Martinske hole.
Tie su dobre prave v druhej polke zimy. Koniec marca je uz na hrane, ale moze byt aj vtedy. Chodili sme tam s detmi pravidelne.
30.12.2022 - 17:39:28
00
Som zavesil...
...lyže na klinec :lol:
P. F. 2023

Prílohy:

IMG-20221230-WA0007.jpg
IMG-20221230-WA0007.jpg 239.89 KiB thumb_up1thumb_down

31.12.2022 - 08:47:00
01
na takých fišerkách som začínal :D.. viazko si mal ešte niekomu posunúť :)
31.12.2022 - 12:18:02
01
Ja som s nimi vydržal 16 rokov, keďže ako sa deti prišli, bol som rád, že som sa dostal raz, dva krát do roka niekam, pred tým som Atomic s diamir viazaním suchal... Takže že som ich zlomil, som bol aj rád ? a to viazanie, bal by som sa ho už posunúť niekomu, možno na kamenacky nahodím, aj keď ani odsrobovat som ho nevedel...
31.12.2022 - 12:29:44
00
https://www.ceskatelevize.cz/porady/12767530786-mara-jde-do-nebe/?fbclid=IwAR1OHuiR8MDBIka8UwWl5BDb3hAkpens7QkfX1Z9Cf0T31HAHEnBSmw0NBc
02.01.2023 - 12:39:15
01
Ahojte, nemá náhodou niekto z vás skúsenosti s bolesťou klenby chodidla počas skitouringu? Keď si lyžiarky ozaj dotiahnem tak, aby som mal ovládateľnosť lyží aj v ťažších zjazdoch, bolí to ako čert. Ale že "ozaj fest." 4 oblúky a musím pauzovať a uvoľňovať klipsne. Pôvodne to bolelo aj pri výstupe na neutiahnutých klipsniach, no to si už po 4 túrach tak nejako "sadlo" a výstup už je bezproblémový. Je šanca, že s ďalšími pretrpenými zjazdmi si to postupne "sadne" aj v tom zjazdovom režime? Prípadne, dalo by sa tomu pomôcť vypečením vnútorných papúč? Jedná sa o obuv Tecnica Zero-G Tour Scout.

Na internetoch čítam, že je to pravdepodobne tým, že mám plochú nohu a pomohla by vložka s podporou klenby, alebo že je to úzkym skeletom a pomohol by "punching". Tomu ale vzhľadom na to, že mám extrémne úzku nohu veľmi neverím.

Neriešil niekto z vás niečo podobné a vedel by sa podeliť o skúsenosti?
02.01.2023 - 19:52:44
00
PLOCHÁ noha by to (podľa popisu) mohla byť,
zájdi za ortopédom, 1 x ročne máš nárok (cez poisťovňu) na (na mieru vyrobené) ortopedické vložky,
(urobia ti otlačok nohy ...)
ALE je potrebné ich nosiť dlhodobo, nie len do lyžiarok (musíš si na nezvyknúť)
za 2. začni jazdiť s primerane uvolnenou topánkou a postupne pomaly ju doťahuj, keď je bolesť VELMI nepríjemná povoľ
(môj kamarát, vyborný lyžiar a a jazdec extrémov v TA3, má heslo: dobrý jazdec zajazdí aj v papučkách) :-)
02.01.2023 - 19:56:57
11
@tomas11 Ja som mal rovnaky problem ale v turistickych topankach a naozaj to vyriesili tie vlozky (ja mam Sidas). Hovori sa ze vyrobcovia davaju k lyziarkam tie najlacnejsie vlozky, lebo predpokladaju, ze si tam aj tak vsetci daju vlastne. Podla mna poriadna blbost, ale je to aj z mojich skusenosti tak.. Ja idem tiez kupovat do lyziarok nove, lebo som cez vikend po skialpe dostal krc do klenby ktory trval asi 5 hodin a verim ze to pomoze aj v nich.

