co je podla mna vyhoda AV, ze nebudu riesit na Slovensku ze si bikoval v narodnom paru, kde nemas povoleny vstup na biku. To si myslim, ze s beznou poistovnou aj pri poisteny zachrany v horach pri uraze pri bicyklovani v takejto zone by bol asi problem
26.01.2017 - 21:11:26
00
a ked som niekde kde nemaju HZS ale neda sa tam dostat autom - koho tam pre mna vlastne poslu? a uz je to zachranna akcia alebo to uhradi zdravotna poistovna? myslim len v ramci SR kedze za hranice nechodim zatial. a co je v tejto republike mimo znacenych tras? lebo jedneho casu som sa v tom stratil co je pre cyklistu este znacene a kam uz nemoze.
26.01.2017 - 21:18:40
00
cerstvy priklad z vychodu lavina , oblast mimo posobenie HZS, ale museli prist lebo bezne zachranne zlozky sa tam nedostali, a niekto to bude musiet zacvakat
teraz to bolo v spravach na jojke


Naposledy upravil silva dňa 26.01.2017 - 21:26:38, celkovo upravené 2 krát.

26.01.2017 - 21:23:11
00
Hosť napísal:
co je tych 30 eur to je na aky cas ?
je nejake specialne poistenie do slovenskych hor na rizikove sporty ? davam si klasicke poistenie do slovenskych hor - zachrana v horach- to nestaci ak som na biku ?

Poistenie nakladov zasahu HZS - treba si najma precitat male pismenka v poistnej zmluve.
Cena 30Euro je spravidla rocne poistenie.

Union ma pri kratkodobom poisteni podmienky slusne, ale pozor na ich celorocne poistenie. Mountain biking je aj pri rizikovej kategorii sport vyluceny z poistenia!!!
Je to v tych linkoch, co com sem dnes hodil.

kvakob ludi, co ziju v lokalite, kde dokola maju vsetko zasahove oblasti HZS a nemaju AV moc nechapem :)
26.01.2017 - 21:24:33
01
jasne ok, davam si kratkodobe union + rizkove sporty / do zahranicia/ a potom union / zachrana v slovenskych horach /aj na kvakohole :)/
akurat teda nefiiim keby ma mali davat dole niekde z hrebena NT, kde nemam co robit, ci by sa poistovna nevykrucala
v tomto vidim jasnu vyhodu AV
26.01.2017 - 21:29:46
00
už sa mi nechce ..... ALE ...
AV nie je primárne určená na SK .... (okrem zásahov HS) ...
na SK Ťa pri v podstate pri akomkoľvek prúsere transportujú a ošetria zdarma
(ideálne keď si ožratý bezdomovec - urobia ti HNEĎ prednostne CT, ak spadneš napr. na bajku pošlú Ťa domov :-()
(aj v horách .... nevoláš HS ale voláš priamo ATE (leteckú záchranku), ktorá je VŽDY platená zo zdravotného poistenia
(smolu máš ak si vyžiadajú asistenciu HS)
okrem iného AV má ešte jednu výhodu (hlavne pre bývajúcich mierne ďalej na západe ... a TO sú zľavy napr. na chatách - ale aj inde (treba preštudovať ...) dokonca aj na SK napríklad vo VT


Naposledy upravil LL dňa 26.01.2017 - 21:53:34, celkovo upravené 1 krát.

26.01.2017 - 21:39:52
00
silva Kratkodobe u unionu by to byt OK, v podmienkach take veci nemaju.
Pri zasahoch HZS treba samozrejme tiez rizikovu skupinu sport.


Naposledy upravil Palo TT dňa 26.01.2017 - 21:56:36, celkovo upravené 2 krát.

