Caute. Pred casom som sa tu vyzvedal ohladom nahradnych papuc od Palau.
Objednal som, dosli a potvrdzujem, ze su robusnejsie ako original (o dost hrubsia stena papuce - kotnik paradne anatomicky vytvarovany). Pocitovo lebsie obopnu nohu (zminimalizovali neziadany pohyb na minimum). Skusil som par kratsich tur a vsetko ok.
V nedelu som ale s nimi bol na celodennke a vcera po dni pauzy tiez a mam s nimi taky problem, ze po case citim bolesti v oblasti oboch piat. Akoby mi sverakom to tam tlacilo :)
Otazka: da sa nejakou fintou vypalit papuca len v oblati paty? Nech mi to tam trochu povoli. Zo svyskom papuce nepotrebujem nic robit.
25.01.2023 - 08:38:54
00
no ja ked vypekam papucu tak to robim vzdy s celym objemom, lebo mam taku teoriu ze matros ktori roztopis tak sa musi niekde uhnut, ked bude na okolo vsetko tvrde tak sa nema kde podat ale mozes skusit vypekanie s vreckom ryze zohriatej v mikrovlnke
Nezabudni, ze kde chces mat viac miesta tak sa na danom mieste prida kusok textilu alebo viac pritiahnes klipsnu. Na pate to asi nepomoze, takze tam len zvysit sklon ked budes v nich stáť pri tuhnuti
25.01.2023 - 08:57:15
00
Rozumiem.
Aky je vlastne navod na domace vypekanie?
Z toho, co som sem tam precital som pochopil, ze vypekanim sa akoby ztlaci izolacia papuce v miestach, kde je pod tlakom (obuta a dotiahnuta topanka) a po vychladnuti ostane uz ztlacena (vyformovana). Tak? Este som to nepotreboval nikdy robit, tak nemam skusenosti.
25.01.2023 - 11:02:09
00
ja robim podla tohto navodu
http://www.mountainski.cz/63/vypalujeme-papuce-v-teple-domova
ano ako vravis, v rure sa papuca ako keby nafukne, je velmi labilna a treba s tym robit opatrne. ked vychladne tak drzi tvar.
a ked si to este nerobil tak urcite odporucam si to vyformovat, lebo rozdiel medzi surovou papucou a vyformovanou je obrovsky.
25.01.2023 - 11:38:37
01
Ahojte, keby ste teraz kupovali abs vak, do čoho by ste šli? Cena kritérium nie je, skôr hmotnosť, funkčnosť a objem. Cartrige alebo ventilátor? Vďaka.
25.01.2023 - 12:19:26
00
Za mna ventilator - otestujes kedykolvek a zadarmo (pohotovost aj samotne nafuknutie) + no problem v lietadle.
Ja mam 35L Mammut (cartridge) a do mensieho by som nesiel (pouzitie skialp, nie freeride - na free staci mensi). Do 35L airbagu nenarves jednoducho tolko veci ako do normalneho 35L bagu.
25.01.2023 - 12:39:58
12
Caute, existuje nejaky vosk, ktory by som vedel pouzit ako na lyze, tak aj na pasy? Zatial som v zivote nevoskoval ani jedno, ale aktualne lyze mi zacinaju siviet, tak by som ich prevoskoval a zas taky vosk mi vydrzi x rokov, tak by som bol radsej za nejaky kompromis, ktory by som vedel vyuzit aj na pasy. Alebo je to fuk? Vdaka
26.01.2023 - 00:01:59
00
Podla toho, co som cital na roznych weboch, mozes vosk na lyze pouzit aj na pasy ak to chces zazehlovat. Len by nemal byt fluorovany.
Ja si idem ale kupit tento univerzal https://www.adamsport.eu/prislusenstvo-ku-skialp-pasom/vosk-colltex-skin-ski/
Je to ale do terenu a nezazehluje sa, takze na sklznicu lyzi to bude mat len taky proforma efekt.
26.01.2023 - 06:20:02
00
Na lyže by som kúpil niečo na zažehlenie. Na pásy zase vosk, čo vieš pribaliť do batohu a rýchlo použiť aj v teréne, keď zistíš, že to lepí.
26.01.2023 - 07:47:32
02
Klasická sviečka nestačí?
26.01.2023 - 08:20:06
01
Netuším. Kúpil som tento v praktickej krabičke a hodil do vrecka ku pásom. Keď je vlhko alebo teplo, tak pásy pred začiatkom výšľapu prebehnem a hotovo. Po troch sezónach mám stále ešte asi polovicu. Ale sviečka je asi praktickejšia. V prípade potreby si vieš na útulni posvietiť :D

https://www.adamsport.eu/prislusenstvo-ku-skialp-pasom/contour-vosk-na-pasy/
26.01.2023 - 08:41:17
01
Na pásy sa mi osvedčili čajové sviečky.... sú takej mäkšej konzistencie, dobre sa nanáša na pás....keď je po ruke žehlička, tak je dobre zažehliť na nízkej teplote...pekne vsiakne do pásu
26.01.2023 - 17:49:34
03
chce sa niekomu natocit kratke video, ako davate vosk na pasy a zazehlujete? neviem si to predstavit a nerad by som dodrbal pasy. aka teplota?

neviete niekto o velmi slabo zatmavenych alebo fotochromatickych okuliaroch na skialp? Skusal som bajkove, problem je ze cez hmlu je ocividne stale vela UV svetla a su tmave. Hladam nieco fakt light, zle sa mi pozera cez tmave okuliare ak nie je uplne slnecno.
26.01.2023 - 20:04:26
00
každý fotochrom to robí,stačí trochu difuzneho svetla su tmave. treba mať bud nahradne sklo S1 alebo druhe šíre bríle :), ja nosím jedny číre lyžiarske dynafit
https://outdoorlive.sk/produkt/lyziarske-okuliare-dynafit-speed-goggle-unisex
a bikové Očka s dvoma sklami trail a road :D...
podla predpovedných podmienok, včera som mal oboje

Prílohy:

IMG_20230125_140458_1.jpg
IMG_20230125_140458_1.jpg 325.73 KiB thumb_up0thumb_down

26.01.2023 - 20:09:10
00
mnavak napísal:
chce sa niekomu natocit kratke video, ako davate vosk na pasy a zazehlujete? neviem si to predstavit a nerad by som dodrbal pasy. aka teplota?

neviete niekto o velmi slabo zatmavenych alebo fotochromatickych okuliaroch na skialp? Skusal som bajkove, problem je ze cez hmlu je ocividne stale vela UV svetla a su tmave. Hladam nieco fakt light, zle sa mi pozera cez tmave okuliare ak nie je uplne slnecno.


Das pas na lyzu, prejdes voskom v smere chlpov a prejdes zehlickou staci 1-2 tahy aby sa natopil a hotovo.
26.01.2023 - 20:42:16
01
keyboard_arrow_up