Apropo tenisky trail x road. Ja prechadzam asi po troch trailovych teniskach naspat na klasicke. A to behavam hlavne po cestach-necestach. Aktualne mam tieto New balance http://www.newbalance.cz/produkty2009-obuv1-panska-obuv-mens-trail-mt909or a uz by som si ich znovu nekupil.

Zistil som ze napriek tomu ze v nich citim kazdy kamen sa mi bezi lepsie ako v robustnych trailovkach.

Na Sportlife mi vcelku sympaticka informovana "pipka" na Mizuno skeneri zistila miernu pronaciu a doporucila model http://www.mizuno.eu/products/running/road/support/mens/AW09_Wave_Elixir_4%20_57.aspx . Takze na jar najskor tie (boli by aj skor keby mi ich tu isty nemenovany predajca objednal :) ).

Z trailovych mam doma este http://www.salomon.com/sk/#/footwear/footwear/trail-running/xa-pro-3d-ultra-gtx je to dost robustna bota, ale paradna. Odporucali mi ich skor ako Wings. Predvcerom som sa v nich motal 2h v dazdi so psom a absolutne nepremokave.
10.12.2009 - 09:42:36
00
uz su vonku modely 2010 aj v inych farbach... ak ma niekto chut na vyssiu kvalitu za rovnaku cenu a zaroven trochu menej tuctovu znacku, tak odporucam... neviem si ich vynachvalit aj na ceste ale hlavne v terene (ale upozornujem, ze su to race-ove boty, takze citlivost podrazky je vyssia)
www.lasportiva.it

Prílohy:

skylite.jpg
skylite.jpg 20.51 KiB thumb_up0thumb_down

10.12.2009 - 11:33:23
00
Dymino: Nad Wave Elixirmi som uvazoval aj ja (papuce). Nakoniec som zobral tie Triaxi / radsej pevnejsie.
10.12.2009 - 11:49:48
00
Vyzeraju dobre, tie Elixiry vyplula ich mudra masinka. Pockam na jar ked budu nove modely v obchodoch a vyskusam. Kazdopadne dalsie tenisky budu Mizuna.

Co podpora pronacie, ako si spokojny?
10.12.2009 - 13:05:10
00
mudra masinka na sport life vyplula mizuna aj mne, ale ked som si ich obul zistil som presne to co mi sam zastupca mizuna (inak chlapik z obchodu kde predavaju vselico mozne) potvrdil - mizuna su na europsku nohu siroke ..
je to vsetko velmi individualne
10.12.2009 - 13:24:36
00
S Triaxami som zatial velmi spokojny. Ja mam miernu pronaciu. Nohu pekne vracaju do neutralneho doslapu. Nie su to take papucky ako Elixiry, ale zase maju vyhodu upravy voci dazdu a samozrejme su to trailove tenisky.
10.12.2009 - 13:31:14
00
A to tu akoze nikto nic negarantuje? :)

Mizuna som mal svojho casu moje prve poriadne bezecke tretry. Dovtedy len oddielove Botas-ky. Tenisky este nie. Uvidim.

Ja som sa v trailovych botach postupne zhumploval. Beh stratil istu lahkost. Takze preto ten navrat ku klasike.
10.12.2009 - 14:13:02
00
takze v trailovych sa beha tazko?
10.12.2009 - 14:56:08
00
To asi ako porovnavat 1,9 rychle plaste so zubatymi 2,3.

Zalezi kade a po com v tom budes behavat. Aj v klasikach sa da bezat v terene, akurat musis davat vacsi pozor.

Aktivny bezci co poznam, behavaju v klasikach. A kilometrov v terene maju za sebou ovela viac ako ja v trailovych botach. :$

Jednoducho v terene v ktorom sa ja pohybujem (vratane Povazskeho Inovca, snad opat) si vystacim aj s klasickymi teniskami.
10.12.2009 - 15:31:29
00
no tak vzhladom na to kde byvam to bude iba polne cesty, maximalne vyslapane chodniky vo vrbine pri vahu
10.12.2009 - 16:12:22
00
no chlapy dnes so si strihol beh cez nase luciny a chcem sa opytat ake topanky na fakt nerovny povrch skoro mi nozke v chodidlach povykrucalo kua ,preslo tadial asi staho krav takze tie diery boli fakt vsade :whew: :punch:
10.12.2009 - 17:39:32
00
Aktivny bezci co poznam, behavaju v klasikach. A kilometrov v terene maju za sebou ovela viac ako ja v trailovych botach. :$

Jednoducho v terene v ktorom sa ja pohybujem (vratane Povazskeho Inovca, snad opat) si vystacim aj s klasickymi teniskami.


No neviem. Otec je aktívny bežec a určite do terénu berie ak samozrejme má berie trailové botasky. Dá sa aj v klasických, ale podľa mňa to nie je ono. To mi príde ako keby si dal na MTB nejaké hladké plášte a drtil to po nejakom ťažšom teréne...
Nedávno kupoval traily od New Balance a boli o ničom, vravel, že sú strašne tvrdé... Sestra lyžuje aj behá súťažne má teraz Adidas Canadian a pochvaľuje si ich - tiež som ich chcel, ale peniaze nevyšli... Ináč sú aj výzorovo krásne...

Prílohy:

adidas-canadian.jpg
adidas-canadian.jpg 89.84 KiB thumb_up0thumb_down

10.12.2009 - 18:12:38
00
2hazard : a cena tychto batiniek ??
11.12.2009 - 20:39:42
00
zaujemci o behanie - o akych objemoch tyzdenne vlastne hovorime ?
ak hovorime o menej ako 50 km tyzdenne a to iba v zime, tak to ani nestoji za rec ..

najprv sa treba rozhybat, obut si co je poruke a potom vymyslat so somarinami..
11.12.2009 - 22:41:54
00
heh mne staci 10 km za tyzden :$ jeden den a som hotovy :wasntme:
12.12.2009 - 02:31:54
00
keyboard_arrow_up