Výfukni, zroluj.

Neviem či vieš, ale tepelný komfort zodvihneš trochu, keď ju nebudeš fúkať vlhkým vzduchom z pľúc. Su na to take male spratné vaky, ktore keď zrolujes, ani o nich nevieš.
13.08.2023 - 14:46:17
02
ja skladujem nafukovaciu aj samonafukovaciu rozlozenu s otvorenym ventilom. Pride mi to najsetrnejsie. Ci to je spravne, neviem :-)
13.08.2023 - 20:48:17
00
ahojte, vie niekto napisat erudovany nazor na stan Mckinley VENTURA 4 ?
link:
https://www.google.com/search?client=opera&hs=BYp&sca_esv=d45440ba098adee0&sxsrf=ACQVn09qonFpwroUnFUGzasBnOmiwoPdDg:1709469570187&q=Mckinley+VENTURA+4&uds=AMwkrPtYoboYtrR6N0yGi7hnmNnaCvKz6NfUh7KmfJKqZJrkomCuvcF_kxm8cDxgE_4Vcs5KYYw-Souo1QTdurIAH4wBUgio19eqHlbGoqVwEIz9iEL5kV-Y8n3ibvqrEmsGm5ibebLdfAC4Bly_DXYkxv3MoVXs4w&udm=2&sa=X&ved=2ahUKEwjooPCzjtiEAxWUh_0HHTJnAb8QtKgLegQICBAB&biw=1918&bih=956&dpr=1#vhid=UzaTgDjc0KEpyM&vssid=mosaic
vyuzitie prilezitostne, rodinne. Ide mi o to, ci to nie su rovno vyhodene peniaze, kupa z druhej ruky.
Vdaka
03.03.2024 - 13:43:36
00
Ako turistický je ťažký, ako kempový ľahký a poddimenzovaný,
ako kempový s deťmi to už radšej ísť do niečoho väčšieho a ťažšieho
03.03.2024 - 14:07:32
10
"erudovany nazor" - vzdy zalezi kolko to stoji a co od toho ocakavas.
Ak dobre vidim, ze novy stal okolo 120e a teraz by si, za nie moc stary a stale v dobrom stave, dal par desiatok evri, a chces to do "pekneho" pocasia v kempoch, tak asi kludne moze byt. Necakaj ale ze vydrzi nejak extra dlho a vela (vela dazda, silnejsi vietor mozu byt problem).
Ale tak neviem co stoja "nove kvalitne" kempovacie stany (viem co stoja turisticke, a oproti nim je toto cena podlozky)
03.03.2024 - 23:49:10
00
Srsen napísal:
Ako turistický je ťažký, ako kempový ľahký a poddimenzovaný,
ako kempový s deťmi to už radšej ísť do niečoho väčšieho a ťažšieho

mam kempový pre rodinu od českeho Jureka , kempy 4.. odporučam, neni to male ,ale ked sa vozí autom, je to jedno, hlavne že ma dve izby a velku chodbu s dvoma otvormi takže ,ked pride prehánka pomestíme sa do chodbičky v kresielkach :)
08.03.2024 - 16:02:22
02
Ja mam zase z dekaca velky stan a je super. Arpenaz 4.2. Jurek Atak mam maly dvojmiestny, ten je tiez super len uz po 15 rokoch je ošumelý
08.03.2024 - 17:46:56
01
nom, mna velmi, ale fakt ze velmi sklamal MSR elixir. Stan bol kupovany tusim 6r dozadu. Po dovolenke 5r dozadu som reklamoval vonkajsi stan, pretoze pretekal. Odvtedy bol pouzity na 1-2 par dnovych tripoch. Vzdy dobre vysuseny pred odlozenim. Teraz, par mesiacov dozadu som ho vytiahol aby som dcerke spravil zabavku v obyvacke, a bohuzial, zo vsetkych svov sa supal zater, aj zater mimo svov nevyzera dobre.

