateľské konto, avšak už len v anonymizovanej forme, t. zn. tak, aby sa nedali spojiť s Tvojou osobou, resp. s identitou, ktorú si si na našom webe vytvoril.
 • Registrácia je určená len pre dospelých a deti od 16 rokov. Ak máš menej ako 16 rokov, musíš nám doložiť súhlas zákonného zástupcu.
 • Sme radi, ak zdieľaš naše články, videá alebo fotografie, ale žiadame, aby si vždy uviedol/la autora a odkaz (hyperlink) na MTBIKER, inak porušuješ naše autorské práva, prípadne autorské práva našich užívateľov.
 • Sme neradi, ak používaš AdBlock (alebo podobné pluginy) a tým nás oberáš o reklamný príjem, vďaka ktorému táto stránka žije. Ak blokuješ reklamu a chceš stránku používať, podpor nás nákupom v našom e-shope.

Náš prísľub používateľom MTBIKER

 • Tvoje údaje sú u nás v bezpečí a nikdy ich neposkytneme tretím stranám bez Tvojho explicitného povolenia. Viac o našich zásadách ochrany súkromia a osobných údajov nájdeš tu.
 • Robíme všetko čo je v našich silách, aby sme odstránili nevhodný obsah nahratý užívateľmi. Ak nám pomôžeš nahlásením takéhoto obsahu, zvládneme to rýchlejšie.
 • Snažíme sa byť čo najobjektívnejší v našich článkoch a príspevkoch, ale každý článok a príspevok je subjektívnym názorom jeho autora.
 • Užívatelia sú pre nás na prvom mieste. Riadime sa spätnou väzbou od našich užívateľov, ale nie vždy je možné vyhovieť všetkým. Snažíme sa vždy nájsť riešenie, ktoré vyhovuje absolútnej väčšine užívateľov.


MTBIKER.shop s.r.o. - prevádzkovateľ stránky MTBIKER a MTHIKER

keyboard_arrow_up