contour ( mam kombinaciu moher+syntetika)
zuzit podla beziek, najdes na youtube ako
http://www.mountainsport.sk/katalog-tovaru.php?cat=23&subcat=58
11.01.2017 - 17:34:02
02
opytam sa to tu - mam sneh tak 300-500m od baraku a potrebujem to prejst po asfaltovom chodniku - radsej sa prezuvat alebo tu chodzu po asfalte zvladnu bezne bezkarske topanky?
12.01.2017 - 13:46:40
00
Zvládnu, tá hrazdicka je v podrážke zahnutá dozadu, takže keď aj zoderieš špičku podrážky mala by byť topánka použiteľná.
12.01.2017 - 13:52:25
00
ja v tých BC topánkach aj šoférujem manuál :D inak dnes konečne super podmienky, ako v noci pripadlo, tak super prášok, mohol som zobrať áčkové bežky, nikde nikoho, panenský sneh a ticho rušené len šuchotom snehu :)
12.01.2017 - 16:35:14
03
V klasických topánkach sa dá, väčšia výzva by bola v skejtových. :-) To som sa odvážil iba preparkovať auto.
13.01.2017 - 11:22:58
00
v poslednej dobe pomerne často takto dopadám na bežkách, to je tak keď sú ochodené trasy a pre zmenu sa experimentuje :D

Prílohy:

IMG_2673.JPG
IMG_2673.JPG 388.34 KiB thumb_up0thumb_down

29.01.2017 - 21:52:14
00
ja mam po dnesku dalsie nove ryhy na sklznici :-D stopa bud rozbita alebo rovno ziadna, bordel na snehu, obcas cosi trcalo ale dostal som za odmenu -

Prílohy:

WP_20170129_004.jpg
WP_20170129_004.jpg 235.96 KiB thumb_up0thumb_down

29.01.2017 - 22:54:01
00
no ja tiež, aj tam kde to vyzerá dobre sa občas čosi chytí, dávno nesnežilo a ešte to elegantne skryla vrstva námrazy čo padla zo stromov, ale vidím to tak tak, že z terajších áčok budú nové béčka a teraz po sezóne vychytám nejaký výpredaj a budú nové áčka :D vyzerá to ale tak že budúci víkend sa už nebude dať bežkovať, podľa predpovede, ale uvidíme, ešte by som február potiahol... ale aj tak už teraz toho mám natočeného oveľa viac ako za posledné sezóny, myslím že už cez 50 hodín túto zimu
29.01.2017 - 23:37:47
01
tak som zbežne pozrel aktuálnu ponuku BC bežiek a oslovili ma tieto tri modely, ako alternatíva k terajším rangerom. ako vlastne fungujú tie stúpacie pásy, mám s tým nulovú skúsenosť, ale dobre to chápem, že to má vlastnosti podobné šupinám, že v jednom smere drží a v druhom nebráni sklzu?

tento model má miesto šupín trvale vložený stúpací pás http://www.sportrysy.sk/sporten-explorer/#accordion a píšu že to má lepší chod ako šupiny. nevýhodu šupín vidím aj v ich pomerne rýchlom opotrebovaní, aké je opotrebenie takto integrovaného pásu netuším

tieto sú zasa klasické šupináče, ale zasa sú o dosť širšie http://www.sportrysy.sk/sporten-expedition-mge/#accordion čo by sa v niektorých podmienkach hodilo, ale zasa nulová šanca sa zmestiť do stopy, ale tak jazda v stope ma moc nebaví, je to také jak ísť vlakom :D takže väčšinou aj keď niekde na stopu natrafím, tak po pár sto metroch to radšej pichnem späť do lesa, obzvlášť ak je tam premávka ako na václaváku..

