Moje prvé skialpové preteky – MSR Rallye Červenec

Moje prvé skialpové preteky – MSR Rallye Červenec

Na lyžiach sa pohybujem v horách už dlho, no preteky ma vždy nejako obchádzali. Bolo na čase to zmeniť a zároveň skúsiť priniesť pohľad priamo z prvej ruky a pri prvom pokuse.

Ako sa hovorí, človek by mal skúšať nové veci. Už neviem, ako dlho si hovorím, že by som mal konečne skúsiť nejaké skialpové preteky. A už neviem, ako dlho si potom hovorím, či mi treba pretekať ešte aj v zime, keď je letná sezóna plná maratónov a náročných podujatí. Lenže to sú skôr výhovorky, je potrebný jednoducho určitý impulz. Ten prišiel 2 týždne predtým, keď mi Mirka hovorí, či nechcem skúsiť úvodné kolo Slovenského pohára a zároveň majstrovstvá Slovenska v jednom. A prečo vlastne nie?

Slovenský pohár a Majstrovstvá Slovenska v skialpe

Cieľom bolo hlavne nabrať skúsenosti a dôjsť zdravý.
Vo svojej podstate sú skialpové preteky výbornou prípravou aj pre cyklistov, pretože človek, ako sa hovorí, „prefúkne trubky”. A nie sú ani tak dlhé, aby toho bolo príliš – väčšinou sa bavíme o cca 2 hodinách, čo je výborná kombinácia intenzity a dĺžky. Bol som veľmi zvedavý, ako budem intenzitu vnímať a hlavne, čo spraví kombinácia so zjazdom. Do kopca si „zabúcham” rád, ale v podstate nikdy nezbalím za minútu pásy a nevalím do zjazdu, ktorý sa rovnako ide na „šupu”.

MSR Rallye Červenec-zjazd

Jednoducho, všetko má svoje špecifiká a nakoniec som sa tešil, ako ich pocítim na vlastnej koži. Hneď dodám, že na preteky som sa nijako špeciálne nepripravoval, v podstate vďaka podmienkam som na lyžiach stál tento rok asi 10x. Cieľom bolo hlavne nabrať skúsenosti a dôjsť zdravý.

potrebné vybavenie na MSR Rallye Červenec

Čo sa mi páčilo, tak bol aj charakter trasy s cieľom na chate Červenec (Chata pod Náružím). Túto jeseň sme ju zmapovali na bicykloch aj do našej série najkrajších stúpaní a teda kombinácia so zimou mi prišla ako ďalšie symbolické spojenie.

MSR Rallye Červenec-štartMSR Rallye Červenec-Chata Červenec


Všetko nájdete potom v obsiahlom reporte, ktorý sme pre vás „zvnútra” pretekov rovnako pripravili po prvý raz .Záznam pretekov v aplikácii Strava.
Výsledky na FB profile klubu Skialp Bobrovec.

Snažili sme sa hlavne natáčať, ale možno sa ešte nájdete niekde na fotke v našej galérii pod článkom. A keď ste pretekať neboli, dúfame, že sme vás aspoň trochu motivovali, to niekedy skúsiť.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Imroman (Martin Imrich)
Páči sa ti tento článok? thumb_up51thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Skutočný skialpinizmus na vlastnej koži alebo Hore-dole Derešom

Skutočný skialpinizmus na vlastnej koži alebo Hore-dole Derešom

Hore-dole Derešom patria medzi najtechnickejšie skialpové preteky na Slovensku a my vás zoberieme priamo na trať a do ich diania.
Pozvánka: Vitaj bežecká sezóna, o rok skialp opäť

Pozvánka: Vitaj bežecká sezóna, o rok skialp opäť

Poďme sa pozrieť na marcové preteky, ktorými môžeš odštartovať bežeckú sezónu alebo naopak ukončiť tú skialpovú. Ktoré si vyberieš?
Reportáž: Liptov Ride – unikátne preteky v srdci Liptova

Reportáž: Liptov Ride – unikátne preteky v srdci Liptova

Táto súťaž dokonale vykresľuje možnosti športového vyžitia na Liptove a láka stále viac ľudí s cieľom zašportovať si, zabaviť sa a zažiť skvelý deň v kruhu ľudí s podobnými záujmami až v piatich outdoorových športoch.
keyboard_arrow_up