Chcem povedať, že servis nerozhodol tieto preteky(snáď s výnimkou Rágenhild) Takéto typické vyhovárania sa na zlý sneh, ľad, servis, lyže, korčule a neviem ešte aké iné okolnosti mi už dosť lezú na nervy. To je tak ťažké priznať, že niekto je v danej činnosti vo všeobecnosti lepší, ako ten, koho chceš vidieť vyhrať?
30.10.2023 - 11:17:52
00
nie si sám komu to lezie na nervy, lezie to na nervy aj servisákom, pretekárom, trénerom ale bohužiaľ s tým že množstvo týchto okolností ešte okrem techniky lyžovania, citu pre sklz rozhoduje - s tým nič neurobíš
30.10.2023 - 11:22:44
00
Mäkký podklad vyzerá trochu inak - áno, nakydalo tam snehu ale ten stiahli a podložka ostala. S tým servisom ale s Tebou súhlasím, nešlo mi do hlavy keď si do roviny doviezla asi najväčšiu rýchlosť a s jej váhou čo tam mala ešte získať, tak stratila.
Ale ja nie som žiaden odborník, enem očumovač.
30.10.2023 - 17:55:26
00
Vlha Petrova po prvom kole v Levi vedie a bude vedieť, zas chytila dobré podmienky (ktoré pre štartové čísla 1 - 3 nakoniec výhodou neboli) a ne čistý ľad, vdaka nej na začiatku škaredého zamračeného výkendu vyšlo slnko, po jazde Šifrinky a jej velkom náskoku to vyzeralo na suverénny americký den, potom ale prišla lepšia nemka a neskôr od nej ešte lepšia slovenka

Prílohy:

Levi 2023.png
Levi 2023.png 142.78 KiB thumb_up1thumb_down

11.11.2023 - 13:08:05
00
Noo, tak trosku im odbehla :) :bow:
11.11.2023 - 13:52:21
01
Dnes naozaj deklasovala všetky súperky. Najrýchlejšie obe kolá :muscle:
11.11.2023 - 13:53:57
00
Čistý masaker - Ona zvyšok dnes v podstate popravila.
Puta madre cabron - to boli emócie. Yessss!!!!

A som veľmi rád že Kačena L je späť - minulá sezóna nebola hodná jej kumštu.
11.11.2023 - 13:57:40
05
6:6 na soby, krásna sobota :D v 20 víťazných slalomoch svetového pohára za sedem rokov dnes s najväčším náskokom

v slalomoch už dorovnala Kosteličovú

Prílohy:

prvý slalom 2023 - 2024.png
prvý slalom 2023 - 2024.png 224.64 KiB thumb_up0thumb_down

20. slalom.png
20. slalom.png 202.26 KiB thumb_up0thumb_down

11.11.2023 - 14:15:50
06
Dnes mala dobre namazané! :) Ale žarty bokom, dnes to bola brutálna dominancia, akú kedysi predvádzala snáď iba Shiffrinka. A konečne po roku trápenia s Magonim dnes vyšlo aj rakúske slniečko Katka L. Som zvedavý na zajtrajšok, lebo dnes viaceré favoritky na aspoň top 5 dosť pohoreli, hlavne Wendy a Anna S-L asi čakali viac.
11.11.2023 - 18:27:14
02
no, tak trápenie s Magonim, uvidíme co Dubovská v tejto sezóne, zas treba uznať že Petra aj Tina Maze mu môžu ďakovať že ich dokopal k veľkým glóbusom, možno Magoni potrebuje k sebe ,,kompatibilnú,, lyžiarku - co veľa fyzicky znesie :D
11.11.2023 - 22:05:17
10
Registrujete piate miesto Sary Hector? Keby nebolo špicara v Číne, tak je dvojnásobná olympijská víťazka. Podľa mňa je tu nový dravec s ktorým nikto nepočíta.
Ak sa to všetko v správnu dobu stretne, tak bedňa bude - možno aj najvyššia.
11.11.2023 - 22:52:55
00
Vidno, ze Peta je vyborne fyzicky pripravena. Casovy odstup paradny. Dnes jej ho skraslila Mikaela, ktora z dovodu mozno zranenia a horsej druhej jazdy nebola "na dostrel". Jej prve kolo bola nadhera. Vysmiata prekvapila - vratila sa do starych bojovnych kolaji. Baby od 6. miesta dole su o ligu a viac nizsie - klasika, tam uz je to trapenie sa na to aj pozerat, niektore to fyzicky neuvladzu, ine katastrofalna technika, dalsie oboje.
Myslim, ze prejde cas, mozno az Petra skonci so zavodenim, kedy uzna Magoniho zasluhu na velkom globuse a budu v pohode. On vedel, ze na vtedajsie celkove prve miesto z nej musi vytlct vsetky sily. Uz sa to znovu asi nepodari, ani si nemyslim ze by to este znovu chcela podstupit. Len ak by sa niektora sezona vyvijala velmi priaznivo a ona mala bez vypadkov nazbierane maximalne mozne body v SL a GS, mozu to Vlhovci skusit...
11.11.2023 - 23:32:25
00
je na tom fyzicky ako v každej sezóne po Magonim - tam kam sa uňho fyzicky ,,v pote krvi,, posunula, teraz sa tam s relatívne menším vynaložením úsilia udržiava (stabilizácia výkonnosti) a dúfajme že s tým udržiavaním praští čím neskôr
11.11.2023 - 23:40:54
00
marano napísal:
Mäkký podklad vyzerá trochu inak - áno, nakydalo tam snehu ale ten stiahli a podložka ostala. S tým servisom ale s Tebou súhlasím, nešlo mi do hlavy keď si do roviny doviezla asi najväčšiu rýchlosť a s jej váhou čo tam mala ešte získať, tak stratila.
Ale ja nie som žiaden odborník, enem očumovač.


na tej rovine v GS, SG a Downhill je to okrem citu pre sklz (ktorý rozhoduje hlavne v SG a Downhill) a znalostí tratí - kolko krát lyžiarka prešla dané celé SG a Downhill trate svetového pohára v pretekárskej rýchlosti teda v pretekoch svetového pohára - zrejme vo veľkej miere aj o servise + kvalite lyží (aká je rýchla sklznica) a aero faktoroch závislých okrem zaujatia optimálneho postoja aj od veľkosti čelnej plochy tá potom závisí od výšky a váhy - ,,objemu,, lyžiarky a toto Petra moc výhodné nemá + od poveternostných podmienok teda komu ako a ktorým smerom viac zafúka nárazový vietor, komu viac nasneží s pribúdajúcim časom počas pretekov, komu sa s pribúdajúcim časom počas pretekov viac oteplí, komu ako v ktorej časti pretekov vyjde alebo zájde kvoli viditeľnosti slnko, padne alebo rozplynie sa hmla a na to všetko má zas vplyv štartové číslo a nie len cit pre sklz ako si naivne myslí muffin :D
11.11.2023 - 23:58:14
00
Už aby začala cyklistická sezóna a istí neomylní odborníci a prediktori sa presunú späť do témy WorldTour :D
12.11.2023 - 00:32:43
01
keyboard_arrow_up