a posledný model je tento http://www.sportrysy.sk/asnes-amundsen-backcountry-bezky/#accordion to má zasa nejaký patent na vkladanie pásu... väčšina mojich výjazdov je že do kopca a potom dole, ale občas aj nejaký rovinatejší úsek vychytám a tam by ma tie pásy mohli brzdiť a zasa viac krát zastaviť a vyzúvať bežky, demontovať tie pásy a následne ich baliť by mohlo byť otravné

bol by som rád keby ste sem napísali vaše skúsenosti, ak máte s niektorým modelom, alebo len všeobecný názor..
zatiaľ sa nechystám rovno kupovať, len nad tým uvažujem, že ak budú posezónne výpredaje :)
30.01.2017 - 20:09:52
02
a preco nechces znova rangery? mne sa z ponuky sporten zdaju ako najnormalnejsie. pre zmenu bezsupinove s tym, ze si k nim kupis siroku metraz a rozrezes pozdlne napoly na 2 pasy? to je podla mna najlepsia volba. Ja mam 72-56-65 dlhe 182kg, dynastar blue master s telemarkovym viazkom rotefella riva a nordic norm 75 celokozenne retro topanky zn. garmont k tomu. to uz nie su bezky, to uz je cisto BC stuff. Take uzke lyze, na beh je to uz tazke. hladka sklznica, ktoru nevoskujem, ocelove hrany. ked nastupam na vrchol, hore strhnem pasy, zlozim a zlepim napoly, hodim do batoha a lyzujem dole. ak viem, ze ich budem za chvilu znova potrebovat tak pod bundu, nie do batoha. s lyzami, ktore si si vytipoval nemam skusenosti. na mojich lyziach sa mi ziada len taky upgrade, aby bolo mozne fixnut patu, lebo telemarkovat nie je pasia v kazdych podmienkach. existuje patka na bezky "skol", ale to je slabe a na moje topanky je to navyse nizke. nie som zorientovany v trendoch, ale patral by som dalej, videl som na kohutke odlozene lyze s viazanim podobnym ako mam ja, ale bola k tomu aj zadna cast na zafixovanie patky. bolo to osadene na dost sirokych lyziach, povedal by som, ze to boli statocne prasanove lopare, nepotazkaval som ich, ale predpokladam, ze boli lahke. a bol to moderny, nie lacno vyzerajuci set. skus pogooglit ci rotefella nerobi nejake take viazania, alebo ini vyrobcovia, pozeral by som americke stranky, amici su dost ujeti, viem, ze maju dost znaciek svojich cisto len na telmarkove viazania, tam niekde by si sa mal dopatrat k tomu o com hovorim. ja keby som mal teraz investovat do lyzi, kupim bud take nieco, alebo modernu, cisto skialpovu vystroj a klasicke bezky so supinami (vosky ma seru). teraz mam obstarozne skialpy ked idem na V.Krivan a BC set je na tom podobne, to mam ked idem z Omsenia na Baske. Okolo komina bezky voskovacky, tym sa vyhybam kvoli voskovaniu, jezia sa mi chlpy len ked si pomyslim na to, ze sa mi lepi sneh na sklznicu.
30.01.2017 - 22:22:29
00
v podstate mi tie rengery dosť vyhovujú, to len ako nápad skúsiť niečo iné, keď už kupovať... s viazaním BC NNN som viac menej spokojný, tá fixácia päty by sa občas hodila, ale dá sa bez toho žiť, navyše by to mohlo byť aj nebezpečné pri páde, žeby to mohlo vykrútiť kolená, ak to nemá nejaký bezpečnostný prvok.. a ešte mi celkom vyhovuje mať dva páry bežiek, takže už teraz mám dvoje viazania a zas to všetko meniť za iný systém sú dosť veľké investície aj vzhľadom na priebeh zím :) ja som sa telemark ani nepokúšal učiť v podstate v mojich podmienkach to nie je ani kde využiť, dole kopcom idem buď šusom a keď už zatáčať tak klasicky "carvingovým oblúkom" alebo plužiť...s tým voskom to je jasné, to je opruz.. ja som rád keď si nájadem čas na to ísť von a najlepšie keď väčšinu toho času investujem na pohyb, nie okolo toho pol dňa pred a po bežkovaní behať a potom sa ešte nerviť pri výjazde
30.01.2017 - 23:15:21
00
ja som vcera tiez stravila hladanim nejakych A beziek pre dalsiu sezonu :)))
tie prve co si dal - tam treba riesit, ze ten pas sa raz zjazdi, co potom, strhnut a vymenit ( neviem ako je to zalepene do sklznice, okrem toho sa mi zda dost kratky
tie druhe asi naozaj siroke, nakolko aj ked clovek nechce predsa len na 50% na stopu narazi
asnes sa mi pacia, pozerala som aj ine modely, naozaj pekny design, ovsem okrem amundsenov sa tu ziadne ani v cz nedaju kupit, najblizsie v DE za nekrestanske sumy
ten skinlock je podla mna dobry-citala som test http://www.tulenipasy.cz/vybaveni/23552-recenze-back-country-lyze-asnes-nansen/
pre nas smrtelnikov podla mna dobra volba, ovsem neviem posudit ci na rovinatych usekoch by nebola velka brzda ten pas vluse nalepeny- ale kup ich a otestuj strasne by ma to zaujimalo :))
sporten podla mna ma na figu sklznice, cize sklz slabsi ( platilo vzdy aj pri beznych sporten bezkach)
a co sa tyka supin, citala som o supinach G2 od atomic, a tioe robia aj Salomon http://kovboj.cz/sport-hobby/dejte-sanci-vrcakum/
teda isla by som asi do salomonov http://www.sportrysy.sk/salom-x-adv-69-grip-bc-bezky/
ale lakaju ma tie asnes ( ale tam asi vkuse nalepeny pas aj po rovnych usekoch kvoli odrazu -lebo voskovat ja uz nechcem, to mi stacilo na klasike)
inak celkom dobru cenu som nasla este na rossignol
http://www.kubicasport.eu/shop/goods/rossignol-bc-70-positrack-1213-189-cm?goods=18891
kde sa mi paci ze su sirsie ako ranger ale nie zas ako tie expedition

