Test: CRAFT CORE Nordic Training - oblečenie po švédsky

Mať kvalitné oblečenie na šport nie je len otázkou komfortu, ale aj správnej funkčnosti a zamerania na daný šport.

Zima na Slovensku už nebýva tak tuhá, ako to bývalo v detstve, ale stále nám dokáže ponúknuť možnosti na zimné športy. Ja som takto objavil možnosť v bežeckom lyžovaní a namiesto vozenia sa klasickým štýlom som hneď „zabrúsil“ v tom korčuliarskom. Samozrejme, pri vyššej intenzite som začal hľadať správny pomer oblečenia, ale paradoxne priedušnosť materiálu nebol najväčší problém.

Naposledy vo februári som išiel na bežky na otvorený okruh na rovinke. Svietilo slniečko, bolo asi - 6 °C, ale fúkal vietor. Vtedy som zistil, že síce mám priedušný materiál, ale potrebujem aj niečo s membránou proti vetru.

nohavice CRAFT CORE Nordic TrainingCRAFT CORE Nordic Training test

Výber značky a oblečenia

V MTHIKER shope som si zvolil oblečenie na bežecké lyžovanie a začal hľadať. Značku CRAFT som poznal už z vlastnej skúsenosti a celkovo ich produkty sa mi páčili vzhľadom aj cenovo. Začal som teda viac skúmať, až som si nakoniec objednal viacero kúskov. Okrem nohavíc to bola bunda, kukla a čiapka s ponožkami. Pri mojej postave 173 cm a 72 kg som zvolil veľkosť oblečenia M, ale časom uznávam, že som mohol vyskúšať aj menšiu veľkosť S.

CRAFT CORE Nordic Training reviewCRAFT CORE Nordic Training recenzia

... nie sú len jednostranne zamerané a doma ich môžem použiť počas zimy na viacero aktivít...
Medzi základné parametre patrilo určenie na daný šport a taktiež použitie nejakej membrány. Práve to ma presvedčilo rozhodnúť sa pre tieto nohavice. Membrána Ventair zabezpečuje pohodlie počas vyššej intenzity, kedy je látka priedušná a v opačnom prípade chráni pred vetrom. Pás tvorí široká guma, ktorá počas pohybu neťahá ani netlačí. Celok dopĺňa nepremokavosť a dokonca aj vrecko na zips, vhodné napríklad aj na kľúče.

CRAFT CORE Nordic TrainingCRAFT CORE Nordic Training na doma aj na šport

Prvý dotyk

Veľkosť M mi sadla normálne, ale ako som spomínal, časom som zhodnotil, že aj veľkosť S by mi postačovala. Zasa naopak sú nohavice komfortné a nikde nemám pocit obmedzenia počas pohybu. Samozrejme, „neplávajú” na mne aj keď silnejšie fúka a skôr ide o môj subjektívny pocit. Počas leta som naučený byť obtiahnutý v lycre, tak má človek deformáciu aj inde.

CRAFT CORE Nordic Trainingtest
Prvý sneh znamenal pre nohavice, že pôjdu do boja a tešil som sa na prvú jazdu. Predsa len sú označené ako tréningové nohavice, takže som bol zvedavý hlavne na prácu vo vyššej intenzite. Hneď prvé plus som si všimol pri obúvaní lyžiarok. Vďaka zipsu na každej nohe nie je problém si nastaviť lyžiarky a pekne ich zhora prekryť a zipsom všetko stiahnuť. Vďaka elasticite ostávajú nohavice na „komíne” topánky, a tak sa nedostane sneh dnu. Malé vrecko na zips som hneď použil na kľúče od auta.

CRAFT CORE Nordic Training recenziaCRAFT CORE Nordic Training

Po krátkom presune prichádza prvý kopec. Je to môj prvý výjazd v sezóne na bežkách, takže srdcový tep ide vyššie a telo začína pracovať. Nebudem ďalej nikoho naťahovať a rovno poviem, že ani raz počas doby testu som v nich nemal pocit prehriatia. Odvod vlhkosti funguje rýchlo. Naopak, ak sa otočím do zjazdu, nemám nepríjemný pocit chladu na nohách a hlavne na kolenách. To isté platilo aj pri vlhkom snehu, aj keď som spadol, nohavice boli stále suché a mohol som pokračovať v pohybe.

Nielen na bežky

Vďaka pohodlnému strihu som tieto nohavice nosil na sánkovačku s dcérou alebo na prechádzky v prírode. Aj toto je veľké plus pre mňa, že nie sú len jednostranne zamerané a doma ich môžem použiť počas zimy na viacero aktivít, aj keď iba na prechádzku mestom.

Zhodnotenie

Švédska značka CRAFT oblieka aj biatlonistov, takže určite majú bohaté skúsenosti priamo od profesionálov. Aj vďaka týmto poznatkom verím, že vytvárajú produkty vhodne určené na tento šport, kedy klasické oblečenie môžem použiť aj pri inom pohybe. Ako ďalšie plusy môžem spomenúť odolnosť, či už proti kríkom, hrane lyže, alebo pádu na ľade. Nikde sa nohavice netrhajú, netrčia nitky ani sa nevyťahali. Okrem toho v rámci údržby ich môžem prať na 40 stupňoch.

CRAFT CORE Nordic Training testCRAFT CORE Nordic Training skúsenosti

Funkčný celok

Samozrejme, okrem nohavíc na fotografiách vidieť aj bundu, o ktorej som nedávno písal test na MTBIKER. Odkedy mám túto bundu, tak je minimum dní, kedy si ju nevezmem so sebou na bežky. Celok som doplnil poriadnou spodnou vrstvou a ponožkami, ktoré udržujú príjemný tepelný komfort aj počas dlhšej doby. Posledným kúskom je kukla a čiapka, ktoré nosím hlavne pri mínusových teplotách.

CRAFT CORE Nordic Training
Aj takto jednoducho môže vyzerať výber oblečenia na čoraz viac populárne bežecké lyžovanie. Samotné nohavice nájdete na MTHIKER shope za MOC necelých 100 € a pri vernostnej zľave to je 84,99 €.

Ak máte oblečenie od CRAFT-u, rád si prečítam vaše skúsenosti v komentároch. Ak vás zaujala táto švédska značka, v MTHIKER shope nájdete celé portfólio značky s oblečením pre mužov, ženy a deti od základnej spodnej vrstvy až po posledné detailné kúsky.
Zdroj fotografií: archív autora
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
filipskalican 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: SILVINI Polara - moja prvá skialpová vesta

Test: SILVINI Polara - moja prvá skialpová vesta

Je vesta pre mňa využiteľný kúsok oblečenia? Túto otázku som si kládla dosť dlho.
Test: SILVINI Rubenza - elasťáky na zimné športy

Test: SILVINI Rubenza - elasťáky na zimné športy

Hľadáš pohodlné elastické nohavice na bežky, beh alebo aj skialp? Pozrime sa na to, ako obstáli pri mojich aktivitách legíny od značky SILVINI.
Test: Devold Duo Active - univerzálne termo do zimných podmienok

Test: Devold Duo Active - univerzálne termo do zimných podmienok

Aké termo zvoliť? Merino alebo syntetiku? Čo tak oboje v jednom kúsku?
keyboard_arrow_up