Ja mám staršie Dynafity TLT 4 v Race úprave, po výmene suchého zipsu za klipsňu (čiže dve klipsne bez suchého zipsu), myslím že sú o dosť nižšie ako Virusy a tak ako to je na videjku sa mi v nich ani v teple domova noha nehýb. Áno je tam pohyb dopredu, ale nie kvôli tomu že by to rotovalo okolo nitov (kĺbu) ako je to vidno u Virusov, ale preto že sa tlakom začne mierne deformovať predná časť lyžiarky (špička), vrch sa začne stláčať do vnútra a boky sa od seba rozchádzajú (akoby si stláčal rolku toaleťáku). I keď uznávam že moje sa možno toľko nehýbu preto, že to prepnutie na lyžovanie nie je zozadu ale po oboch stranách lyžiarky je kolík ktorý sa zacvakne do dier v tej vrchnej časti čo je upevnená na nitoch. Tým je ten spoj nesmierne tvrdý až tak, že keď sa zapriem dopredu začne sa mierne deformovať špička, aj to len vo vyšších teplotách keď je materiál mekší.

Keď si ale pozriem tie lyžiarky vo videjku, pekne tam vidno ako sa ten zadný biely plast hýbe oproti klipsni ktorá je nad ním, ale možno to len tak blbo vyzerá, som naučený na lepšie alebo som si tento markantný pohyb na lyžiarkach zatiaľ nevšimol.

Najskôr som si myslel že keď ukazuje video rýchlosť akou sa dá prepnúť chôdza/lyžba že by to mali ukázať celé a dotiahnu všetky klipsne aby sa im to až tak nehýbalo.

Dakedy budem musieť skúsiť, celkom sa mi na nich páči ten kĺb na jazyku.
14.03.2010 - 22:11:04
00
2a.ndrejko: Myslím že si sa zle díval. Lebo tvrdiť o niečom, že je "makkšie" ako tlt sa nedá. Na tlt som pár sezón odlyžoval a táto bežkárska topánka sa nedá prekonať v ohybnosti. Prekonávajú ju snáď len šnurovacie lyžiarky "chopok" z čias dávno minulých. Jediná výhoda tltčiek je že sa v nich naučíš lyžovať. Ale potom to treba rýchlo vymeniť. ;)
Čo sa týka tých virusov mne pripadajú vyložene hnusné. O funkčnosti sa vyjadrovať nejdem. To treba vyskúšať.
15.03.2010 - 08:28:54
00
teraz vážne neviem, keby som bol doma tak ich skúsim hneď, viem že oproti Dynafitom 500 a nejakým orandžovým Scarpám (Matrix ?) ktoré som si skúšal som bol tvrdosťou vážne prekvapený, i preto som ich bral. Predtým som lyžoval na TLT 2 a tie boli teda o dosť mäkšie.

veď toto sú ony http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs025.snc1/3124_1157552695829_1138106008_30438968_787803_n.jpg
v stave po minuloročnej štefáničke keď mi prestali suché zipsy lepiť, teraz je už miesto suchého zipsu klipsňa. Všimnite si prepínanie medzi walk/ski ktoré kvôli váhe nie je vzadu na päte ako to býva bežné, ale po bokoch sú prinitované kolíky ktoré zaskočia do vyvŕtaných dier a tým celok nedrží len na nitoch ale i na týchto kolíkoch. Vďaka tomu je tá spodná a vrchná časť pevne spojená a keď sa zapne klipsňa tak jediné ohýbanie lyžiarky je spôsobené miernou deformáciou materiálu. Prepínanie na ski je jednoduché, stačí stiahnuť klipsňu a kolíky zaskočia sami, pri prepnutí na walk treba klipsňu odopnúť a vrchnú časť od seba odtiahnuť aby kolíky vyskočili (na foto je miesto klipsne ešte suchý zips). Na foto je pravá zapnutá na lyžovanie a lavá na chôdzu.
15.03.2010 - 11:43:43
00
Scarpy oranzove su laser, jazdim scarpy avant ( cierne)a tuhost vyborna :nod: :$
:x
15.03.2010 - 12:16:49
00
Vcerajsia rozlucka so zimou-Lomnicke sedlo :sun: slniecko,teplucko,v zlabe aj sneh super...
http://picasaweb.google.sk/boyonthedocs/LomnickeSedlo1932010#

lh3.ggpht.com

lh3.ggpht.com

lh4.ggpht.com

lh3.ggpht.com

lh4.ggpht.com

lh3.ggpht.com
20.03.2010 - 20:08:22
00
Vcerajsia rozlucka so zimou-Lomnicke sedlo :sun: slniecko,teplucko,v zlabe aj sneh super...
http://picasaweb.google.sk/boyonthedocs/LomnickeSedlo1932010#


Super :). Minuly tyzden, sme boli hore piati, sedacka nechodila, fukal vietor, snezilo a -10 :). Stvrtok alebo v piatok snad konecne Baranie sedlo a snad sa vytrepeme aj na Baranie rohy.
21.03.2010 - 09:44:59
00
2a.ndrejko: Myslím že si sa zle díval. Lebo tvrdiť o niečom, že je "makkšie" ako tlt sa nedá. Na tlt som pár sezón odlyžoval a táto bežkárska topánka sa nedá prekonať v ohybnosti. Prekonávajú ju snáď len šnurovacie lyžiarky "chopok" z čias dávno minulých. Jediná výhoda tltčiek je že sa v nich naučíš lyžovať. Ale potom to treba rýchlo vymeniť. ;)
Čo sa týka tých virusov mne pripadajú vyložene hnusné. O funkčnosti sa vyjadrovať nejdem. To treba vyskúšať.

