Tak ono netreba mať ilúzie o fanúšikoch(a aj športovcoch) z iných krajín, emócie v kombinácii s ďalšími faktormi vedia spraviť svoje. Akurát v tomto prípade fanúšikovia skôr Vlhovej "zavarili", ešteže to Mikaela vzala s nadhľadom(aspoň podľa toho článku). Je možné, že si Vlhová začne držať od fanúšikov odstup, aby ju zas do niečoho nenamočili. Má pred sebou možno 2-3 roky, kedy ešte môže čo to povyhrávať, tak by bola škoda si to kaziť takýmito hlúposťami.
16.01.2023 - 13:49:35
01
ennio napísal:
Vlhova nie je ziadna intelektualka, ale smeroval som to skor na tych "fanusikov". Mali by si uvedomit, co pocas doterajsej kariery Shiffrinka dosiahla. Po dlhsom case sa opat "uracila" nevyhrat a uz akoze "dostala na..." :facepalm:


Myslel som že si to smeroval k Vlhovej :) Na takýchto ,,fanúšikov´´ mám rovnaký názor. Je možné že šlo o zámernú provokáciu k Vlhovej a v jej eufórii spojenej so šampanským sa to podarilo. Dotyčného somára čo sa poponáhľal to zavesiť na net by mali vyhodiť z toho fanklubu, inak by som, byť Vlhovou prehodnotil vzťah k týmto ľuďom a koho si k sebe púšťam. Aktívne som športoval a tiež sa v kabíne po víťazstve nad rivalmi všeličo vypustilo z huby, ale to je v emóciách normálne a hlavne sa nič nevynášalo.
16.01.2023 - 14:13:41
02
Dnes sa treba na internetoch pochváliť kadejakým primitivizmom. Hlavne, že sú lajky!
16.01.2023 - 14:16:35
02
Fanúšikovia sú psychická pomoc a treba si ich vážiť, ale v každej skupine sa nájde zopár idiotov, preto je pre športovca lepšie držať sa od cudzích ľudí ďalej lebo to môže dopadnúť napríklad aj takto. Myslím že aj Vlhová to už teraz pochopila.
16.01.2023 - 14:39:21
01
Dobre ide. Vo Flachau 27. víťazstvo vo svetovom pohári čím je celkovo už na 13. mieste z 255 najlepších lyžiarok ktorým sa v histórii lyžovania podarilo vyhrať preteky najvyššej ligy. V týchto dlhodobých štatistikách sú za ňou všetky najlepšie lyžiarky z takých veľmocí ako je Francúzsko a Taliansko. Po prečítaní mien ktoré sú pred ale aj za ňou sa už stáva jednou z legiend tohto športu. A to ešte neskončila. Vraj je len v polovici svojej kariéry :D - takže sa máme na čo tešiť, celkom má na konte 65 pódií - 17. miesto /Vonnová 137, Schiffrin 130, Moser-Proll 113, Gotshl 110, Schneider 101, Parson 95, Wenzel 89, Walliser 82, Holfl-Riesch a Maze 81, Seizinger, Wachter a Hess 76, Gut-Behrami 70, Schild 68, Nadig 67/, keby som dostal za Flachau 70 000 euro, za pódia dostával 10 000, 20 000, ... euro tiež by som sa neponáhlal končit :D

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_FIS_Alpine_Ski_World_Cup_women%27s_race_winners

ešte poradie krajín podľa počtu ich víťaziek aspoň jedných pretekov svetového pohára:

Rakúsko.............50 lyžiarok vyhralo aspoň jedny preteky svetového pohára
Švajčiarsko....... 38
Francúzsko....... 34
Nemecko............28
Taliansko ............21
USA......................21
Kanada................14
Švédsko, .............11
Juhoslávia ..........11 z toho 1 Chorvátka, 8 Sloviniek, 2 Juhoslovanky
Nórsko...................7
Československo...6 z toho 3 Češky /Ledecká, Strachová, Charvátová/ a 3 Slovenky /Vlhová, Zuzulová, Šoltýsová/
Lichtenšteinsko...4
Španielsko............3
Nový Zéland.........3
Rusko.....................2
Fínsko....................1
Poľsko....................1

