mas pas, ktory je od vyroby z jednej strany lepkavy a z druhej chlpaty (umela tulenia srst). konic pasu preloz lepkavymi stranami k sebe v dlzke asi 10cm. vznikne ti usko, kade prevleces snurku, ktoru potrebujes na to, aby si zahakol konec pasu o spicku lyze. nepotrebujes ziadny specialny upevnovaci baszmeg. zvysok pasu nalepis na sklznicu. na bezkach nemusis mat pas po celej dlzke, je lepsie ho mat tak 20-30cm pred koncom lyze ustrihnuty. na skialpoch je az po konec lyze a vzadu je hacik alebo nieco na zachytenie. sirka pasu by mala byt o nieco uzssia ako najuzssie miesto na lyzi, dajme tomu ze pas ma byt o pol centi uzssi ako lyza od hrany k hrane pod topankou. ked davas pas dolu, prelozis ho napoly a zlepis lepivymi stranami. je lepsie lepit pas napoly ako jeden pas o druhy. sam zistis preco (vietor).
31.01.2017 - 18:05:01
01
dik, presne takto po lopate som to potreboval počuť :)

silva mám pri tom modeli obavy ako sa to bude chovať bez pásov, že sklz po rovine bude niekde inde proti šupináčom je jasné, len aby neboli zasa bez pásu moc lepivé.. a taktiež dolu kopcom to môže byť slušná raketa, čo niekedy môže byť aj na škodu veci, lebo predsa len až tak dobre sa tie lyže ovládať nedajú... obzvlášť v nejakom žľabe prípadne medzi stromami... takže mi lepšie vychádza model so šupinami plus stúpacie pásy ako doplnkovú výbavu... potrebujem s nimi nadobudnúť nejakú osobnú skúsenosť a potom už do budúcna budem lepšie vedieť ohľadom použitia pásov. skôr si myslím že hladké plus pásy sú už na také expedície a šupináče sú lepšie na turistiku, ktorú robím ja. takže najzhodnejšie bude, skúsiť iného výrobcu, čo má iné šupiny, nech je s čím porovnávať
31.01.2017 - 20:26:57
10
tak stastnu ruku, a nezabudni napisat dojmy ;)
pri tvojom bydlisku by som pasami nepohrdla-hlavne ked najprv stupas dlho na Javorinu, zbytocne je sa trapit
kup moherove pasy ako pisal edelweiss, zužiť a je to, a na hrebeni už môžeš veselo na šupinách
31.01.2017 - 20:29:20
01
ako sa vám chovajú BC topánky v súčasných podmienkach? myslím tento mokrý sneh, keď to miestami pripomína vodné lyže.. lebo moje dosť premokajú.. skúšal som impregnovať, ale bez efektu, aj tak je to nejaký umelý materiál celé, tak na to asi impregnácia ani nemá zmysel.. dnes som skúsil dať na nohy sáčky a tiež nulový efekt, jednak sa mi zvliekli a ešte aj potrhali :D inak po rokoch sa mi už začínajú tie rosignoli aj rozpadať, minule som ich musel nitovať, lebo tam tá plastová výstuha členku držala prišitím a nite časom povolili, ale tak tie boty majú aj nejakých 7 rokov a zo pár sto hodín.. tak už majú aj nárok.

Prílohy:

IMG_20170205_122204.jpg
IMG_20170205_122204.jpg 388.04 KiB thumb_up0thumb_down

05.02.2017 - 15:09:28
00
som rad, ze si dal sem tento obrazok, lebo sa tu do mna raz jeden navazal a tvrdil, ze XC a BC topanky by teoreticky mali vydrzat rovnaku zataz, dako tak. tu pekne vidno, ze najvacsie opotrebenie je v miestach kde vyska XC topanky konci. i ked k tomuto modelu musim povedat, ze je na pohlad nezvladnuty. absencia klbu, alebo aspon jeho naznaku, preto tie nity a zdevastovana latka pod clenkovou vystuhou trenim. designovane max na 2 roky, takzvane na "debila". ze sak si kup vyssiu radu, ak este doverujes znacke. :) inak ja mam s rossignolom celkovo zatial len dobre skusenosti.
05.02.2017 - 16:45:12
00
Moje rossignol bc x6 dnes v mokrom snehu bez problemov
Polovicka ficher bcx6 mokre nohy
05.02.2017 - 18:19:03
01
pre Eda: BC pasek precizne zlozeny na uskladnenie