26.01.2017 - 21:41:14
00
Gusto0 napísal:
a ked som niekde kde nemaju HZS ale neda sa tam dostat autom - koho tam pre mna vlastne poslu? `...

mne poslali letecku zachrannu sluzbu (volal som si 112 v malej fatre).
povedali mi, ze su vlastne sanitka s vrtulou :)
HZS sa mi ozvali az ked som cakal na vrtulnik - asi su nejak napojeny na 112 ...

Palo TT napísal:
Malo by to byt OK, v podmienkach take veci nemaju.

na co si reagoval pls ? niekedy sa tu stracam :)
26.01.2017 - 21:46:04
00
LL napísal:
už sa mi nechce ..... ALE ...
AV nie je primárne určená na SK .... (okrem zásahov HS) ...
na SK Ťa pri v podstate pri akomkoľvek prúsere transportujú a ošetria zdarma
(ideálne keď si ožratý bezdomovec - urobia ti HNEĎ prednostne CT, ak spadneš napr. na bajku pošlú Ťa domov :-()
(aj v horách .... nevoláš HS ale voláš priamo ATE (leteckú záchranku), ktorá je VŽDY platená zo zdravotného poistenia
(smolu máš ak si vyžiadajú asistenciu HS)
okrem iného AV má ešte jednu výhodu (hlavne pre bývajúcich mierne ďalej na západe ... a TO sú zľavy napr. na chatách - ale aj inde (treba preštudovať ...)


AV je primarne urcene na poistenie zachrannych akcii vsade. Cize aj na Slovensku.
Poistenie hmotnej zodpovednosti pri sporte v AV tiez plati aj na SK a moze sa hodit.

ATE vraj berie v Tatrach cloveka z HZS na palubu dost casto, otazka je, kde ho nakladaju. Nemedicinska odbocka vrtulnika moze byt draha. Najlepsie sa spytat na prax priamo v HZS. Btw. Ich riaditel Jozef Janiga, je ten clovek, co spoplatnenie zasahov HZS v parlamente vyloboval (lebo stat na ich financovanie kaslal).
26.01.2017 - 21:54:14
00
http://hiking.sk/hk/ar/4537/hzs_rozsirila_uzemnu_posobnost.html (snáď to sem už niekto nedal, dnešné príspevky som len prebehol očami)
26.01.2017 - 22:06:21
01
Palo TT napísal:
silva Kratkodobe u unionu by to byt OK, v podmienkach take veci nemaju.
Pri zasahoch HZS treba samozrejme tiez rizikovu skupinu sport.

Cize bezna zachrana v horach nekryje mtb ?
26.01.2017 - 22:10:13
00
silva
otázka bola k SK alebo zahraničiu, AV nerieši či si na oficiálnom traile (alebo zjazdovke) alebo NIE (platí)
Palo TT
ak (na SK) voláš HS a ona následne žiada o súčinnosť leteckú .... tak ... berú horskáča ...
ak voláš priamo .. leteckú ... podľa toho ako dramaticky opíšeš nehodu a miesto ... volajú na súčinnosť HS
ALE dokážu bez problémov urobiť aj náročný letecký výsadok v teréne (bez spolupráce HS) a ten je hradený komplet zo zdravotného poistenia


Naposledy upravil LL dňa 26.01.2017 - 22:27:34, celkovo upravené 2 krát.

