cisty napísal:
5:40 je práveže tempo ktoré by som mal vedieť udržať bez spomalenia. Vychádza mi taktika z pár pretekov ktoré som absolvoval, že dokážem posledné km ešte zrýchliť, takže sa na to spolieham. 😁

Tak ako vysla tvoja taktika s negativ splitom na maratone?
Mne maraton vysiel podla predstav, zlepsil som si osobak o cca 3,5 minuty takze spokojnost.

Prílohy:

MMM 2023.png
MMM 2023.png 59.23 KiB thumb_up0thumb_down

01.10.2023 - 20:55:12
09
Vo výsledkovej listine máš čas 3:37:14 hod. - pekný výkon na vek 58 rokov, po prepočítaní WM koeficientom https://www.masterstrack.sk/pravidla/ je to 3:04:05 hod., ináč najhodnotnejší Slovenský výkon dnes v Košiciach nedosiahol Hladík, ... ale víťaz kategórie M 50-59 r. Tomáš Kopčík (AK Nové Zámky) keď vo veku 55 rokov obsadil medzi 3 500 maratóncami celkové 36. miesto časom 2:39:48 hod. (po prepočte WM koeficientom odpovedá času 2:19:09 hod. vo veku do 38 rokov)
01.10.2023 - 21:29:03
01
ivan rozdiel je v tom ze oficialny cas beru od vystrelu, ja som si to meral od momentu kedy som prebehol cez startovaciu branu. Aj ked som startoval s prveho sektoru chvilu to trvalo pokial som sa do brany dostal. Ale cas mohol byt aj lepsi, len podla mna starty polmaratoncov su zle zvolene. Prvu polovicu som bezal s pacerom na cielovy cas 3:30 hod, boli sme okolo vodica skupina cca 100 ludi. Do druheho kola som tocil podla mojich hodiniek po 1:45 hod a v tom momente vystartovala posledna skupina asi najpomalsich polmaratoncov a ti ma zavreli. Bezalo sa len v jednom koridore na Hlavnej a tam som bol bez sance sa dalej drzat pacera, lebo trat bola zablokovana pomalsimi bezcami bez moznosti obiehat. Potom neskor na Komenskeho to uz slo, ale pacer bol uz daleko.
02.10.2023 - 08:11:59
02
Gratulujem. Mne sa darilo držať tempo až do 31. km, všetko podľa plánu, počasie dokonalé a potom ma stopli kŕče do stehna. 😭 Takže posledných 11 km už len obmedzená rýchlosť. Nakoniec 4:11:25 od výstrelu. 🤷
02.10.2023 - 08:35:42
05
lakko napísal:
ivan rozdiel je v tom ze oficialny cas beru od vystrelu, ja som si to meral od momentu kedy som prebehol cez startovaciu branu. Aj ked som startoval s prveho sektoru chvilu to trvalo pokial som sa do brany dostal. Ale cas mohol byt aj lepsi, len podla mna starty polmaratoncov su zle zvolene. Prvu polovicu som bezal s pacerom na cielovy cas 3:30 hod, boli sme okolo vodica skupina cca 100 ludi. Do druheho kola som tocil podla mojich hodiniek po 1:45 hod a v tom momente vystartovala posledna skupina asi najpomalsich polmaratoncov a ti ma zavreli. Bezalo sa len v jednom koridore na Hlavnej a tam som bol bez sance sa dalej drzat pacera, lebo trat bola zablokovana pomalsimi bezcami bez moznosti obiehat. Potom neskor na Komenskeho to uz slo, ale pacer bol uz daleko.


celkovo je ten maratón dosť chaos ako sa to rokmi postupne nabaľuje všelijakými inými aktivitami okrem podstaty ktorou bol pôvodne maratónsky beh a čo sa týka reálne prebehnutej vzdialenosti a dosiahnutého času tak u hobíkov by som dal oficiálny čas to co namerá čip pri prechode štartom a cieľom už ked reálne prebehnutá vzdialenosť bude vždy iná ale aj to sa možno časom spresní, aj najlepší včera nabehali zrejma dačo viac kedže museli obchádzať pri predbiehaní ostatných bežcov o kolo a aj korčuliarov, najlepšie bolo bežať do Sene a späť - žiadne zákruty, korčuliari, ... aj minimálne prevýšenie
02.10.2023 - 12:44:30
01
dobre čítam, že by si tam nepustil nikoho kto nie je schopný zabehnúť istý dosť prísny čas? ... a na aký čas by si to naviazal? 3:00:00? menej?
02.10.2023 - 13:19:28
00
zle čítaš, kľudne môže bežať maratón každý, a kľudne ho môže ,,bežať,, aj za 7 hodín, ináč pred 40 rokmi bol limit 4 hodiny, vzadu šiel zberák a bral tých co nestíhali, niektorí sa pred ním utekali skryt do kukurice