Prílohy:

Poradie krajín podľa počtu vyhraných pretekov.PNG
Poradie krajín podľa počtu vyhraných pretekov.PNG 124 KiB thumb_up0thumb_down

16.01.2023 - 15:15:26
01
tak dnes vyhrala Lena Durr :party: sympatacka

a ktoze to dnes (opat) dostal na p...? :devil: :|
29.01.2023 - 13:15:17
00
Vlhová
29.01.2023 - 13:16:42
01
Urcite jej nesadol sneh. Ivan, pripomenies nam, a akom to vie a na akom nie? Alebo jej mozno chybal vysokohorsky kemp
29.01.2023 - 13:27:18
00
teraz už nepomože ani sneh /hoci v tohtoročných jarných podmienkach až do polovice januára aj ten trocha pomohol/, totálne je kondične /nízka úroveň silovo - vytrvalostných schopností oproti rokom ked makala/ už úplne v pr..eli, oproti víťazným sezónam má pomalšie druhé polovice pretekov kde mala niekedy oproti ostatným lyžiarkam vrátane Shifrin navrch, má horšie druhé kolá, druhé dni ak sú preteky deň po sebe, vlani u nového trénera ešte ťažila zo ,,zotrvačnosti,, toho čo namakala u Magoniho, tohtoročný výsledkový prepad je už zrkadlom reality menšej náročnosti ktorú si Vlhovci zvolili
29.01.2023 - 13:35:07
01
Alebo vysledok frajera 😀
29.01.2023 - 15:05:31
00
nižšia úroveň silovo vytrvalostných schopností je výsledok jej tréningu, silovo vytrvalostné schopnosti jej frajera tu nie sú až také podstatné
29.01.2023 - 15:20:00
00
Páči sa mi, ako to vieš spoza obrazovky a klávesnice zhodnotiť, teba by mali vziať do tímu, nie tam nejakého Piniho, čo o tom vie prd makový.
29.01.2023 - 15:47:04
01
Nahodou by som suhlasil s Ivanom, uz nak je dovod aky je, zjavne nevladze ako predtym. Ale za mna aj tak krasne vysledky. Coby sme dali zato keby aj dalsia slovenka tiez tak naprd jazdila hoc aj len druhe kola pravidelne :D
29.01.2023 - 16:10:22
01
Liensberger je aktualne volna. Myslim, ze ivan by ju do mesiaca vratil spat do TOP5 a stacil by mu k tomu whatsapp + google translator :D
29.01.2023 - 17:53:39
03
muffin napísal:
Páči sa mi, ako to vieš spoza obrazovky a klávesnice zhodnotiť, teba by mali vziať do tímu, nie tam nejakého Piniho, čo o tom vie prd makový.


Neni podstatné čí hodnotíš situáciu reálne od klávesnice, obrazovky ale či si v danej oblasti expert aby si ju reálne zhodnotil - ako ja tu pred troma dňami alebo bývalá česká reprezentantka a v súčasnosti expertka televízie Eurosport Eva Kurfürstová včera :

,,Menší tréningový objem.

Pod trénerom Liviom Magonim bola tréningom doslova zodratá. Kouč Mauro Pini z tréningového objemu výrazne ubral. V minulej sezóne tento prístup priniesol viac odpočinku a ovocie v podobe zlatej olympijskej medaily z Pekingu. No v tejto sezóne to nejde podľa predstáv.

Po konci s trénerom Liviom Magonim a prechode k trénerovi Maurovi Pinimu sa tréningový objem zmenšil už pred uplynulou sezónou a zmenšil sa aj teraz. Technické disciplíny sú o cviku a Petra je rutinérka. Je však jasné, že ak neodjazdíte potrebný objem a stále ho znižujete, môže chýbať istota či vyrovnanosť výkonov. V minulosti sme to nevídali, teraz áno," vysvetľovala česká odborníčka. ,,
02.02.2023 - 00:22:02
00
keyboard_arrow_up