26.01.2017 - 22:24:05
00
silva To mas fakt taky problem si tie 2 strany (strana 6-7) precitat? :)
Článok 3. B. 2. f .... mountain biking,.....
https://www.union.sk/ikcp/doc/vseobecne-poistne-podmienky-nz.pdf
26.01.2017 - 22:24:40
00
Silva musís sa poistit pre zasah HZS - poistenie na hory slovensko + pri vyplnani poistenia zadat aj rizikové sporty. Pozri si Allianz napr.. Preto normal poistenie HZS mozno stoji 15EUR ale poistenie HZS s rizikovími sportami stoji 40EUR. Pretoze niesi turista si na bicykli a na neoznačenej trase tak aj cena poistenia musi byt jasne vyssia. A vobec naco to riesis ked chodis aj do zahranicia . Pre teba je vyhodne AV spolu s manzelom to mate za 105EUR. Su tam nizssie limity to je pravda ale tak zlomenina nohy stoji 800EUR kompikovana 1500. ak by boli nejake dalsie komlikacie da sa to pravit tak ze sa presunies potom do statnej nemocnice a bude to kryt EZP. Zajtra Idem este vyzistit čo myslia pod pojmom ambulatne osetrenie a liecebne náklady. Podla mna to je len cisto zákrok lekára hospitalizacia , prevoz pobyt v nemocnici sa tam nezapočítavajú. INak je aj AV premium kde limit liecebných nákladov ci transporttu je 500 000EUER. Je to na dni a 5dni stoji 12EUR.
26.01.2017 - 22:45:56
02
TAk este raz som to doupravoval a zhrnul:
Čo sa týka poistit alebo nie tak si dat otazky:

Jazdím po zvažniciach, lyžujem po zjazdovkách sem tam turistika všetko na Slovensku , poistenie netreba ak turistikujes naozaj vela aj v zime tak zakladne poistenie pre vyjazd HZS je dobre mat. CCA 15EUR rocne

Jazdím - Turistikujem robím Skialp mimo aj po zjazdovkách vo Fatre v Tatrach po turistickych a mimoturistickych chodnikoch len na Slovensku - poisti si výjazd HZS cca 30-40Eur rok. Vola sa to poistenie do hor na Slovensku a poistit nielen turistiku ale aj rizikove sporty.

lyžujem po zjazdovkach v zahraniči, bicyklujem sa po cyklochodníkoch s pevným povrchom, robím klasicku turistiku po vyznačených trasách, stačí klasické cestovné poistenie, Ak je to max 1 týžden v roku stačí sa poistit na konkrétny pobyt ak je to viac isiel by som do rocného poistenia

Jazdiš traily(nespevnený povrch) v zahraniči aj na SLovensku , zahraničie je aj Česko, lyžuješ aj mimo zjazdoviek, robiš skialp, rafting, canyoning, vysokohorsku turistiku, lezenie ferraty. Je to viac ako 2 týždne? Poisti sa v AV. Je to len zriedka? Použi poistenie od jedneho dna UNION s príplatkom šport. v UNIONE musíte dohodnut individualné cestovné poistenie šport!!! nie všeobecné poistenie šport!!! Ročné poistenie UNION šport Vám nerieši rizikové športy uvedené v poslednom odstavci rieši Vám ho len individualné poistenie ktoré sa dá uzavriet len na počet dní kde den stojí 5,5EUR ale sú vtom aj sutaže ktoré AV nemá. Ciže celoročne sa oplatí naozaj ten AV

DOdatok
V AV sú positené aj AUTONEHODY! Maju to tam blbo napísanie niesú poistené len AUTONEHODY služobného charakteru teda ak ideš na služobnú cestu v rámci zamestnania! Ak ideš na rekreáciu autom si poistený aj ostatné úrazy!!! Je to ako klasické cestovné poistenie bez možnosti poistit batožinu a s menším limitim na liečebné náklady ktoré sa daju ale preplatit v ramci europskeho zdravotného preukazu ktorý by mal mať každy poistenec štátuAk sa vám predsalen nepozdavaju limity je aj AV premium kde limity su do 500 000EUR. Je to na dennej baze kde 5 dni stojicca 12EUR Odporuca sa na expedicie na vysokohorsku turistiku do6000 m,n,m, Inak AV jsi poisteny do 6000m.n.m. , da sa poistit aj expedicia na vacsiu vysku ale tam su riadne palky a bikerom je to zbytocne, kazdopadne v Alpach mozes ist s bikom do neobmedzenej vysky


Naposledy upravil double dňa 26.01.2017 - 23:09:58, celkovo upravené 2 krát.

26.01.2017 - 22:53:15
03
keyboard_arrow_up