Okrem toho ze je to draha znacka, a ani to nieje ultralight, najviac ma na tom sere, ze roky dozadu som sam predaval a v dobrej viere odporucal aj tieto stany :(
08.03.2024 - 22:22:04
00
stan z druhej ruky nie, unava materialu sa prejavy casom na kazdom. ak rodinny tak b/w decatlon je dobra volba.

ps. ekvivalent b/w je pre rodinne kempovanie "must have".
09.03.2024 - 01:39:52
01
Jo, lepsie novy z dekaca ako starsi kvazi znackovy.
09.03.2024 - 06:27:16
00
stanos4

Nemôže to byť fejk?

Ja tiež každému doporučujem MSR.
Mám varič už cez 20 rokov blbovzdorný xgk zatiaľ som menil len O krúžok na ventile.

Práve rozmýšľam o jednomiestnom stane od nich.:-/
09.03.2024 - 07:29:04
00
Ja mam 3 stany. Jurek Kombat (~30 noci), Hilleberg Akto (~40 noci) a Ferrino MTB (~20 noci). Vsetky +/- 12 rokov, skladovane v polorozlozenom stave. Co sa tyka podlepenia svov, Hilleberg a Ferrino ako nove. Jurek kompletne odisiel. Poslal som ho na opravu a napisali mi, ze podlaha aj tropiko celoplosne tecu. Tie svi uz boli chatrne ked bol novy. Neviem, ci som kupil nejaky 10 rokov skladovany kus, alebo co. Aj kamaratovi odislo komplet podlepenie, ale neviem ako dlho ho mal - moze byt ze aj 20 rokov. A to si Jurka vela ludi chvali. Cize tazko odporucit nejaku znacku, kazdy moze mat ine skusenosti. Za mna teda Hilleberg a Ferrino. Namiesto Jureka zvazujem kupit Husky Felen (hlavne do kempov a mozno seakajak). Sice zariti outdooraci nad Husky ohrnuju nos, ale vidam ich casto ci uz prave v kempoch, alebo na seakaj tripoch. O problemoch so svami na MSR som tiez cital na outdoor fore, ale aj to, ze ich vela ludi ma. Tak "babo rad".
09.03.2024 - 08:57:49
00
aJoN napísal:
stanos4

Nemôže to byť fejk?

Ja tiež každému doporučujem MSR.
Mám varič už cez 20 rokov blbovzdorný xgk zatiaľ som menil len O krúžok na ventile.

Práve rozmýšľam o jednomiestnom stane od nich.:-/



O pretekajucich vonkajsich stanoch su/boli po nete kade-tade ludia pisuci trocha, ci uz elixir abo hubbahubba, ale neriesil som moc par takych spomenuti po celych internetoch.

Ci je to fejk - iste ruku do ohna nedam ze nieje, ale nemal som dovod moc pochybovat. Akoze kukam, kupoval som to z tadeto: http://www.online-sport.cz/
09.03.2024 - 10:51:59
00
stanos4 elixir detto, baleny suchy a keď som ho po dlhšej dobe vytiahol tak paska na švoch rozpukaná a cele tropiko smrdelo jak lacna činska hračka, začal som to hľadať po nete, tak som našiel po forach, že to je bežný problem, proste ten zater, čo použivali časom degraduje, niekde pisali, ze prešli na niečo ine a nove modely už na to netrpia, ale neviem, čo je na tom pravdy. Kontaktoval som vertone.cz , koli nahrade tak za nove tropiko pytal minuly rok 2800 korun ale v tom čase nebolo dostupné. Takže teraz neviem, či skušať ďalšie tropiko od nich, alebo zobrať jeden od naturhike.
09.03.2024 - 11:17:01
00
to mi je luto ozaj toto pocut :( vravim, mne prve tropiko bez problemov vymenili (teda, ked sa dostalo cez pol europy k nim). Rozmyslam napisat priamo do msr niekam, ale mam ine vacsie starosti ako toto :(

Jedna moznost je este tropiko opravit - daju sa kupit roztoky, uz si nepamatam ci silikon alebo PU, ktorymi natries zniceny zater na tropiku. Aku to ma trvacnost ale netusim. My sme mali neviem ci coleman alebo mcnett to robili?
09.03.2024 - 12:37:44
00
keyboard_arrow_up