P.S.: Som sa pytal na Pezinsku Babu. Bol som. Podla mna perfektny svah na trenovanie, vobec nevadia ani caste prezuvania, aspon clovek natrenuje, ale majitel je vraj na skialpinistov v noci pomerne dost alergicky, aspon tak mi tam bolo povedane.
02.01.2023 - 20:14:11
10
Bol by som velmi opatrny o tych "papuckach", podla mna nie nic nebezpecnejsie a asi je nejaky dovod preco sa v SP jazdi flex 150.

Ale to dotahovanie urcite rob, a ja s tym mam problem, ale lyziarky sa casom vyslapu aj same a to plati ako som si vsimol ovela viac pri skialpovych ako pri klasickych. Ja som zacinal na prvom zube so strasnou bolestou na pravom narte, teraz som na druhom zube bez bolesti a mozno pojdem uz aj na treti.. ;)
02.01.2023 - 20:24:25
10
LL martin_p
Páni, ďakujem za reakcie, skúsim teda dať nejaké lepšie vložky a pohrám sa aj s mikronastavením praciek. Momentálne to totiž na voľnejšom zube nedržalo a na tesnejšom bolelo jak čert.

Inak, to o tej nízkej úrovni "továrenských vložiek" som počul tiež a pri mojich starých La Sportivách to tak aj skutočne bolo. Tie pôvodné boli v podstate len kus filcu vyrezaný do tvaru vložky, takmer bez tvarovania. Tieto v nových Tecnicách vyzerajú výrazne schopnejšie, tak som si povedal, že im dám šancu, no asi bude holt treba skúsiť niečo ešte lepšie.

To s tými papučkami bude imho tvrdenie z kategórie "na bajku nezáleží, je to o nohách," takže by som to bral s rezervou :-) Každopádne, v lyžovaní vo voľnom teréne som skôr začiatočník než expert, takže celkom ocením, ak ma vie topánka podržať. Papučky prídu potom, čo sa do toho trochu dostanem :-)
02.01.2023 - 23:02:02
00
martin_p napísal:
Bol by som velmi opatrny o tych "papuckach", podla mna nie nic nebezpecnejsie a asi je nejaky dovod preco sa v SP jazdi flex 150.

:-) neviem či si mal niekedz možnosť jazdiť v RACEovej výbave, ja len 1 x stačilo (požičane od old pretekára)
topánka bola taká tvrdá a tlačila, že po jednej jazde na cca 1000 metrovej zjazdovke som sa musel vyzuť CELKOM a ostať naboso a tvrdá lyža príslušne nabrúsená sa nedala prakticky "zosunuť" v oblúku a pri jazde na hrane bola po treťom oblúku taká rýchla, že som sa skoro .... (bola to obráčka) :-)
prečo asi sa v TV po cca minutovej (+) jazde hneď rozopínajú ???
04.01.2023 - 22:34:38
01
Skialpinisti? Ved to su dva odlisne sporty...
04.01.2023 - 23:30:52
00
Áno to sú odlišné športy. Ja používam na lyžovanie flex 130 a nemám žiaden problém. Zapnem a lyžujem celé doobedie. Uvoľňujem iba v bufete. 😀 Skialp flex 110.
05.01.2023 - 08:32:17
00
ja mam komplet pretekarsku vybavu a nemal som nikdy taky problem, vklude viem ist pijanko dole kopcom aj byt 8hod+ v pohybe alebo v bufete :D
a flex riesit na skialpoch tiez moc nema vyznam, mal som la sportivy stratos kde udavali flex 130, ale urcite ho nemali, tak isto ani pri zjazdovych to nieje vzdy to iste, kedze cisla si udava sam vyrobca ako to byva pri hociktorom produkte :)
05.01.2023 - 10:09:45
02
Ako ja tu nikomu neodporucam jazdit racove lyziarky (a teda najma nie na skialp :D), ja len poukazujem na ten koment o papuckach, za mna su nedotiahnute lyziarky absolutne no go, cize aj ked chapem ze to bol asi z casti vtip, tak som sa chcel vyjadrit, ze to nemusi byt ten najlepsi napad.
05.01.2023 - 22:46:20
00
keyboard_arrow_up