Tak board doma! :D vyskúšané len na kopci bez vleku ale dosť strmom -žial jediný kde je este sneh, a je to paráda , tvrdo som sa napadal ale techniku "stromček" som si rýchlo osvojil no do oblúkov je to daleko, hlavne že balance viem celkom udržať a hlavne zastaviť :D ale už viac bez vleku nie! Hrozne to vyčerpáva no strašne sa bojím ísť na pomu, nemáte na to nejaké rady?
05.02.2014 - 16:33:18
00
Ja mam jednu bohovsku radu. Parkrat spadnes a potom to zrazu ide. :-D
05.02.2014 - 16:38:34
01
Rada nad zlato :D ale asi to bude jediný spôsob ako na to
05.02.2014 - 16:42:31
00
Najlepšie sa jazdí na tých tatra pomách, či ako sa to volá. Proste ten vlek čo je na spodu u toho taniera zahnutý, takže ťa potom tyč netlačí na stehno a štartuje ťa semafór. Na tom sa jazdím najradšej. Inak klasický vlek, asi jak hovorí wladix, treba vypnúť zadnú nohu, nastaviť sa pod lano a už sa len snažiť nespadnúť. Občas sa ešte zvyknem zadnou noho odrážať ako na skejtborde aby ma to nevystrelilo keď sú v tom tie pružiny moc vyťahané. Sedačku by som potom skúšal až neskôr. Ono aj tak ti vlekári nedovolia sadnúť na to s vypnutým snowboardom a vystupovanie keď ešte nevieš ako tak jazdiť je troch zložitejšie.
05.02.2014 - 17:43:33
00
A na boarde dávať pomu alebo kotvu pod celý zadok? Nekrúti to? Alebo len pod prednú nohu-stehno?
05.02.2014 - 18:01:39
00
Milí chlopi! Snowboarding je vášeň , ktorej sa rovná možno surfing na mori, je to životný štýl a postoj. Sám som začínal neskoro , mal som už 20 na krku a do snb školy som chodil s 5-6 ročnými chlapcami. Verte že správne základy ťa naučia len inštruktori, ktorí nielen vedia, ale hlavne vedia ako to naučiť. Vidím opakovane na svahoch od Košickej Jahodnej po čierne traily na Chopku u jazdcov chyby a návyky, ktoré trebalo odstrániť v počiatkoch a na dosiahnutých správnych základoch sa už dá veľmi ľahko napredovať. A ešte. Základný postoj, váha na prednej nohe a vedieť padať sú základy bez ktorých len ťažko objavite krásu snowboardingu a skorej vás od ďalšieho napredovania odradia modriny na prdely a narazene zápästia. Sám som začínal pod vedením skúsených inštruktorov /stačí 7-10 dní intenzívneho kurzu /a to isté radím každému začínajucemu boardistovi a to už jazdím temer 20 rokov. :rock:
05.02.2014 - 18:17:11
00
Isto máš pravdu a je to najlepšia a najrýchlejšia cesta ale ti nablízku stojí jedna hodina inštruktora 20e + samozrejme vlek, čiže za jeden deň by som vysolil viac ako za board, žial na to nemám tak sa budem trápiť pomaly sám, dnes som bol len prvý krát ale snažil som sa nezametať rukamy a nehrbiť sa, to sú asi najhoršie zlozvyki ,myslím že pre začiatok stači vyhnúť sa tomuto...
05.02.2014 - 18:33:17
00
Smelo jazdi, skúšaj, kukaj po ostatných, kukaj SNB videá ako jazdia borci a hlavne : nech ťa sila sprevádza / citat z hviezdnych vojen /. Neboj ak budeš vytrvalý úspech sa dostavi.
05.02.2014 - 18:44:02
00
Dakujem, budem sa snažiť
05.02.2014 - 18:50:50
00
Moj syn jazdi na boarde uz roky. Ucil sa sam, vtedy na to instruktor este nebol. Po cca 3 sezonach to bolo OK a na vleku TATRAPOME jazdi s zapnutymi oboma nohami a ak to sklbe ako koza, trochu podskoci a leti aj 3m vzduchom. Na kotve zadnu vypina koli balancu. Ak nemas na instruktora, skus sa poradit s niekym na svahu co uz jazdi dobre a povie ti co robis zle. Podla mna ti instruktor staci max 2 hod a potom len skusat co ti povie aj bez neho.
05.02.2014 - 19:03:59
00

youtube.com/watch?v=9Npn0a-C1XI&t=0


A inak po nete radia že je lepšie pomu len držať v rukách a nesadat ?
05.02.2014 - 19:25:45
00
Tak napisem aj nieco k veci. Zakladny problem je to trhnutie, ked sa natiahne pruzina a potom ta to vystreli. Bez skusenosti proste nemas tu stabilutu este v nohach, aby si to vyrovnal. Da sa to poriesit tak, ze sa skusis odrazit (niekde byvaju zabradlia), aby si sa dostal do pohybu plynulejsie, resp. da sa zapriet nohami istym stylom, aby zacalo skor tahat celu pomu a nie len natahovat pruzinu. Akurat si stale myslim, ze tie prve dva-tri razy sa mozes sustredit na cokolvek, padnes aj tak. :-D Vobec netreba byt z toho v strese, telo si zmapuje ten pohyb a potom to zrazu ide automaticky a padnes uz len ked robis na tej pome *****.
05.02.2014 - 21:42:12
00
Díki za typ...ozaj -je to tento board http://www.snowshop.de/Salomon-Pulse-Rental-155_1 je predná strana tá kde je na spodku ten nápi? lebo inak tam nie sú kolmé nápisy a šírka koncov je rovnaká tak...a vidím tam dobre že je to na topánky do 44? lebo ja mám 46 a trošku mi predná noha prečnieva : (
05.02.2014 - 22:04:46
00
Z vlastnej skúsenosti odporúčam aspoň na 2-3 hodinky inštruktora - ako už bolo spomínané, naučí ťa základy a vyhneš sa zlozvykom. S vlekmi treba začať tými najmenšími pre deti (idú pomalšie :) ) a potom to už pôjde samo.
05.02.2014 - 22:35:37
00
A inak po nete radia že je lepšie pomu len držať v rukách a nesadat ?


Ono sa to nezdá, ale držať sa pomy len rukami je riadna makačka. Ak nemáš poriadne vypracované ramená, tak to neskúšaj :D
Sadať tiež nie (aj keď videl som pár lyžiarov, ktorý sa na to doslova sadali). Normálne chytíš, dáš medzi nohy a necháš sa ťahať.
Inak aj mne noha prečnieva z dosky, ani som nevedel že sa robia podľa šírky obuvi, ale problémy s tým nemám, takže to neriešim :)
05.02.2014 - 23:03:13
00
keyboard_arrow_up