Test: SILVINI Rubenza - elasťáky na zimné športy

Hľadáš pohodlné elastické nohavice na bežky, beh alebo aj skialp? Pozrime sa na to, ako obstáli pri mojich aktivitách legíny od značky SILVINI.

Už dlho som sa obzeral po šikovnom kúsku elasťákov, ktoré by sa mi hodili na zimné „bežkopotulky”, výbehy do hôr a rýchle výšľapy na Chopok a späť. Moja jediná podmienka bola, aby boli nohavice pohodlné, flexibilné a hlavne, aby mi nepadali spod krížov. To na elasťákoch z duše nenávidím, ak mi stále padajú nižšie a nižšie a ja si ich musím stále naprávať. Už v úvode poviem, že model Rubenza túto moju hlavnú podmienku splnil na jednotku a ja si šťastný a spokojný v rámci možností užívam zimné radovánky.

BežkovanieLegíny SILVINI Rubenza

Prvý dojem väčšinou neklame

Keď som nohavice prvýkrát chytil do rúk, cítil som, že materiál je z vonkajšej strany na dotyk veľmi príjemný a flexibilný. Nohavice sú vyrobené zo zatepleného materiálu Powertherm, ktorý z vnútornej strany príjemne hreje. Oproti ich drahšiemu súrodencovi, modelu SILVINI Movenza, ktoré mám tiež v šatníku, nemajú Softshell membránu. To mi však absolútne nevadí, pretože vďaka tomu sú nohavice oveľa mäkšie a príjemnejšie na telo. Model Movenza je síce odolnejší, ale nie je až tak flexibilný a mne osobne stále padajú a musím si ich naprávať.

Zimný behLegíny SILVINI Rubenza

Detaily, ktoré si vždy všímam

Na beh aj pri teplote - 5 °C mi legíny postačovali.
Pri týchto elastických nohaviciach ich nie je veľa, avšak predsa som niečo našiel. Pás je elastický a vďaka vnútornému pogumovaniu veľmi dobre sedí na tele. Vnútorné pogumovanie sa nachádza aj v oblasti členkov, čo hrá tiež rolu v tom, aby nohavice na tele sedeli. Nohavice sa vďaka rozopínaciemu zipsu dajú pekne prispôsobiť na vyššiu topánku. Pozor, na lyžiarku ich ale nenatiahnete.


Pod bedrovým pásom sa nachádza maličké vrecko, do ktorého sa vojdú maximálne kľúče od auta. Tým, že sú nohavice celé čierne, nechýbajú ani reflexné pásy, čo hodnotím pozitívne. Veľmi pozitívne hodnotím aj veľkostnú tabuľku. Ani raz sa mi pri veciach od SILVINI nestalo, že by mi veľkosť nesadla. Meriam 178 cm a všetky veci nosím veľkosti M.


Do akej teploty sa hodia?

V popise nájdeš, že elastické nohavice sú vhodné na aktívny pohyb do 0 stupňov. Sčasti musím súhlasiť, ale samozrejme záleží od aktivity, ktorú športovec vykonáva. Ja som s týmito legínami hlavne behal, bežkoval a aj skialpoval a výsledok? Na beh aj pri teplote - 5 °C mi legíny postačovali.

Pri bežkách a skialpoch som si na legíny dával vrchné kraťasy SILVINI Sud Primaloft, ktoré dokonale doplnili môj tepelný komfort. Upozorňujem, že legíny nosím na skialpy na tzv. „rýchlovýšľapy”, teda tam, kde to je prešliapané - najčastejšie na chatu alebo zjazdovku. Je to hlavne kvôli tomu, že legíny neobopnú celú lyžiarku, tým pádom si ich musím dať dovnútra lyžiarky. Pokiaľ by som šliapal alebo lyžoval v hlbokom snehu, mal by som ho hneď vo vnútri lyžiarky, čo nie je veľmi príjemný pocit.

Beh v zime

Mne tieto pohodlné zateplené legíny v kombinácii so zateplenými kraťasmi veľmi vyhovujú z 2 dôvodov:
  1. Samotné elasťáky nie sú prehnane teplé a pri teplotách do 0 stupňov sú z hľadiska tepelného komfortu pri intenzívnych aktivitách výborné.
  2. Pokiaľ sa ochladí, môžem si na ne nasadiť zateplené kraťasy a opačne - dať ich dolu, a tým sa krásne prispôsobiť teplotným podmienkam, pokiaľ som von celý deň.

Zateplené kraťasy Silvini

Plusy

  • pohodlie
  • flexibilita
  • univerzálnosť

Mínusy

  • mohli by mať vrecká navyše (či už vo forme sieťky na stehnách alebo bedrovom páse)

Nohavice SILVINI Rubenza

Verdikt je jasný

Elastické nohavice SILVINI Rubenza sú veľmi príjemné elastické nohavice, ktoré sa dajú použiť na širokú škálu zimných aktivít. Špeciálne ničím neohúria, ale ani neurazia a majú všetky vlastnosti, ktoré sú pri tomto type nohavíc dôležité. Tieto elastické nohavice mi skvele zapadajú do mojej zimnej výbavy od SILVINI, ktorú už pár rokov nosím a viem ju kombinovať na rôzne aktivity. Ďalšie zaujímavé kúsky oblečenia nájdeš v tomto videu.

Nohavice SILVINI Rubenza sa predávajú na MTHIKER shope za cenu okolo 68 €. Myslím, že za túto sumu nohavice ponúkajú solídnu kvalitu a výkon, ktorý bude väčšine ľudí postačovať.
Zdroj fotografií: archív redakcie
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
viktorvinciktoma 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Devold Duo Active - univerzálne termo do zimných podmienok

Test: Devold Duo Active - univerzálne termo do zimných podmienok

Aké termo zvoliť? Merino alebo syntetiku? Čo tak oboje v jednom kúsku?
Test: 4-ročná skúsenosť s nohavicami Silvini Soracte

Test: 4-ročná skúsenosť s nohavicami Silvini Soracte

V tomto teste sa podelím o moju skúsenosť so skialpovými nohavicami, ktoré ma sprevádzajú už štvrtú sezónu.
Test: Skialpové nohavice a bunda od VAUDE - dobrý základ na zjazdovku aj do terénu

Test: Skialpové nohavice a bunda od VAUDE - dobrý základ na zjazdovku aj do terénu

Po batohu si predstavíme softshell nohavice Larice Light III a „primaloftku“ Sesvenna IV. Ako obstáli v rôznom počasí?
keyboard_arrow_up