a kde sa da najst daco lepsie?
24.02.2013 - 14:59:38
00
a kde sa da najst daco lepsie?
A ty kokso... tentokrat bola chyba medzi topánkami a klávesnicou. Zistil som že nemám lavíny aktivované v menu. Takže sa ospravedlňujem zainteresovaným a ďakujem za upozornenie. Akurát pozerám že už mesiac jazdím červené žľaby kde som ešte lavínu nevidel (Z Lajštroch do Starej Boce)- asi som nemal šťastie a hneď vedľa sú žľaby do ktorých som sa bál pre nestabilitu a sú žlté :D (z Lajštrochu do Kumštovej doliny, Z Kumštovej do Kumštovskej doliny a z Malého Gápľa). Každý rok tam dačo padne dokonca ich mám aj pofotené ....
24.02.2013 - 17:15:04
00
no a hned prva chyba skialpinistu
24.02.2013 - 17:27:35
00
masto:dovod sa n*drbat :D
24.02.2013 - 18:11:22
00
Tak keď len pre celkové dokreslenie :D. Sobota ráno, štart ešte za tmy. Nad pásmom lesa pofukuje vietor, teplota -2°C, stopy čo sme urobili včera už nevidieť. Viditeľnosť pre hustú hmlu je tak cca. od palice po palicu. Deň predtým sme išli priamo z Kumštovej no na spodku žľabu treba bojovať cez potok, pre množstvo snehu nasunutého po okrajoch koryta je to darda. Preto sa posúvame cca. o 150 m nižšie kde vyzerá hora redšia. Robím sondu, v reze vidieť jednotlivé vrstvy no masa je celkovo dobre previazaná ani po zaťažený sa nemá tendenciu zosúvať. Čerstvý sneh čo napadol v noci už jemne navlhol takže sa drží na povrchu.
Trasa (som objavil na tom Hikingu :D ) lh4.googleusercontent.com


Naposledy upravil masto dňa 24.02.2013 - 19:28:26, celkovo upravené 1 krát.

24.02.2013 - 18:48:01
00
Nádherné jazdenie. Na hrebeni viditeľnosť naprd no v lesnom poraste je to lepšie. V oblúkoch idem do snehu až po kolená. Čerstvý sneh všetko vyžehlil takže ťažko rozoznať nerovnosti terénu. Vpálim na čistinku a hups... povrch snehu sa zmenil. Vyzerá to ako začiatok odtrhu, povrch je zvrásnený a posiaty jamkami. V prvom momente mi preblesne hlavou ...do p... No potom si uvedomujem že to podomnou drží a nerovnosti spôsobil vietor, ktorý zhodil sneh z majestátneho smreku čo rastie uprostred. Vybiehame z porastu na strmý chrbát. Tu je snehu ešte viacej, viditeľnosť sa znova zhoršila, púšťam parťáka pred seba a ešte viac si sadnem do lyžiarok nech sú špičky navrch. Držím sa pri okraji stromov až pokiaľ nezídem k potoku. Super jazda, v duchu si zanadávam Že som manželke sľúbil návrat domov o 9:00 ....takto už druhú nestíham. No s kamarátom hodnotíme že toto bola jazda sezóny...
A pár fotiek z kamery
lh3.googleusercontent.com
lh4.googleusercontent.com
lh5.googleusercontent.com
lh4.googleusercontent.com
lh4.googleusercontent.com
lh4.googleusercontent.com
lh4.googleusercontent.com
lh5.googleusercontent.com
lh3.googleusercontent.com
24.02.2013 - 19:01:13
00
no vidis, zachranili sme ti zivot :)
24.02.2013 - 21:29:26
00
no vidis, zachranili sme ti zivot :)

Figu... minuli ste mi cca. 800 ecok, kedže som si uvedomil že "lamer" môjho formátu bez nafukovacky v batohu na kopec nemôže :angel:
24.02.2013 - 21:31:55
00
Tak keď len pre celkové dokreslenie :D. Sobota ráno, štart ešte za tmy. Nad pásmom lesa pofukuje vietor, teplota -2°C, stopy čo sme urobili včera už nevidieť. Viditeľnosť pre hustú hmlu je tak cca. od palice po palicu. Deň predtým sme išli priamo z Kumštovej no na spodku žľabu treba bojovať cez potok, pre množstvo snehu nasunutého po okrajoch koryta je to darda. Preto sa posúvame cca. o 150 m nižšie kde vyzerá hora redšia. Robím sondu, v reze vidieť jednotlivé vrstvy no masa je celkovo dobre previazaná ani po zaťažený sa nemá tendenciu zosúvať. Čerstvý sneh čo napadol v noci už jemne navlhol takže sa drží na povrchu.
Trasa (som objavil na tom Hikingu :D )

no ja bz som za za takych podmienok do zlabu ani nesral, ale pekne hrebienkom po luke a kusok nad tvojou sipkou
24.02.2013 - 21:37:40
00
no tie batohy stoja dobre vela, akurat dnes som to kukal, ale videl som aj jeden lacny nejaky ze pouzity pri dakom teste, teda aspon myslim ze lacny bo ostatne stali tak ako ty pises cca tych 800

http://freeskialp.sk/shop/70-lavínový-airbag-batoh-abs-escape-15.html
24.02.2013 - 21:39:27
00
no dnes padla lavina na juhu od krupovskeho sedla na laviniste...
no veru, ABS-ko je potrebne... na dlhe vecere niekde na chatach :-P
https://www.facebook.com/video/video.php?v=10150333912631627
kedze aj ja dost casto sam chodim, tak mi dohovaraju, nech si to zaobstaram... ale ta cena... :^)
24.02.2013 - 21:50:17
00
no tie batohy stoja dobre vela, akurat dnes som to kukal, ale videl som aj jeden lacny nejaky ze pouzity pri dakom teste, teda aspon myslim ze lacny bo ostatne stali tak ako ty pises cca tych 800

http://freeskialp.sk/shop/70-lavínový-airbag-batoh-abs-escape-15.html

ABS+ má síce za sebou dlhy vývoj no mne sa veľmi ten systém nepáči. Videl som nejaké videá kde rider zostal tvarov dole a presypalo mu Bag stredom takze zostal pod snehom.
Páči sa mi http://www.avsport.sk/?p=productsMore&iProduct=682&sName=mammut-ride-ras-30l

Alebo Snowpulse
24.02.2013 - 21:54:10
00
Celkom dobrý článok na všeobecný prehľad http://www.pohora.cz/outdoor-vybaveni/lavinove-batohy/
24.02.2013 - 21:55:23
00
no ja bz som za za takych podmienok do zlabu ani nesral, ale pekne hrebienkom po luke a kusok nad tvojou sipkou

Už som to jazdil v minulosti. Nebyť tej mapy tak by som v živote nepovedal že tam niečo môže spadnúť. Ďalej po hrebeni by si si asi nezajazdil stratiš veľa výškových metrov a je to tam hustejšie zaradené. Divné na tej mape je že z opačnej strany hrebeňa padajú laviny pravidelne a tie sú označené ako menej exponované
24.02.2013 - 22:04:40
00
ked uz idme take nieco, vzdy vyberame radsej bezpecnejsie rebra..100x to moze byt fajn ale 101 nie

Prílohy:

Mapa.jpg
Mapa.jpg 362.29 KiB thumb_up0thumb_down

24.02.2013 - 22:11:13
00
keyboard_arrow_up