Test: GSI Outdoors Pinnacle Dualist II – všetko, čo potrebujete na varenie v prírode

Test: GSI Outdoors Pinnacle Dualist II – všetko, čo potrebujete na varenie v prírode

Viacdňové prechody horami (prípadne kempovanie) si vyžadujú už nejakú tú výbavu, ku ktorej zaiste patrí aj kempingový riad, vďaka ktorému si v prírode vieme pripraviť a naservírovať jedlo.

Každý milovník prírody, ktorý v nej chce stráviť dlhší čas, vie, že ak si chce pripraviť jedlo sám a najmä, ak sa vyberie do lokality, kde nie je povolené zakladať oheň, je potrebné si so sebou zobrať varič a „riad na cesty“, v ktorom si pripraví vlastné jedlo. Inak povedané kempingový riad. Či už sa chystáte na viacdňový prechod, alebo budete dlhší čas kempovať na jednom mieste, alebo si chcete len tak ozvláštniť a vylepšiť jednodňovú turistiku, určite sa vám zíde kvalitný kempingový riad.

Dnes sa spolu pozrieme na súpravu kempingového riadu značky GSI,
...riad je zabalený v praktickom vrecúšku, ktoré môžete použiť ako prenosný drez.
konkrétne sadu GSI Outdoors Pinnacle Dualist II sada riadu 1,8 l. Súpravu kempingového riadu sme zobrali na prvú skúšku do jedného z mojich najobľúbenejších pohorí, do Slovenského raja. My sme si vylepšili práve jednodňovú turistiku, lebo pre krátkosť času sme sa nemohli zdržať na noc. Keďže doma sme obed nestihli, bola to dobrá voľba.


Čo všetko vo vnútri krabičky nájdeme

Riad je zabalený v krabičke, z ktorej ho vyberiete v praktickom a pevnom vrecku. Vrecko nie je len na okrasu, ale je z pevného nepriepustného materiálu, takže doň viete nabrať vodu a prípadne tam použitý riad umyť. Sada je vhodná pre 2 osoby, ktoré ju vedia plnohodnotne využiť a nemusíte čakať, kým sa naje jeden a potom môže druhý, mištičiek je dosť aj pre „pocestných“.

V balení nájdete 1,8 l hrniec s výklenkom na lepšie liatie vody, pokrievku, ktorá slúži ako taký „mini“ cedník, keďže na okraji má dierky, vďaka ktorým viete vyliať vodu napr. z cestovín, ďalej 4 mištičky, 2 z nich majú neoprénový termoobal a viečko s náustkom (vhodné na pitie napr. polievky, čaju) a 2 skladacie (ja to volám) lyžičko-vidličky.


Poteší aj oko

Ale poďme pekne poporiadku. Ako som už spomenula, riad je zabalený v praktickom vrecúšku, ktoré môžete použiť ako prenosný drez. Vo vrecku je 1,8 l hrniec a v ňom je zbalené všetko, čo v tejto sade nájdete. Vyklápacia rúčka hrnca slúži ako poistka pred tým, aby sa to celé nerozsypalo. Po odklopení rúčky postupne vyťahujem prvú mištičku, v ktorej je druhá mištička, pod nimi sú ďalšie dve, takisto vložená jedna v druhej. V jednej z mištičiek sú zabalené aj 2 lyžičko-vidličky. Ako prvé si všímam veľmi pekný dizajn (čo samozrejme nezaručuje funkčnosť, ale oko, najmä ženské, poteší) a pekné logo značky GSI.


Nie len „vonkajšia“ krása, ale aj funkčnosť

Hrniec má odmerku, čo je veľký bonus a osobne veľmi oceňujem dierky na pokrievke, ktoré slúžia ako cedník.


Úprava povrchu Pinnacle ponúka maximálne efektívny nepriľnavý 3-vrstvový Teflon® tvrdený technológiou Radiance®, ktorá je odolná proti poškriabaniu kovovým príborom.


