Na Suchý s bežcom do vrchu Andrejom Paulenom

Na Suchý s bežcom do vrchu Andrejom Paulenom

Poďte s nami na Suchý v Malej Fatre aj s jedným z top trailových bežcov, Andrejom Paulenom. Cestou hore sme si dali menší súboj a nebude chýbať ani rozhovor, kde sa o ňom dozviete viac.

Nie každý pôsobí na prvý pohľad ako športovec, čo podáva špičkové výkony. Niečo podobné platí aj u Andreja, ktorý v skutočnosti patrí medzi výborných trailových bežcov a so svojou výkonnosťou sa nestratí ani v zahraničí – najmä v pretekoch do vrchu. Na svojom konte má napríklad 9. miesto v rámci štafety slávneho Dolomitenmanna. No a samozrejme množstvo víťazstiev a pódiových umiestnení doma, či u susedov. Pritom behanie má ako hobby a je to skutočne skromný človek.

Už sa poznáme dlho a kedže je tiež zo Žiliny, hovorím si, či by sme si nedali spolu beh na Suchý v domácej Malej Fatre. Keď mu predostriem, že v rámci neho môžeme skúsiť aj menší súboj, rovnako nemá nič proti. Samozrejme, výsledok je každému jasný, ale prišiel mi to ako pekný spôsob na ukážku, o akom rozdiele vo výkonnosti sa bavíme. Navyše Andreja od absolútnej svetovej špičky veľa nedelí.

Ak sa pozrieme na samotné stúpanie, čaká nás od Starhradu približne 5,6 km a prevýšenie 1 085 m až hore na Suchý, ležiaci vo výške 1 468 m n. m. Trasa prechádza aj okolo Chaty pod Suchým a práve odtiaľ hore, čo je cca 2 km s prevýšením 350 m, sme si dali spomínaný „súboj“. Ako inak, šlo o porovnanie časov, pretože v skutočnosti to žiadny súboj nebol.Smerom dole dávame oddych na chate, nahodíme mikrofóny a niekedy nekonečná cesta ubehne popri rozhovore ako nič. V ňom sa pozrieme na jeho úspechy, porovnanie so svetovou špičkou alebo pohľad na tréning.Mapku a detaily behu nájdete v aplikácii Strava.

Ak by ste mali záujem len o samotný rozhovor, nájdete ho spracovaný ako podcast nižšie.

report_problem Našiel si v texte chybu?
Imroman (Martin Imrich)
Páči sa ti tento článok? thumb_up41thumb_down comments 7 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Veľký Rozsutec pod 1 hodinu

Veľký Rozsutec pod 1 hodinu

Niekedy máte radosť z krásneho prostredia, niekedy zo svojho športového výkonu a pocitu, že si dáte do tela. No a niekedy vyjde oboje do jedného...
Video: Ako začať s behom? 10 tipov pre začínajúcich bežcov play_arrow

Video: Ako začať s behom? 10 tipov pre začínajúcich bežcov

Chceš začať s behom a nevieš ako na to? Alebo už nejaké pokusy boli, ale nedarí sa ti zotrvať? Vo videu ti prinášame 10 tipov, ktoré ťa, veríme, namotivujú, nakopnú a pomôžu ti vybudovať zdravý vzťah k tejto krásnej športovej aktivite.
Pozvánka: Január - svižným krokom do nového roka

Pozvánka: Január - svižným krokom do nového roka

Rok 2023 sa blíži a s ním aj nová porcia našich obľúbených pretekov. Na čo sa môžeme tešiť v prvom mesiaci nového roka?
keyboard_arrow_up