myslim ze Scarpy F1 idu co sa tyka makkosti este dalej ako TLT;-)
mam oboje a pohodlie pri slapani je u F1 uplne inde...
21.03.2010 - 10:00:48
00
predpokladám, že to "v žľabe" :rofl:
bola myslená: francúzska mulda ??
21.03.2010 - 10:03:09
00
JJ z Lomnickej veze,my to volame zlab :)
21.03.2010 - 13:01:33
00
No tak dnes som si dal s tatom tiež Lomnicke sedlo :sun:

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 164.04 KiB thumb_up0thumb_down

2.jpg
2.jpg 140.92 KiB thumb_up0thumb_down

3.jpg
3.jpg 93.62 KiB thumb_up0thumb_down

21.03.2010 - 18:27:41
00
v nedeľu z Prašivej vyzeral hrebeň za nami ešte celkom dobre napriek občasnému dažďu..........
lh5.ggpht.com

ale ako sme sa blížili na Donovaly pršalo čoraz častejšie lh6.ggpht.com

a čoraz hustejšie a hustejšie.....
lh3.ggpht.com
22.03.2010 - 09:16:21
00
Citacia z vlakna SKi & BiKE - Slovenský Raj: sukromne-akcie-vyjazdy-treningy/ski-bike-slovensky-raj-t22793.html
Nazdar Spišaci. Krásne fotky ste tu nalepili. Až slintám.
Viem že dva spišácke tábory sa ťažko ladia. Ja len qôli tej lyžovačke. Nebolo by vhodnejšie tie lyžiarské zábery fuknúť do témy skialp podmienky? A doplniť k nim eventuálne nejaké info aký bol sneh. Peknú jarnú lyžovačku prajem.

Piso, tve prani je mi rozkazem ;) .

Fotky z vikendu 20-21/03/2010 na Strbskom plese. Vyslap cez Predne solisko k Soliskovemu hrbu, zjazd zlabom s pod Soliskoveho hrbu pod Vodopoad skok a spat Mlynickou dolinou. Super pocasicko, paradny vikend ako na objednavku.
Podmienky vo Vysokych Tatrach su dost obmedzene. Je dost malo snehu a aj to malo noveho je na nestabilnom podklade a pri oteplovani v priebehu dna je to dost rizikove. Zlab co sme zlyzovali my bol prevereny sondou ludi z HS, trochu krutili nosmi ale pretek co sa tam konal nakoniec pustili. Zlab zlyzovalo 50 pretekarov (ja s chapmi z HS sme sli posledny tak sme zlyzovali uz len tvrdnucu oraninu co po nich ostala :) ). Prekvapko sme zazili ked sme boli asi v polke zlabu. Z naprotivneho svahu s pod vrcholu Satana zahucala lavina dole do Mlynickej doliny. Bolo to ale vyssie od nas, nad Vodopadom skok. To bol taky hukot, ze clovek by sa pos..l uz len s toho zvuku.
V Niskych Tatrach a vo Fatrach su podmienky urcite ovela lepsie, no dva vykendy a tri mrtvoly vo Fatrach hovoria jasne. Bachaaaa!

Fotecky su tu: sukromne-akcie-vyjazdy-treningy/ski-bike-slovensky-raj-t22793.html



24.03.2010 - 10:09:17
00
Dnes sme absolvovali turu na Zbojnicku chatu. Pocasie bolo premenlive, zamracene, snezenie, vietor, ale na chvilu sa ukazalo aj slniecko. Snehu bolo malo, lyze sme niesli na chrbte az na chatu, ale oplatilo sa. Zjazdik od chaty nemal chybu. Na lyziach sme dosli az po vysoky les, takze sme ich pri navrate vyuzili.

Fotky tu: post383998.html#p383998
02.04.2010 - 22:13:31
00
Štyri dni na Štefáničke, ... jáááááj takú radosť sme mali.
Žľaby lyžovateľné a keď sa do nich ešte i slnko oprelo jáááj. Dnes ale už dulo a všetko vôkol bolo premrznuté, prevalovala sa hmla ale do širokej v pohode na lyžiach, pár úsekov sme ale s lyžami po skalách cupkali. Foto až keď sa ku káblu a ostatným fotkám dostanem.

PS: ešte k tým mojím lyžiarkam, ... musím sa ospravedlniť ale až také tvrdé neboli keď som sa práve na túto vlastnosť zameral.

PS2: tak zatiaľ takto ...

Prílohy:

Komentár súboru: cestou z chopku
Fotografie-0033.jpg
Fotografie-0033.jpg 214.29 KiB thumb_up0thumb_down

04.04.2010 - 19:21:51
00
ešte nejaké foto z mobilných telefónov, nie sú to práve fotky ukazujúce snehové podmienky ale skôr to ako nám tam hyperperfektne bolo :D
Príloha:
Komentár súboru: hore na skale kamaráti bičom práskajú
03042010(003).jpg
03042010(003).jpg 154.5 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: i tej srandy bolo kopec
03042010(011).jpg
03042010(011).jpg 188.75 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: trošku si i podulo
8.jpg
8.jpg 47.41 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: cestou naspäť nebolo naidálnejšie počasie
7.jpg
7.jpg 32.28 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: práve zme zo žlabíku (vpravo medzi skalami) zlyžovali
6.jpg
6.jpg 88.22 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: opäť sa chodilo srať a opalovať do jánskej
5.jpg
5.jpg 57.14 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: tieto žliabky sa opäť lyžovali
4.jpg
4.jpg 54.13 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: tekéto parádne počasie bolo vo štvrtok
2.jpg
2.jpg 88.22 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: pri týchto tabuliach bol hriech fotku nespraviť
3.jpg
3.jpg 76.33 KiB thumb_up0thumb_down

15.04.2010 - 00:49:12
00
keyboard_arrow_up