LL - s toho co si pisal stacilo kludne iba "obdivujem skialpinistov" aj to bez uvodzoviek :D ale nie,,, tak dva mesiace do zadu som potreboval na rychlo palice tak som na skusku kupil bezecke a nemam najmensi problem,bezecke su lacne,lahke,pevne...nevyhoda je neskladnost
23.03.2015 - 18:11:34
01
a zjavná nevýhoda je dĺžka, (okrem iného)
čo vidno aj na videu a z nej vyplývajúci veľmi vzpriamený postoj (už záklon) pri lyžovaní
23.03.2015 - 18:15:13
00
neviem ale ked lyzujes na takych strechach tak velmi do predklonu nepojdes,,,video ti neukaze skutocny sklon,podmienky a unavene nohy :D inac dakujem za nazor ale bohuzial ostanem spokojny zo sebou aj stylom lyzovania aj palicami :D
23.03.2015 - 18:41:15
02
ale ruky do putiek na paliciach sa v takych terenoch nedavaju
23.03.2015 - 21:46:12
00
pridavam video zo soboty,vyslapy som netocil iba zjazdy,kazdopadne obcas bolo fajn obcas o drzku :D
Vysoke tatry - prechod na skialpoch thumb_up0thumb_down


Super video :rock: a aj ta hudba je skvela \o/
23.03.2015 - 22:35:36
00
paráda. predposlený zjazd bol dulu flaškou , az baranieho?
24.03.2015 - 06:36:16
00
Diky chlapy, hej ku koncu je to dole flasou, vlastne koniec videa je výjazd z fľaše :-)
24.03.2015 - 08:16:43
00
ale ruky do putiek na paliciach sa v takych terenoch nedavaju


Mne sa uz zoparkrat stalo, ze som si nezalozil putka a niekede mi zostala palicka, tak som musel dost obtiazne zase k nej vystupat, preto ja si pri zostupe zakladam putka
24.03.2015 - 08:44:16
00
Diky chlapy, hej ku koncu je to dole flasou, vlastne koniec videa je výjazd z fľaše :-)


Fajn kvalita, i zostrih si urobil ;-)

bezeckych palickarov som i ja stretol na skialpoch v NT. Ja by som s nimi nesiel, ale ked zase ine nemas, lepsie ako nic :-o
24.03.2015 - 08:46:40
00
parada, raz, ked budem velky, snad sa aj ja odvazim na jednodnovku tatranskej haute route :-) mal som moznost vcera, len v opacnom garde, ale zbabelo som to odmietol (klasicke vyhovorky, ze cestovanie v noci, zle pocasie v nedelu a pod. :-))
trosku mi to z toho videa nebolo zrejme, od vychodnej zeleznej brany na gerlachovske spady ste zisli cele na lyziach?
inak za tie palicky, cim dalej, tym viac zistujem, ze najidealnejsie su asi fakt tie bezecke palicky, abo im podobne, mam klasicke skladacie, ale stale ich mam na min 135 cm roztiahnute, aj pri zjazdoch a chalani, ktori sa skialpu venuju na "vrcholovejsej" urovni, tak ine hadam ani nemaju...
24.03.2015 - 09:19:07
00
Ja som na týchto už druhý krát oddrbal objímku. Prvý krát vyreklamované, teraz neviem nájsť bloček. Žiadne hrubé zaobchádzanie, ani nejaké silové používanie. Prvý krát pri zapichnutý do snehu, druhý pri korčuľovaní po rovine. Miesto nich som teraz nosil lidlovky trekové skrutkovacie a bez problémov. Asi celé slávne karbónové Fischer ***** do koša.
http://www.lacnyskialp.sk/skialpinizmus/palice/ranger-vario-2
24.03.2015 - 09:32:02
00
Dzuch ban - zo železnej sme zlyzovali až dole na kačacie pleso a odtiaľ do hora na prielom, opačne by som to určite nešiel pretože v opačnom boli veľmi zle podmienky na lyžovačku na tých slnečných stranách,oplatí sa ísť je to super dobrodružstvo ale aj drina,neboli sme časovo obmedzovaní tak sme si to užili :-) ešte ku tým paliciam, každý nech používa to čo mu sedí, mne sedia tieto, stáli 25 eur a sú dosť pevné a pritom ľahké a myslím že niečo vydržia keď pri bezkovani sú pod väčším tlakom ;-)
24.03.2015 - 10:43:05
00
... a chalani, ktori sa skialpu venuju na "vrcholovejsej" urovni, tak ine hadam ani nemaju...

no áno ...ALE .... skialp na vrcholovej úrovni sa zredukoval na akúsi odnož "bežeckého preteku" ...
v podstate stratil skoro úplne všetko, čo obsahuje slovíčko "...APL..."
a preto sú tam bežecké paličky vhodné, ba až nutné,
kdežto pri bežnom voľnom lyžovaní - hlavne strmších úsekov (v hlbokom snehu, hore strmším žľabom, hore žľabom v hlbokom snehu, v občasnom lezeckom úseku - aj krátkom) prinášajú bežecké paličky zjavne viac nevýhod ako výhod a sú vlastne na obťiaž, okrem toho, ako som spomínal, že podporujú nie najvhodnejší vzpriamený (nevyrovnaný) lyžiarsky postoj - z toho vyplývajúci automatický záklon (v strmom teréne) a následný pád na riť pri akomkoľvek lyžiarskom probléme. TOŤ VSJO ... ale každému podľa chuti
24.03.2015 - 12:44:33
00
Mne sa uz zoparkrat stalo, ze som si nezalozil putka a niekede mi zostala palicka, tak som musel dost obtiazne zase k nej vystupat, preto ja si pri zostupe zakladam putka


otazka bezpecnosti, strata palicky je bezvyznamna

pri pripadnej lavine mas ruky v putkach palic uplne zablokovane... nehovoriac, ze pri lyzovani niekde palicu zachytis a ci uz kvoli strate rovnovahy letis dolu, alebo si neprijemne zranis ruku...
24.03.2015 - 12:45:03
01
dhark, a načo potom slúžia pútka na klasických zjazdových paličkách? a ja teda za seba musím povedať že ak necítim to pútko som celý nesvoj že mi vypadne z ruky :)
24.03.2015 - 13:05:49
00
keyboard_arrow_up