lapaloma napísal:
inak neviem ako vy, ale ja už mám zaužívané tie pohyby ... keď dám dolu lyžu s pásom, tak najskôr odomknem brzdu, až potom dávam dolu pás ... a opačne až keď mám pás na lyži tak aretujem brzdu ... celé je to už automatizované


aretacia komina, utiahnutie boa, preklopenie hrazdy, brzda, pas dole a zaskocenie patky je moja par sekundova procedura

foobar
ako to vyzera zaaretovane s tymi sluckami? nedavas to zospodu na pas tak ako ma na prvu napadlo vsak :D
11.01.2024 - 12:00:12
00
:facepalm: hej zospodu :rofl:

i.imgur.com

...a repku mozes zladit s farbou viazania :D
11.01.2024 - 12:10:13
01
well... takto to dava vacsi zmysel :D
11.01.2024 - 12:19:11
00
Caute, lyze uz mam, hladam teraz viazko:
Lyza Backland 95 cca 1400g
Lyziarky Scott Cosmos cca 1400g
Lyziar 95kg
Chcel by som nieco medzi 300-400g, zatial vyberam medzi ATK C-RAIDER 12 a ATK RAIDER 13 EVO.
Viete mi povedat realne rozdiely medzi tymito dvomi viazaniami, ak ma niekto skusenosti, pripadne poradit nieco dalsie do "vyberu"?
Diky.
12.01.2024 - 09:30:35
00
Odvaz potom pls obe lyze ked ti pridu.

EVO ma nastavitelny release spicky, vacsiu elasticitu na pate 12 vs 14mm, menej nastaveni hrazdiciek na chodzu a sirsi pattern na montaz. Nespravis chybu ani s jednym
12.01.2024 - 09:45:48
00
Mork4 a ten ATK Front nechceš? Sa mi celkom pozdáva. Brzda vpredu....
https://atkbindings.com/en/products/front-12
12.01.2024 - 10:03:55
00
zasnezeny_kaktus napísal:
Odvaz potom pls obe lyze ked ti pridu.

EVO ma nastavitelny release spicky, vacsiu elasticitu na pate 12 vs 14mm, menej nastaveni hrazdiciek na chodzu a sirsi pattern na montaz. Nespravis chybu ani s jednym

Hej to spravim, tiez som na to myslel lebo som cital na viacerych miestach ze su realne tazsie, tak sam som zvedavy. Zatial som teda nakloneny k tomu Evo.
12.01.2024 - 10:06:41
00
Hlavne aby obe mali rovnakú hmotnosť...
12.01.2024 - 10:12:02
00
ahojte, technicka otazka. Su nejake domace postupy na urychlenie roztlacenia papuce lyziarky? Bootfitting/vypecenie beriem ako poslednu moznost :D skelet lyziarky je ok (za patu pohodlne strcim prst, ked sa palec dotyka predku lyziarky), len s papuckou si jedna moja noha zatial uplne nerozumie. Dikicko :)
12.01.2024 - 10:21:25
00
LukasHarant nerozumiem preco beries vypecenie ako poslednu moznost? vies to spravit doma v rure, pripadne s ryzou v ponozke, nie je to ziadna raketova veda + lyziarky ktore mas vies s teplovzduskou a nejakym tupym predmetom upravit tiez doma. Popis aky mas problem a kde, mozno staci dat tape na dane miesto - ak ide o suchanie hlavne v okoli paty.
12.01.2024 - 10:25:44
02
problem je jedine vpredu na lavom palci - k pohodliu mi tam chyba milimetrik-dva. Mozno viac, neviem posudit :D ked mam lyziarku zapnutu, je to vcelku fajn, problem je len pri sliapani (najmä po rovine).
12.01.2024 - 10:33:21
00
Mork4 napísal:
Caute, lyze uz mam, hladam teraz viazko:
Lyza Backland 95 cca 1400g
Lyziarky Scott Cosmos cca 1400g
Lyziar 95kg
Chcel by som nieco medzi 300-400g, zatial vyberam medzi ATK C-RAIDER 12 a ATK RAIDER 13 EVO.
Viete mi povedat realne rozdiely medzi tymito dvomi viazaniami, ak ma niekto skusenosti, pripadne poradit nieco dalsie do "vyberu"?
Diky.

obidve fajn. cez dva roky mam C rajder 12 a zatial funguje na 100}.. hrazdičky na preklápanie dve magneticke, prvá ktorá sa cvakne na piny ,a mierny sklon dolinou, da sa s nou aj po rovine, ak mas lyžiarku s dobrým naklonom. velká je do strminy drží na malej magneticky, ovladanie paličkou..
predná časť ma širšiu zakladnu.zadná časť je klasika ako skoro všetky s brzdami... posun paty v rozsahu -/+ 20mm.. hačiky na haršajzne v stredu sa hodili v ZT
nastavené to mám na 10.. pri mojej vahe 91kg a plus oblečko ,batoh a lyžiarky.
v zjazde bez problemove... aj pri držke v kôre bez problemov vypli obe nohy a kolienka neboleli...
lyže 90 pod patou
12.01.2024 - 10:37:14
02
LukasHarant napísal:
problem je jedine vpredu na lavom palci - k pohodliu mi tam chyba milimetrik-dva. Mozno viac, neviem posudit :D ked mam lyziarku zapnutu, je to vcelku fajn, problem je len pri sliapani (najmä po rovine).


no takto, pri vypekani sa v idealnom svete pritlaci pata dozadu aby si sadla, zaroven sa da na prsty nejaka starsia hruba ponozka aby sa vytvorilo miesto v predu na prsty, cize ja by som to vypiekol a mas pokoj. Pripadne na dalsich turach trocha viac stiahni spodok aby si pritlacil patu dozadu, pomoct by mohli aj vlozky so supportom pre klenbu kedze ju trocha nadvihnu a tak sa skrati dlzka chodidla o nejaky mm.

tu je navod: http://www.mountainski.cz/63/vypalujeme-papuce-v-teple-domova + si precitaj aj manual vyrobcu papuc pre danu lyziarku

ak nepomoze tak teplovzduska a ides
12.01.2024 - 10:52:58
00
no - to som sa tiez chcel spytat. Na tury uz dlhsie nosim Formthotics vlozky a rad by som zaobstaral aj do lyziarok. Vzhladom na to, ze su mi papuce pomerne tesne, asi budem volit jednovrstvove (?). Otazka je - najprv vypiect papucu a tak vystrihnut spravny tvar vlozky a tepúelne ju vytvarovat, alebo najprv vystrihnut vlozku podla tej momentalnej, tepelne vytvarovat a uz s F. vlozkou vypekat papucu? Alebo to spravit vsetko naraz? :D co sa stiahnutia tyka, pri chodeni som to mal tusim zapnute na 2/4, pri jazde 3/4. Ale ruku do ohna za to nedam...
12.01.2024 - 10:57:49
00
skus tam vlozit tie co nosis na tury a uvidis, imho budu ale jednovrstvove lepsia volba. Skusil by som vystrihnut, nasledne dat turu v tomto stave a potom ked tak aj vypiect, na rozmery vlozky to vplyv mat nebude
12.01.2024 - 11:37:47
10
keyboard_arrow_up