Moment aktivácie brzdy. Pri AP rovno pri otočení viazka do polohy na šľapanie. Pri EVO až pri prvom zašľapnutí brzdy, t.j. väčšinou pri zapnutí lyžiarky do viazania.
11.03.2024 - 14:13:24
00
ved to vidis na videu - pri AP musis drzat brzdu stlacenu kym otocis patu do slapacej polohy aby si ju zablokoval, pri EVO sa ti zablokuje automaticky ked brzdu stlacis a patu mas v slapacej polohe
11.03.2024 - 14:16:58
00
m4jo napísal:
.... ak by este naskocila znovu ta 15% zlava....

Ešte minulý týždeň bola, ta čo si čakal? Pravdepodobne teraz bude chvíľu 5, potom 10 a až o pár týždňov možno 15....
11.03.2024 - 14:36:33
00
minuly tyzden som si este nebol isty ake kupim lyze a aku budem potrebovat sirku brzd. tak to uz nic potom, tie 2ks co maju este skladom dovtedy isto predaju.
11.03.2024 - 14:42:01
01
tak som nakoniec zobral zo sportokay tu AP verziu. vyslo to o 50e viac ako ta starsia verzia, ale verim, ze to vydrzi dlhsie. skusal som od nich cez support vymamit podobny 15% discount kod ako ten ktory bol este v obehu minuly tyzden, ale neboli ochotni. no co uz, aj tak lepsia cena ako na SK eshopoch.

a ten freeride spacer niekto pouzivate? vyzera to byt fajn vylepsenie, az na tu cenu (60€ za 2ks plastu):
https://atkbindings.com/en/products/freeride-spacer-for-crest-rt
12.03.2024 - 14:26:32
00
Caute, daju sa skombinovat skialp lyze a lyze na zjazdovku? Vacsinou chcem ist do strediska na vlek, lanovku ale obcas by som skusil aj skialp tak rozmyslam ci by to bolo mozne skombinovat pri novych lyziach.
15.03.2024 - 18:41:39
00
m4joJa som spacer dával na širšie lyže, je to fajn, ale koľko to reálne pomáha ťažko povedať.

Toto by ti malo sedieť, link čo si dával ty nie je dobrý, ten je na staré viazka
https://www.adamsport.eu/doplnky-ku-viazaniam/podlozka-elan-freeride-spacer-2-0/
15.03.2024 - 19:07:30
01
palo14 napísal:
Caute, daju sa skombinovat skialp lyze a lyze na zjazdovku? Vacsinou chcem ist do strediska na vlek, lanovku ale obcas by som skusil aj skialp tak rozmyslam ci by to bolo mozne skombinovat pri novych lyziach.


Áno dajú , samozrejme bude tam nejaký kompromis ale keď lyžuješ rekreačne a nezávodne aj sa na tom zabavíš. Samozrejme musíš ty uvažiť čo od toho chceš.

Ja som si túto sezonu po predošlých sezónach a požičiavaní skialpov vyskladal taky hybridný set že mám lyžu 132-92-120 (commencal tempo) na to som si dal salomon shift viazanie. A čo sa týka strediska , okrem dvoch lyžovačiek v stredisku kde som si zobral nordiky doberman ktore su proste strediskove alpske lyže som zistil ze na novom "šlapacom" sete sa citím lepšie ešte aj v stredisku.

Výhody mojho slapacieho setu sú pre mňa váha lyže a lyžiarok a komfort v tej skialpovej lyžiarke ked sa vyzujem z lyže a motám sa niekde po schodoch v stredisku ked prave nelyžujem. Ked je stredisko už take rozjazdene popoludní a je tam vela bubnov tak proste ta offpiste lyža to tam rozhrňa predomnou a odrazu sa tam bavím aj na podmienkach čo mi predtým na alpskej lyžy s uzkym a nízko položeným rockerom nechutili.