Naposledy upravil Hosť dňa 02.10.2023 - 13:34:18, celkovo upravené 1 krát.

02.10.2023 - 13:28:11
00
Problém sú tie dve kolá, mieša sa to (už roky)... Kto bol v BB a zažil 6 vie o čom hovorím... Druhou vecou je ale to, že na trasu do Sene by určite neprišlo toľko divákov... A o tom to hlavne je...
02.10.2023 - 13:28:55
01
samozrejme, je nová doba, niekedy bol MMM hlavne športové podujatie v maratónskom behu ktoré nebolo určené pre tých čo ho nedajú pod 4 hodiny, teraz sa to mieša s komerciou, šou, ... a čo sa týka počtu divákov tak aj vtedy boli v meste okolo trate ,,celé,, Košice a naviac aj v x dalších obciach cez ktoré sa bežalo bolo okolo trate veľa ľudí až po obrátku v Seni, diváci boli aj na štadióne Lokomotívy kde po odštartovaní maratóncov do ich príchodu hrali futbal vraňare proti koňarom, ako študent strednej školy v Košiciach som ako 18 ročný pomáhal pri organizácii a pri nástupe pretekárov na ploche štadióna som niesol tabulu s označením Fínsko a za mnou šli Kortelainen, ... :D v dalšom roku som už postúpil z nosiča tabele na bežca s časom ako včera Tóth :D o tri roky som bol na štadióne ako divák a vedľa mal rozhovor pre STV pretekár Kňažko ktorý stihol limit v pohode skoro o pol hodiny :D

Prílohy:

MMM.png
MMM.png 22.74 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Hosť dňa 02.10.2023 - 14:13:46, celkovo upravené 1 krát.

02.10.2023 - 13:36:45
00
práve :) bol som v BB a mne nezavadzal nikto ... :) a to som obiehal kopec ľudí a aj aj mňa obiehalo ešte viac
02.10.2023 - 13:54:23
00
Na Kysuciach kedysi tiež bývalo v dedinách kopec ľudí čo povzbudzovali, ale postupom času tam bolo mrtvo. Človek sa cítil ako na rajeckom maratóne, ľudia len v cieli a na obrátke.
02.10.2023 - 14:18:08
00
edit: 41 ročný Kňažko to bežal s 31 ročným Vajdom

Prílohy:

Vajda .png
Vajda .png 22.53 KiB thumb_up0thumb_down

02.10.2023 - 14:52:50
00
V nedávnej minulosti na MMM štartovali maratónci aj polmaratónci spolu a v prvom kole bola na obcerstvovačkách len voda a ionťák - asi aby polmaratónci nepojedli banány :D . Včera aspoň dali štart polky oddelene, ale aj tak píšete a aj od iných som počul, že to trocha kolidovalo. Ja som bežal pomalšie tempo, na obrátke som bol presne počas finišu prvých (na rýchlejší čas nebol nárok - pred maratónom som dal len 5 behov :tmi: :facepalm: ). Ale ľudí bolo veľa a prvé kilometre bola trocha predieračka. Pred štartom to rozdeľovali do koridorov a potom to aj tak pustili naraz, to som nepochopil. Určite sú aj lepšie organizované maratóny. Ale atmoška a povzbudzujúci diváci boli výborní -ako obvykle ??
02.10.2023 - 17:03:27
00
5 behov to je dost, ten co bežal z Maratonu do Aten to dal bez treningu
02.10.2023 - 19:09:25
02
Ivan ty nikdy nesklames 😁
02.10.2023 - 19:18:35
05
keyboard_arrow_up