tomuto videu to ale zjavne nevyplo počas výstupu ... nevidno pás na lyži, ktorá mu ostala a ani pätka zjavne nie je v polohe na šlapanie ... čiže ľudskú blbosť nedokáže obísť žiadna konštrukcia :)
11.01.2024 - 09:46:48
00
čiže ATK aj v zjazdovej polohe môže byť so zamknutou brzdou?
A musíš na to furt myslieť a nezabudnúť si ju odomknúť?
11.01.2024 - 09:50:59
00
Samozrejme, nie len ATK....a nie je to žiaden problém
11.01.2024 - 09:54:54
00
tak funguje vacsina viazani, tu brzdu automaticky odblokujes ked davas dole pasy, nie je to nic, na co by si si musel dat pripomienku do telefonu :D
11.01.2024 - 09:57:11
04
ok, dík za vysvetlenie
20 rokov som zavretý v dynafit bubline ^_^
11.01.2024 - 09:57:41
00
Jasné, to len taký povzdych, že by som chcel funkčnú brzdu vo všetkých podmienkach. Pár rokov dozadu mi vyplo v zľadovatelom traverze lyžu asi 50 metrov pod Lomnickým sedlom. Letela dolu pekne aj na páse a brzda bola tak na dve veci, keďže bola zaaretovaná. Bohvie či by ju na takom podklade zastavila, ale určite skôr ako úplne bez. Ponadával som si a šiel dolu, druhý krát sa mi hore už šľapať nechcelo...

Neviem ako ATK, doplní niekto iný, ale myslím, že sa aretuje manuálne. Pri Dynafite Radical čo som mal to bolo tak, že akonáhle si otočil pätku do zjazdovej polohy, tak sa aktivovala brzda. A naopak otočením do šľapacej sa pri staršom modeli automaticky deaktivuje. Pri novšom až po prvom šliapnutí na brzdu.
11.01.2024 - 10:00:10
00
kedže všetky zadné brzdy na viazaniach su pri slapaní sklopene a zablokovane , žiadne viazko by ti v lomnickom nepomohlo :D
len je rozdiel aký spôsobom sa odblokujú pri prepínaní viazania do zjazdového módu, niektoré to robia naraz otočením paty, niektoré majú na to samostatné cuplíky..
jedine starý ATK rajder s brzdou vpredu to mal pri vypnutí špice automaticky vyskočila aj brzda takže pri vypnutí v šlapaní by bola funkčná...
11.01.2024 - 10:08:48
02
nooo tak to by sme si mali kúpiť grizzli viazanie :) tam je tiež brzda vpredu ... aj keď pôsobí dosť slabučkým dojmom, ktovie ako funguje
11.01.2024 - 10:15:25
00
Moja osobná skúsenosť s viazkom Atomic Backland /Salomon MTN / Armada Tracer je úplne iná ako píše zasnezeny_kaktus .
Mám ho už štvrtú sezónu a zatiaľ som žiaden problém nemal. Brzdy fungujú dobre, nezasekávajú sa, nevyskakujú keď nemajú. Dokonca ti toto viazanie nedovolí zapnúť sa do neho na lyžovanie pokým neuvoľníš brzdu - čiže odpadá problém zabudnutej zamknutej brzdy. Viazanie je konštrukčne jednoduché, prevažne hliníkové takže odolnosti sa vôbec netreba báť. Ovláda sa veľmi jednoducho a intuitívne.
Má však malý nedostatok, ktorý by niekomu mohli vadiť - nedá sa presne nastaviť DIN vypínacia sila. K viazku dostaneš 3 vymeniteľné U-pružinky (soft/medium/hard). Ja mám 75 kg a jazdím medium pružinky, ktoré sú zhruba na úrovni DIN 9-10. Vždy keď som pri páde potreboval tak vyplo a zároveň drží tak, že na tom môžem ísť "full send".
Tento rok vyšiel jeho nástupca - Atomic Backland Summit / Salomon MTN Summit - tam už sa dá vypínanie nastavovať plynulo. Ak by som teraz menil viazanie tak by to bolo toto.
11.01.2024 - 10:49:18
00
na moj vkus tam je privela plastu
11.01.2024 - 11:30:00
02
zbatočne komplikovane, za tu cenu kupiš ATK - crest či kuluar s brzdou a ešte ti zostane na basu piva :D
https://www.sport-conrad.com/en/products/atomic/backland-summit-12-inkl-stoppers.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAwP6sBhDAARIsAPfK_wYTiogHCM06Uj6XM6cn4oz132cJ-xh0NPBKEiES3BoDo9JCqDAYfoMaAp6xEALw_wcB
PS: ale ten backland je na tažších vodičov :)
11.01.2024 - 11:32:01
00
Moja skusenost bola pri rental viazkach, tie mozu byt viac abused, ale vacsinou sa tam aspon ukaze weak point - ktory v pripade tohto viazka bola ta preklapacia packa brzdy ktora pri walk mode sama preskakovala do ski.

Nepoznam nikoho kto by to jazdil a zaroven mal nejake solidne vyskove naslapane takze to troska zahmlieva moj usudok.

Aby sme si ale neklamali, atk brzdy tiez nie su dokonale, hlinikovy pin ktory drzi/uvolnuje brzdu sa rad vysuchal po par sezonach tiez. Neviem ci uz to fixli.
11.01.2024 - 11:41:13
00
ano na prvom viazku ten pin pošiel po jednej sezone, trebalo pripilnikovať, pomohlo na pol sezony, potom som menil novu brzdu u pisa...
na druhom ATK viazku ta pačka drží už cez 2 sezony, ani keď brnknem po brzde pri otočke nevyskočí.. uvidíme dokedy :D
11.01.2024 - 11:49:54
00
inak neviem ako vy, ale ja už mám zaužívané tie pohyby ... keď dám dolu lyžu s pásom, tak najskôr odomknem brzdu, až potom dávam dolu pás ... a opačne až keď mám pás na lyži tak aretujem brzdu ... celé je to už automatizované
11.01.2024 - 11:50:30
01
ani nie ze vysucha, skor sa ti tam dostane sneh a zablokuje ten hacik.. na viacdnove prechody treba nosit preistotu dodatocnu aretaciu :D

i.imgur.com
11.01.2024 - 11:51:11
00
keyboard_arrow_up