Video: Výbava na skialp - časté chyby pri výbere

Ak máte v pláne niekedy skúsiť tento šport a dávate si dokopy výbavu, prípadne hľadáte vhodný „upgrade“, možno príde pár tipov vhod.Okrem toho, že skialp je výborná zimná príprava cyklistu, rovnako má s takým MTB aj kopec spoločného. Kombinácia šliapania a zjazdu, sloboda pohybu, ale aj množstvo rozličných štýlov. Tak ako máme XC, trail, enduro, all mountain atď, veľmi podobne je tomu aj tu. Čo si osobne myslím, základom u každého je najmä spomínaná sloboda pohybu, od ktorej sa potom všetko odvíja a človek si nájde svoje „smerovanie“. Mnohí z vás sa už o tom presvedčili, a mnohí ďalší už dlhú dobu po tomto športe „poškuľujú“.

Čo rovnako platí, výbava nie je lacná záležitosť a ešte pri tých všetkým možnostiach a kombináciách. Skúsil som dať dokopy niekoľko postrehov, ktoré môžu pomôcť, ak si výbavu budete dávať postupne dokopy, prípadne ak hľadáte nejaký upgrade tej súčasnej. Teraz je u mňa situácia iná, no pred X rokmi som si všetko dával rovnako dokopy a samozrejme neraz pri výbere trafil vedľa. Ale myslím, že záver videa všetko dobre vystihuje.

Ak sa vám video páčilo, sledujte náš YouTube kanál MTHIKER a nezabudnite nás podporiť svojím odberom.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti toto video? thumb_up42thumb_down comments 24 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné videá

Video: Ako si odhadnúť počasie na horách? play_arrow

Video: Ako si odhadnúť počasie na horách?

Schopnosť vedieť si odhadnúť počasie a podľa toho prispôsobiť túru, je základom bezpečnosti a môžete tak eliminovať množstvo problémov. A je jedno, či sa chystáte na turistiku, lyže či bicykel...
Video: Skialp a časté chyby začiatočníkov - šetrenie energie a efektivita play_arrow

Video: Skialp a časté chyby začiatočníkov - šetrenie energie a efektivita

Tento šport zažíva v poslednom čase poriadny boom a venuje sa mu aj množstvo cyklistov. Na čo si dať pozor pri prvých túrach?
Baranie sedlo vo Vysokých Tatrách - hranica dolín vo výške  2 393 m n.m. play_arrow

Baranie sedlo vo Vysokých Tatrách - hranica dolín vo výške 2 393 m n.m.

Nedávno sme vám priniesli formou videa a článku bikový výlet na chatu pri Zelenom plese, teraz sa môžete pozrieť o niečo ďalej a hlavne o "niečo" vyššie.
keyboard_arrow_up