Sú aj takí, čo naboso behajú.... ;)
07.01.2024 - 22:12:41
00
blazni ? :lol:
08.01.2024 - 08:23:15
00
lakko behaval som 200 vo fivefingeroch a pohoda. Mix terén cesta.
08.01.2024 - 08:56:43
00
Ahojte, vsimam si ze vela ludi na beh pouziva tenisky HOKA. Vie mi niekdo povedat preco su take popularne? Maju nejaku silnu stranku, alebo nieco speci? Ja som tuto znacku zaznamenal len okrajovo ale zda sa ze je vyrazne popularnejsia tka ma zaujma ze preco..
09.01.2024 - 10:56:03
01
Povodne islo o to ze maju vacsie tlmenie ako ine znacky. Ale v dnesnej bobe uz toto tlmenie maju skoro vsetci vyrobcovia, takze uz nie su taky jedinecny. Okrem toho maju specificky dizajn a farby. Inac nie su nicim vynimocne, plus mali/maju v urcitom modeli siroku verziu wide. Toto uz ale maju aj ini vyrobcovia. Technicky je aktualne podla mna vela znaciek lepsich ako Hoka.
09.01.2024 - 11:08:45
01
Mikee napísal:
Ahojte, vsimam si ze vela ludi na beh pouziva tenisky HOKA....

Prišiel som do predajne, urobili mi nejaké metriky, informovali sa na čo to chcem. Polozili predo mňa asi 5 rôznych typov /znaciek. Vyskusal som a všetky super. Vybral som podľa farby, mám Hoky.
09.01.2024 - 11:19:46
02
tiež mám hoky, na beh v terene fajn aj po ceste, ale na bežne chodenie mi pridu nestabilné :D
09.01.2024 - 11:31:25
01
tiez mam Hoky. Pred rokmi sa hladal topanky na behanie s velkym tlmenim (zo zdravotnych dovodov) a to ponukali v podstate len Hoky. A zostal som pri nich, pretoze ked mi vyhovuju, nevidim dovod experimentovat. Ale napriklad na Spartan race mam Salomony, bez nejakeho vyrazneho tlmenia, a tiez v pohode. No na pravidelne behanie radsej tlmim :-)
09.01.2024 - 11:40:23
00
Mikee napísal:
Ahojte, vsimam si ze vela ludi na beh pouziva tenisky HOKA. Vie mi niekdo povedat preco su take popularne? Maju nejaku silnu stranku, alebo nieco speci? Ja som tuto znacku zaznamenal len okrajovo ale zda sa ze je vyrazne popularnejsia tka ma zaujma ze preco..

Asi nečítali Born to Run??
09.01.2024 - 13:32:53
00
Nic lepsie nez ked si europan, ktory 30 rokov sedi, precita Born to run zacne behat naboso...
09.01.2024 - 13:54:06
02
rastorb napísal:
lakko behaval som 200 vo fivefingeroch a pohoda. Mix terén cesta.

verim ti, poznam aj ja zopar takych "exotov" (myslene v dobrom) :D ale to nie je obuv pre hocikoho. Tiez to nemusi byt spickova bezecka obuv. Mam aj spickove modely, ale tie mam vyslovene len na preteky. Pocas maratonu v dlhom Ironmane po 180 km na biku, ked uz maju nohy "nakupene" ocenim kazdu pomoc, ci uz technologicku (carbon) alebo vahovy rozdiel voci klasickej obuvi. Na treningy pouzivam aj ja lacnejsie modely, ktore su podstatne tazsie, ale ziadny nie je pod 100€, nie to za 15€. Jednoducho kvalitna treningova, objemova bezecka obuv, ktora vydrzi s tlmenim aspon 1000 km sa pod 100€ da kupit len tazko. Aj Hoky su v cenach od 100€ vyssie, lacnejsie mozno tak vo vypredaji.
09.01.2024 - 14:14:09
01
no ty máš za sebou výsledky a tiež si začal behať vo vyššom veku podobne ako ja. Takže ak tie staré lacné vymením za niečo v cene ako kupujem trailové, tak reálne pocítim zlepšenie a budem moc viac behať na asfalte...

existujú také asfaltové s minimálnym dropom a širšou špičkou ? ... niečo ako nosím innov-8 terraultra len teda na asfalt
09.01.2024 - 14:34:14
00
Altry
09.01.2024 - 14:52:42
00
Ja mám Hoka trail, po bezproblémovom 2-3ročnom používaní a väčšej pauze mám teraz problém s trpnutim nôh. Pocit ako fest zatiahnuta korcula. Nepomôže ani úplne voľné šnurky. V obuvy na bežné nosenie pri behu nemám ten problém. Myslel som, že Hoky sú mi úzke, ale po porovnaní vložiek s inou obuvou som to vylúčil. Môže to byť tým, že tvar podrážky je výrazne iný a svaly sú z toho inak zaťažované, resp. v "strese"?
09.01.2024 - 16:06:19
00
k Hoke aj ja niečo prispejem, kúpil som pred X rokmi Hoka Torent na kross a Hoka Clifton asi 5, Tonent son zodral, kúpil aj dalšiu a teraz mam Hoka Speedgot 5, super topánka, drží na nohe tlmí ako má.
Hoka Clifton nemôžem ani obuť, ani chodiť, mam ju niekde hodenú medzi vyradenými topankami, pretože mi spôsobuje bolesti lýtkových svalov, a to som skúšal niekoľko krát aj po dlhej pauze od nosenie, proste ni, ja neviem čím to je, ale nie sme kompatibilny
V sučasnosti od mája 2023 behám na ceste Nike Zoom Fly 5 s karbonovou platnou v podrýžke, topáanka už má slabšie tlmenie ale zvršok stale bez poškodenia, presné kilometre neviem al je to raz tolko ako jej predchodca Adidas Adizero Boston 11 tie sa rozpadli po 230km
Môj príspevok že v čom behate asfalt bol aj preto, že už treba obmeniť obuv a práve Saucony ma zaujali pretože použivaju nie karbon ale nylonovu platnu v medzipodražke, čo je pre mňa nutnosť, z dôvodu dlhovekosti a bezbolestného behania objemu, intervalu ale závodu.
09.01.2024 - 17:31:26
00
keyboard_arrow_up