viazanie musi byt v prvom rade kompatibilne. nastavitelna vyska spicky
14.12.2022 - 20:20:12
00
Myslím, že sa riešilo dačo okolo bezpečnosti vypínania, skialpové topánky majú gumenú podrážku, zjazdové viazanie nemusí vypnúť pri nastavenej sile.......
14.12.2022 - 20:51:05
00
Moje stare obracky mali taky roller, takze aj gumene podrazky by sa vypli. Resp byvala tam taka vykyvna ploska. Bezpecnost by som mozno tak tragicky nevidel, treba ju samozrejme odskusat a aspon trosku jej rozumiet
14.12.2022 - 21:22:08
00
Viktor z Forestu
https://fb.watch/hpZ5ijWYVy/
14.12.2022 - 22:07:45
02
lapaloma napísal:
Moje stare obracky mali taky roller, takze aj gumene podrazky by sa vypli. Resp byvala tam taka vykyvna ploska. Bezpecnost by som mozno tak tragicky nevidel, treba ju samozrejme odskusat a aspon trosku jej rozumiet


roler samotny nepomoze. musi byt kompatibilne viazanie, prave kvoli rozdielnej vyske podrazky. ludia nemaju radi svoje nohy tusim led vidim co stvaraju:) kopec ludi lyzuje cely den v rezorte s pinovymi viazaniami. skialpinisto miesto kupenia si normalneho viazania zamkynaju spicky v tazkych zjazdoch…
15.12.2022 - 11:08:56
00
ja lyžujem v rezorte s pinovými a nič nezamykám a ani mi nevypína viazanie ... a ten roller som myslel v momente keď už máš vypolohovanú špičku a všetko ostatné ti baví. Ale možno má devečka pravdu a je to nogo
15.12.2022 - 11:35:52
00
Na to uzamykanie špičiek v extrémnych zjazdoch /nejaké extrémne žľaby a exponovaný terén/ sa treba pozerať aj z takého pohľadu, že v takom teréne už nie je problém, že ti nevypne lyža pri páde, lebo v takom teréne už nesmieš spadnúť....keď spadneš už je prúser megaobrovský a zrejme konečná....
Oveľa väčší prúser by bol, keby lyža vypla na nejakej nerovnosti/ľad, kameň/, lebo to by tiež končilo pádom....
15.12.2022 - 11:41:37
01
pri tych par percentach to beriem a mas uplnu pravdu. povedzme si ale ake percento jazdi take tereny a kolko % casu svojho jazdenia. a ked uz jazdia take bomby tak lepsie viazanie je len vyhoda.. ale to je ina tema. kazdy nech jazdi ako mu vyhovuje. tu bola otazka ci je to komptibilne. oficialnie nie je, ak to tam niekto narvat chce nech si tak jazdi ale riskuje.
15.12.2022 - 13:29:10
00
no a sme doma ... a ktoré to sú normálne viazania? Mne stačí hocaké lebo sa len potulujem lúkami a ani z lomničáku sa nechystám zlyžovať. Ale vzdelávam sa rád
15.12.2022 - 14:19:54
00
ja nie som pure slapac, takze je mozne ze na to pozeram inak. ak sa bavime o kombinovanom pouzivani (aj volny teren aj rezort) tak za mna len tie ktore maju normalne vypinanie. (DIN norma?). vonku si mozes dat pozor, ist v klidku, v zlabe radsej teda zamknes lebo vypnutie je horsie, ale v rezorte neovplyvnis ci do teba niekto zozadu nenarazi a tym padom za mna chcem mat vybavu ktora mi nezlomi nohu.
15.12.2022 - 14:43:11
00
ankhax dobru radu dal volodaj,ano vies kupit lyziarky aj na pinove viazanie,aj na normalne alpin viazanie,je v ponuke ale aj viazanie ako napr.SALOMON S/LAB SHIFT MNC 13 /aj Atomic to ponuka/ ktore vies dat na jedny lyze a pouzivat len tie....jedny lyziarky a dvoje lyze mi pride ale,ako zaujimavejsia volba
15.12.2022 - 20:36:51
01
ahojte prosim Vas vie niekto v akom stave je hrebenovka poludnovy grun - cheb ? da sa to uz prejst na lyziach ak sa to neda zlyzovat z chebu este bez nicenia lyzi to asi lanovka zachrani to by mi tak nevadilo.
16.12.2022 - 08:32:24
00
Si si isty s tou hrebenovkou ? :lol:
16.12.2022 - 08:38:48
00
ankhax napísal:
Caute, neviem, ci sa tu niekedy riesila podobna otazka, ale tak skusim... Mam zjazdove lyze a v buducnosti by som chcel kupit skialp lyze. Aktualne vsak potrebujem kupit lyziarky, tak rozmyslam, ci je mozne kupit/pouzivat skialp lyziarky aj na bezne lyze? Su kompatibilne s beznym viazanim? Vie niekto poradit? Dik.

Riesenim mozu byt lyziarky s Grip Walk systemom.
16.12.2022 - 09:02:55
01
hlavne pytat sa ako je natom hreben v tomto nestabilnom a zlom počasí. Pochybujem, že tam niekto aj bol. Zajtra to môže a aj bude iné ako dnes. fuka sneží prší mrzne otepluje sa. V 1000m.n.m. nemrzne momentálne napr štrbské pleso hlási dážď.. Víkend má byt slnečný a mrznúci takže asi bude viacej ladu ako snehu
16.12.2022 - 09:12:58
01
keyboard_arrow_up