Robi tu niekto aj skialp?
:roll:


:P robí :-)

huraaaaaa 8) podla mna ide o velmi podobne sporty s MTB-pohyb v horskom terene,dost narocne na kondicku a da sa to robit sutazne aj rekreacne...Ja som skor rekreacny skialp.nieje moc casu,ale ked som doma,mam cas a podmienky su ok,tak bez vahania-do hor! :P Mas nejake oblubene trasy?Kde takto chodievas?Snad sa mi podari to Francuzko tento rok...
08.09.2006 - 10:39:06
00
Geroy: Tak sa pochváľ, ako si si dal Valeée Blanche, lebo inak si v Chamonix nebol...
08.09.2006 - 21:07:21
00
Valee Blanch som dostal na narodky spolu aj so sprievodcom, hore nas rano privitalo privetivych minus 27 stupnov plus brutalny vietor, potom sa vycasilo okolo obeda nas zastihla snezna burka asi vo vyske 2800 mnm ze ani na meter nebolo vidno tak sme asi 40 minut iba cucali v snehu a potom sme zisli dole...najkrajsi zazitok v zivote...co dodat...to treba zazit...
08.09.2006 - 22:37:43
00
Ja som to išiel koncom apríla, na Auigille du Midi bola ešte kosa, ale cestou dole sme sa išli uvariť. Bolo plechové nebo a išiel som sa zblázniť, keď som videl všetky tie kopce, o ktorých som len čítal v rôznych horolezeckých knihách... A keď som sa začal sprievodcu počas prestávok vypytovať, zistil, že niečo o okolí teoreticky viem, tak sa mi venoval obzvlášť pozorne a rozprával mi o každom brdku. Končili sme na hornej stanici zubačky, ďalej už bolo málo snehu.
Lyžovanie to nebolo bohvieaké - najprv zľadovatelý firn, dole brečka, ale zážitok naozaj na celý zvyšok života.
10.09.2006 - 00:25:16
00
nazdarek

v januari sa chystam na tyzdennu lyzbu do rakuska. rozhodujem sa medzi oblastou Gastein (ubytko v Bad Gastein) a rezortom Saalbach, Hinterglemm, Leogang (ubytko v Leogang).
chcem prvy krat checknut poriadny rakusky rezort. inak uz niekolko rokov pravidelne chodime do les 3 vallees, co totalne vyhovuje mojim preferenciam (az na tu vzdialenost).
mate niekto skusenosti s tymito rakuskymi rezortmi?

diiik
24.11.2009 - 22:21:05
00
Saalbach Himterglemm je rakuske spickove stredisko, urcite nebudes sklamany ked pocasie vyjde.

Ale pre mna co sa tyka freeridu naco chodit daleko a riskovat ze pocasie nevyjde, staci sledovat Aladina a ked nasnezi prasan nic sa nechyta na mekku slovenskeho freeridu Chopok ;)
25.11.2009 - 11:47:43
00
skoda len ze cena a vzdialenost je rovnaka ako niekam do rakuska ... ale ked som v bb a pocasie vyde tak chopok juh ... mnam
25.11.2009 - 12:07:22
00
ak si v BA, tak v tej vzdialenosti ako Chopok nemas v Rakusku nic poriadne na freeride. Chopok juh ci sever to je resort ktori nam mozu rakusaci zavidiet.. ;)

ak si kupis sezonny skipass tie ceny su dost zaujimave:
http://www.jasna.sk/cenniky/skipassy/predpredaj-skipassov/sk/zima/

Nevyhodou Chopku je jeho velka preplnenost v sezone - a jeho caro naopak v takmer uplnej prazdnosti mimo sezonu.
25.11.2009 - 12:25:04
00
Skoda ze som full time worker - nemozem sa rozhodovat ze vyrazim na lyze ad hoc podla pocasia a mimo vikendov. to by som urcite bral ten 15 denny Tatry Skipas.
takto musim planovat dovolenku a ist na istotu. v tomto su les 3 vallees idelane - velka kapacita, vela moznosti na vyblaznenie a poriadna nadmorska vyska. len trochu daleko.
co sa tyka zimy, tak slubne sa to vyvijalo v oktobri a teraz uplna muka. az mam strach ze aj saalbach so svojou o nic vyssou nadmorskou vyskou ako jasna je dost riskantny biznis v januari.


Naposledy upravil woodrow dňa 25.11.2009 - 21:20:37, celkovo upravené 1 krát.

25.11.2009 - 14:00:27
00
v saalbachu je úplne parádne. je to výnimočné v tom, že asi 90% zjazdoviek je prepojených. super služby, ceny. ak si kúpiš napr. salzburg super skicard, zaplatíš o pár eur viac a máš 2200 km zjazdoviek v celom salzbursku
25.11.2009 - 20:20:21
00
nieco ako Ski amade - 860 km zjazdoviek no dost naprd prepojene svahy. funguju aspon skibusy zjednej dediny do druhej? neviete?
to prepojenie je OK v saalbachu, preto ma to laka. dik za zhodnotenie asi to checknem takto v zime a potom este niekedy v lete alebo na jesen s bikom. vraj je to super miesto na mtb tury.
25.11.2009 - 21:31:51
00
keyboard_arrow_up