Perforovaná pokrievka z BPA FREE plastu umožňuje bezproblémový únik pár z hrnca a na vrchu má vyklápaciu nenápadnú úchytku, vďaka ktorej ju bezpečne viete zobrať z hrnca, keď voda už vrie. Neoprénový termoobal, ktorý majú 2 mištičky, je nápomocný, keď nám treba do ruky vziať mištičku, avšak obsah v nej je ešte horúci, termoobaly sú dokonca protišmykové, takže sa vám z misky len tak nezošmyknú. Všetky misky majú objem 590 ml. Súčasťou balenia sú aj 2 skladacie lyžičko-vidličky. Majú praktický systém zaistenia a počas jedenia sa mi nestalo, aby sa mi samovoľne poskladala.


Čo si uvaríme?

Riad hodnotím ako veľmi praktického pomocníka na dlhších pochodoch horami alebo počas kempovania.
Sadu by sme mali predstavenú, ide sa variť, teda, prevariť vodu, haha. Plynová kartuša a varič nie sú súčasťou balenia, takže je potrebné si ich dokúpiť osobitne (varič, kartuša). S prvou skúškou tohto kempingového riadu zároveň idem prvýkrát ochutnať dehydrované jedlo, konkrétne od značky Lyofood, Mac and Cheese. Dehydrované jedlo je vopred predvarené a následne mrazom vysušené.


Konkrétne táto značka neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, ani ďalšie „zbytočné chemické látky“, čo v dnešnej dobre prechemizovaného jedla naozaj oceňujem.


Už po otvorení sáčku cestoviny voňajú perfektne (cítim hlavne syr pecorino, na ktorého chuť sa veľmi teším). Keď voda zovrela, tak som cestovinky zaliala, premiešala a naspäť vrecúško uzavrela na 9 min. podľa návodu.


Po 9 min. som vrecúško otvorila a nabrala som cestoviny do mištičiek (pre dvoch to bolo tak na ochutnávku, inak je to vhodná porcia iba pre jedného). Cestoviny už na pohľad a podľa vône vyzerali perfektne... a tak aj chutili. Naozaj bolo cítiť, že je to o niečom inom, než cestoviny bežne dostupné v potravinových reťazcoch, čo sa však odrazí aj na cene – okolo 10 €, avšak ako som spomínala, ide o jedlo bez pridaných „éčok“ a konzervantov (rôzne druhy dehydrovaného jedla nájdete aj v našom shope ). Po jedle sa len „zaprášilo“ a mne sa žiadalo ďalšieho balíka, avšak balíček sme mali iba jeden.


Misky som jemne prepláchla v potoku a poriadne som ich umyla až doma. Čo bolo pre mňa milým prekvapením, že mištičky vôbec neostávali po umytí mastné (žienky, iste poznáte, že plastové dózy môžete umývať čímkoľvek, väčšinou na nich ostane ten nepríjemný mastný filter, čo sa ale pri týchto miskách nestalo). Riad hodnotím ako veľmi praktického pomocníka na dlhších pochodoch horami alebo počas kempovania. Na to, že ide o viacdielnu sadu, je tento riad veľmi spratný a prakticky zbaliteľný.

Alternatívy...

Sadu riadu iste ocení každý dobrodruh, ktorý si rád pripraví na potulkách vlastné jedlo. Tento set riadu, ktorý som vám v teste predstavila je dostupný v cene 83,99 € na našom MTHIKER shope. V ponuke sú rôzne varianty tejto sady, či už objemovo menšie, alebo čo sa týka počtu jednotlivých dielov sady.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
nely 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Vlajková loď – Suunto Vertical Titanium Solar

Test: Vlajková loď – Suunto Vertical Titanium Solar

Veľká výdrž batérie, solárny displej, offline mapy priamo v hodinkách či dvojpásmový GNSS. Čo ešte vie ponúknuť nová vlajková loď od Suunto?
Test: Outdoor legíny, ktoré sa stanú tvojou druhou kožou - Fjällräven Abisko Varm Trekking

Test: Outdoor legíny, ktoré sa stanú tvojou druhou kožou - Fjällräven Abisko Varm Trekking

Obliecť si na seba nohavice, o ktorých nevieš, že ich máš na sebe a pritom ešte príjemne hrejú? Je to vôbec možné?
Video: Zlatá stredná cesta od Fenixu - čelovka Fenix HL32R-T

Video: Zlatá stredná cesta od Fenixu - čelovka Fenix HL32R-T

Ak hľadáš čelovku na večerné tréningy, možno sa ti hodí práve tento podarený kúsok.
keyboard_arrow_up