Za mna nevyhody mojho slapciaho setu v stredisku sú napr. že v stredisku rano ked to je este čerstve a zratrakovane tak rockej na mojej slapacej lyži je proste vysoko a až tak nevyužijem hranu po celej dlžke. Lyža je celkovo o dosť mäkšia takže až také rychlosti nenaberám lebo proste cítim že mám na tom strach. Ale zase som zistil že mne na lyžiach už tie "bomby" až tak nechýbajú.
16.03.2024 - 00:32:07
12
Dikes. Rozmyslal som len o lyziach, skialpy su nekompatibilne so zjazdovymi lyziarkami?
16.03.2024 - 11:55:21
00
Podľa mňa je riešenie skialpový set kde budeš mať skôr ťažšie a pevnejšie lyže aj lyžiarky, keďže si písal, že prednostne použitie v rezortoch na zjazdovke. Zjazdové lyže a zjazdové lyžiarky na skialp použitie si neviem predstaviť ?
16.03.2024 - 12:08:01
01
palo14 napísal:
Dikes. Rozmyslal som len o lyziach, skialpy su nekompatibilne so zjazdovymi lyziarkami?


Tradicne zjazdove lyziarky maju iso alpine , skialpove maju iso touring. Zjazdove lyziarky nemas ako obut do slapacieho viazania , chyba im v predu taká drážka po bokoch. Existuju nejake zvlastne riesenia ako adapter napr. od daymaker ale toto ked vidim tukam si na čelo. Bude to mat váhu , stoji to 300 dolarov a este v tej zjazdovej lyziarke ked nemá walk mode budes mat po vyslape na nohách mozole ako z gulagu a celú dobu aj obmedzený rozsah pohybu. Este ti treba aj pásy za sto eur. To už si na cene pekného skialp setu z druhej ruky so všetkým.

Skus to tak ako ja , chod do požičovne niekde v stredisku pár krat si to požičaj a vyšlap si stredisko hore do čajovne. Ked si to požičiaš piaty krat zistiš že už si v požičovni nechal tretinu ceny svojho potencionalneho setu a kupiš si svoje s ktorými už s partiou pojdes šlapať aj mimo strediska lebo už mas predstavu koľko na tom vladzes vyšlapat.
16.03.2024 - 12:56:24
10
Vies co raz som si pozical a mal som dost, ale po case mi pride, ze som vsetko presiel, tak by som aj kusok vyslapal aby som sa mohol spustit niecim novym. Tiez mam stare lyze tak idea bola kupit nejake nove univerzalne lyze ale ako pisete nie je to take lahke. Dik za odpovede.
16.03.2024 - 18:33:49
00
Shift viazanie ide aj na klasicku lyziarku (ak nechces slapat samozrejme:) srobovakom sa da zdvinut opora spicky). opakujem sa ale pri lyziach co su casto do rezortu by som riesil len dve viazania - Atomic/Salomon Shift alebo Fritschi Tecton. Tecton funguje IBA so skialp lyziarkou s pinmi a skialp patou. dovod je bezpecnost. uz dvakrat do mna napalil zozadu lyziar (pretekari na modrej zjazdovke) a tam ocenis alpine certifikaciu vypinacich sil aj na spicke aj na pate.toto pri slapani nemusis riesit.. nema ta viacmenej kto zrazit. ak padnes tak skialp snad vypne, a snad vypne spravne:) mam obe viazania, ak je priorita rezort, respektive nieco viac ako 70/30 v prospech rezortu - isiel by som do Shiftu. Tecton ma moc nebavi vyzuvat cely den v stredisku na lanovkach - treba odopnut palickou spicku a potom vyzuty vyzvaknut patu. pata lubi blbnut ked je pod nou natlaceny sneh.
19.03.2024 - 19:24:54
01
Bacha na to ze sice shift funguje s klasickou lyziarkou , vacsina zjazdovych lyziarok ma zakladnu v milimetroch pri rovnakej velkosti mondopoint dlhsiu ako skialpova lyziarka. Zjazdove lyziarky su spravidla stavané robustnejsie ako skialpové. Tiez som si myslel ze na mojom slapacom sete do rezortu pouzijem zjazdovu lyziarku. No po navrtani viazka na skialpovu lyziarku je na zjazdovu lyziarku proste malo miesta takze môj shift viem prakticky pouzit iba so skialpovou lyziarkou.
19.03.2024 - 20:55:20
00
dlzka skeletu je jedna vec. druha je vyska podrazky (alpine vs touring). vela ludi pcha skialp lyziarky do alpine viazani a pritom spicka vypina uplne inak ako s alpine lyziarkou, lebo je vyssia. shift pata ide relativne dost posuvat (narychlo som nasiel info o 30mm). cize ak vrtas na stred skialp lyziarky dajme tomu 320mm tak stale mozes ist 15mm hore dole. asi zalezi od modelov lyziarok ci to bude v rozsahu alebo nie, u mna je
19.03.2024 - 21:35:17
01
keyboard_arrow_up