Test: Či nahor, či nadol, základ je mať ruky v teple

Či už sa v zime vyberiete na turistiku, lyžovanie, skialp, alebo len tak na prechádzku, rukavice sú neodmysliteľnou súčasťou zimnej výbavy. Dnes sa pozrieme na rukavice, ktorých funkčnosť oceníte najmä pri skialpe alebo turistike.

Ide o rukavice značky Black Diamond model CIRQUE, ktoré sú vyrobené zo zmesi viacerých materiálov. Spájajú sa tu komfortné priedušné vlastnosti s vlastnosťami, ktoré vaše ruky ochránia pred poveternostnými vplyvmi. Osobne som sa veľmi potešila vnútornému zatepleniu, keďže na nohy a ruky mi je vždy zima (a vlastne nielen tam, haha), ale, samozrejme, z celého tela najprv odmŕzajú prsty, či už na rukách alebo nohách, takže sa určite oplatí zaobstarať si hrejivé a kvalitné ponožky a rukavice.


Ja vlastním čierno-sivý model rukavíc a musím povedať, že vizuálne sú naozaj podarené. Viem, že na horách si s estetikou nijako nepomôžem, ale predsa len hlavne ženy vždy poteší aj estetická stránka akéhokoľvek oblečenia. Na ukazováku sa nachádza zelený nápis značky „Black Diamond“ a na prostredníku sa nachádza pútko, ktoré pravdepodobne slúži na jednoduchšie zvlieknutie rukavíc.


Rukavice sú vyrobené z materiálu Pertec Shield a zateplené sú materiálom PrimaLoft Gold. Keďže som spomínala, že rukavice sú priedušné, nejde o „hrubočižnú“ vrstvu tohto zateplenia, ale povedala by som, že je to tak akurát.
Je citeľné, že výrobca sa s týmto modelom vyhral.
Musím potvrdiť, že pri šliapaní nahor som naozaj nemala pocit, že by sa mi šli ruky „uvariť“, čo som pri klasických lyžiarskych rukaviciach zažila (pochopiteľne, lyžiarske rukavice nie sú prispôsobené na výšľap a na to, že vydávate zo seba veľkú energiu).


Počas stúpania rukavice príjemne hriali, ale zároveň odvádzali pot. Časť rukavíc v oblasti dlane je vyrobená z kozej kože, ktorá má protišmykové vlastnosti a zároveň v oblasti úchytu palíc je rukavica zosilnená. Taktiež sú rukavice vodeodolné, a to vďaka povrchovej úprave Empel DWR.


Pri prvom navlečení rukavíc ma prekvapilo, že nejde o „palčiaky“, ale každý prst má v rukavici svoje miesto. Vrchná časť, ktorá vytvárala dojem „palčiakov“, sa mi zdala dosť voľná a labilná, trošku ma to znervózňovalo...avšak, voľné to bolo z jednoduchého dôvodu. Ide o ochrannú kapucňu z ultraľahkej textílie Pertec Quantum Pro, ktorá vaše ruky ochráni pred veterným počasím a ktorú si viete dať dole (avšak v okolí zápästia ostáva pripevnená) a zrolovať do skrytého vrecúška v okolí zápästia. Ide o šikovné riešenie zamedzujúce strate tejto ochrannej kapucničky. Na túto skvelú vychytávku rukavíc som ale prišla až doma, haha...nevadí, človek sa učí celý život. Na tejto kapucni sa nachádza veľké zelené logo značky.


Veľkosti, z ktorých si môžete pri tomto modeli vybrať, sú S, M, L a XL. Na moju ruku mi presne sadli S-ká. V MTHIKER shope nájdete aj veľkostnú tabuľku rukavíc presne od tohto výrobcu. Tam nájdete aj konkrétny návod ako si zmerať ruku, aby ste si vybrali čo najlepšie padnúce rukavice. Veľkosti rukavíc sú rozdelené na dámske a pánske, ale tento konkrétny model je určený ako pre dámy, tak aj pre pánov, čiže ide o unisex. Predajca radí vybrať veľkosť podľa väčšieho nameraného údaju. Hmotnosť týchto rukavíc sa pohybuje cca do 100 g.


Osobne som si veľmi na rukavice nepotrpela, kým sa mi v rukách, teda resp. na nich, neocitli tieto rukavice. Je citeľné, že výrobca sa s týmto modelom vyhral. Najviac oceňujem spomínanú rukavicovú kapucňu, ktorú, ak je vám horúco, zvlečiete dole a keď vám už prsty začínajú krehnúť, tak ju naspäť nasadíte, ale zároveň sa neobávam, že ju stratím, keďže na jednom mieste ostáva s rukavicou spojená.

Zároveň aj po vizuálnej stránke máte rukavice 2 v 1, keďže inak vyzerajú s kapucňou a inak bez. Jediný nedostatok, ktorý mi chýba (avšak je to subjektívna požiadavka, ktorú niekto možno ani nepostrehne alebo nepožaduje) je pútko na zápästie. Často si rukavice dávam dole a nechce sa mi ich zakaždým odkladať. Práve z tohto dôvodu mi chýba spomínané pútko, pretože rukavice len zvlečiem z rúk dole a ostanú mi visieť na zápästiach a nemusím ich nikam odkladať.


Myslím, že rukavice Black Diamond CIRQUE v cene okolo 70 € ponúkajú prijateľný pomer kvalita/cena. Avšak, ak niekto „pokukuje“ predsa len po prémiovejšom modeli, môže siahnuť napr. po Black Diamond SOLOIST FINGER, ktoré vynikajú podobnými vlastnosťami ako tieto recenzované rukavice, avšak sú určené už do extrémnejších podmienok a výrobca udáva teplotný rozsah až do -29°C vďaka odnímateľným fleecovým vložkám. Naopak dostupnejší model, ak nechcete investovať do výbavy veľa, je napr. model Black Diamond MIDWEIGHT SCREENTAP alebo Black Diamond MIDWEIGHT SOFTSHELL. Oboje sú takisto zateplené fleecovým materiálom a zaručujú hrejivosť a priedušnosť.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
nely 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Patagonia Torrentshell - jediná bunda, ktorú potrebujem

Test: Patagonia Torrentshell - jediná bunda, ktorú potrebujem

Treba bundu na každý šport, na každé ročné obdobie a do každého počasia? Alebo sa dá nájsť jedna, ktorá splní všetko?
Test: COROS Pace 3 – veľa muziky za málo peňazí

Test: COROS Pace 3 – veľa muziky za málo peňazí

Na beh, na bicykel, na hory, do vody aj do postele. Coros Pace 3, najlepší priateľ športovca.
Test: 4-ročná skúsenosť s nohavicami Silvini Soracte

Test: 4-ročná skúsenosť s nohavicami Silvini Soracte

V tomto teste sa podelím o moju skúsenosť so skialpovými nohavicami, ktoré ma sprevádzajú už štvrtú sezónu.

Výber z produktov

keyboard_arrow_up