Prílohy:

pasek.jpg
pasek.jpg 806.93 KiB thumb_up0thumb_down

08.02.2017 - 22:26:58
01
Chystáme sa s chalanmi v sobotu BC z Liptovskej Tepličky, cez Pánsku Hoľu do Priehybky a hrebeňom NT na Andrejcovú, potom nazad do Tepličky. Ak by ste si niekto chceli vyskúšať Sporten Expedition, predpokladám štart od penziónu Dolinka o 8:00. na Andrejcovej asi 13-14.
09.02.2017 - 08:53:01
00
dneska boli asi top podmienky sezóny, síce som musel ísť vyššie autom, lebo okolo domu sú už fľaky, ale zato hore to bolo na jednoktu, okrem víchrice na hrebeni.. ale v lese dostatok snehu na to aby boli prekryté nerovnosti a aj niektoré popadané stromy a podklad krásne tvrdý a premrznutý a na tom tak 3cm vrstva čerstvého prašanu a námrazy zo stromov... bolo to rýchle, dobre to držalo aj smerom hore ale úplne najlepšie sa v tom lyžovalo, krásne sa dalo robiť slalom medzi stromami a dalo sa vybehnúť aj do pralesu.. ešte aj psovi sa dnes dobre behalo, obyčajne mi stúpa na lyže, keď sa niekde brodím a dnes mohla lietať tiež kade chcela. zajtra by malo byť slnečno tak by to mohlo byť ešte lepšie :)

Prílohy:

bcbez.jpg
bcbez.jpg 168.34 KiB thumb_up0thumb_down

11.02.2017 - 16:46:28
02
ja som si bol dnes cez prestávku v práci pozrieť našu hrádzu ... podmienky fakt suprové, teplota tak -5°C, dostatok snehu ... asi porieším vo výpredajoch nejaké tie bežky ... začína sa mi tento šport páčiť

Prílohy:

IMG_20170211_082149.jpg
IMG_20170211_082149.jpg 357.46 KiB 20.6936,49.2931 thumb_up0thumb_down

11.02.2017 - 18:14:05
02
Urcite odporucam, je to krasny sport, len aby bol sneh, no tohto roku to vyslo paradne.
14.02.2017 - 12:03:14
00
edelweiss

edelweiss napísal:
som rad, ze si dal sem tento obrazok, lebo sa tu do mna raz jeden navazal a tvrdil, ze XC a BC topanky by teoreticky mali vydrzat rovnaku zataz, dako tak..

Si tvrdil ,že klasická topánka sa zničí po 1 použití.

edelweiss napísal:
tu pekne vidno, ze najvacsie opotrebenie je v miestach kde vyska XC topanky konci.

Ja mám skejtové Rossignol X8. Sú výrazne vyššie a UH spevnenie členku je mohutnejšie ako u základných modelov. (Čím nižšie číslo,tým jednoduchšia a lacnejšia topánka X10 - X1)

edelweiss napísal:
. i ked k tomuto modelu musim povedat, ze je na pohlad nezvladnuty. absencia klbu, alebo aspon jeho naznaku, preto tie nity a zdevastovana latka pod clenkovou vystuhou trenim. designovane max na 2 roky, takzvane na "debila".

Ak je číslovanie u BC rovnaké, tak na obrázku je nejaký základný model X3 určený na turistiku. Bikejoring je výkonnostne inde ako nejaký sviatočný turista a vydržali mu 7 rokov a stovky hodín.


edelweiss napísal:
inak ja mam s rossignolom celkovo zatial len dobre skusenosti.

Rossignol vyrába od úplne základných až po Xium-y, takže to treba rozlišovať.
14.02.2017 - 14:54:45
00
dzajro, mam z teba taky pocit, ze si pravnik a ze v ostatnom obdobi trpis nedostatkom sporovej agendy. co keby si sa na to vysral? mna to nebavi. trosku relaxuj, nadych, vydych, nadych, vydych...
14.02.2017 - 19:59:42
01
Ok, nechajme to tak. A to ad hominem som si akože nevšimol. A právnik nie som.
15.02.2017 - 10:14:47
00
aJoN napísal:
Chystáme sa s chalanmi v sobotu BC z Liptovskej Tepličky, cez Pánsku Hoľu do Priehybky a hrebeňom NT na Andrejcovú, potom nazad do Tepličky. Ak by ste si niekto chceli vyskúšať Sporten Expedition, predpokladám štart od penziónu Dolinka o 8:00. na Andrejcovej asi 13-14.

moj susedko ma poziadal, aby som sa opytal, ze jake viazanie sa odporuca na sporten expedition. nie sme v tejto oblasti novacikovia, ale s tymito lyzami skusenost este nemame. konkretnejsie, ci NNN BC, alebo telemarkove typu Rotefella Riva a pod. idealne by bolo prezentacne foto.
15.02.2017 - 17:10:41
00
keyboard_arrow_up