P.S. mne nevadi si pred dlhym stupanim nasadit pasy, takze na k tym supinacom ideal kombinacia
31.01.2017 - 09:52:47
01
silva dik za poznatky a linky, posunulo ma to ďalej :)
pravdupovediac ma tá recenzia na asnes odradila od nich, jednak to že tam skritizoval hlavne ten systém pásov, čo ma na nich najviac zaujalo a ešte aj to že niekto zas do komentáru pod článkom napísal, že sa robia v česku v sportene ...
Takže asi to vidím na jeden z tých dvoch modelov čo si dala, nech skúsim aj inú značku ako sporteny... lebo tie sklznice sa mi tiež nezdajú moc, tak isto ani druhá strana nie je bohvie ako odolná, chytíš pár krát konáre a už sa na špičke odliepajú a podobné iné šrámy.. čo mám aktuálne béčka fishery bez kovových hrán, tak tie dostali teda oveľa viac zabrať ale na povrchu sú takmer nepoškodené...
tie šupiny tiež vidím ako základ vzhľadom na moje terény čo jazdím, kašľať aj na to že tam mrhám nejakou energiou, však beriem to aj ako tréning...

ešte mi vysvetlite tie pásy, moja predstava o nich na začiatku bola taká, že to chytím za špičku, natiahnem a na päte zaistím a vybavená vec... ale tak nejak v recenziách sa spomína aj lepidlo, čiže treba to vždy aj nalepiť? a tým pádom nosiť so sebou aj nejaké lepidlo?
31.01.2017 - 13:36:57
00
Pás je ako nálepka, má lepidlo na sebe. Zachytíš ho na špičke a nalepíš na sklznicu.
31.01.2017 - 14:06:44
01
Bikejoring zas ale ber ze v tom teste isiel na tazko s velkym ruksakom alebo tahal sane
pasy lepis od spice, tam su zahacknute, a len po koniec stupaciej casti
Je na nich lepidlo, to sa casom da obnovit
31.01.2017 - 17:00:23
00
keyboard_arrow_up