Konecne sme sa pochopili. V dnesnom tesnom svete sa stale niekto prizivuje. Ziletkari na cestách ale neplatia dan z uhlovodikovych paliv, bikeri na TZT a zvazniciach, korculiari na protipovodnovej ochrane atd. atd. Neznamena to ale ze niekoho budeme vyhadzovat. A k tej bezpecnosti. Vyhadzovali ma uz aj z lesnej asfaltky lebo sa tam niekde tazi drevo a mozem sa zrazit s LKT a je to nebezpecne a mam ist radsej po ceste (frekventovanej ceste 1. triedy) Hlupe argumenty sa vzdy najdu. S rozumnými rieseniami je to uz tazsie. Hlavne ked si niekto "rozumne" zdovodni preco ho kvoli nejakym XY ani nehladat.
16.12.2015 - 09:42:26
00
A ako si predstavujes rozumne riesenie skialpinistov na zjazdovkach?
16.12.2015 - 09:56:32
00
podla mna, kto chce vyuzivat upravene zjazdovky na skialp, ale nebude tym padom vyuzivat vleky, tak by nejaky ten symbolicky poplatok zaplatit mal...
ak ale zjazdovku pouzije niekto len na transfer z bodu A do bodu B.. tak tam neviem ako by som to riesil.. osobne by som ako prevadzkar prizmuril jedno oko :)
ine je, pokial tam planujes stravit pol dna alebo cely den tym, ze si to budes stale slapat hore a pustat sa dole po zjazdovke s inymi platiacimi lyziarmi...
16.12.2015 - 10:02:44
00
Vzhľadom na ceny lístkov v TMR ale aj iných veľkých strediskách, mi príde kasírovanie "inak" pohybujúcich sa na svahu za chrapúnstvo najhrubšieho zrna. Nehovoriac o tom,že v prípade zhoršenia povetrnostných podmienok alebo zavady peniaze prakticky nevrátia
16.12.2015 - 10:21:40
00
rozumny "skialpinista" a rozumny lyziar nemaju problem, tak isto ako rozumny biker s rozumnym LKT-ckarom, rozumny ziletkar s rozumnym vodicom motoroveho vozidla... horsie je to so zvyskom a myslim, ze prevadzkovatel to riesit inak ako zakazom alebo spoplatnenim nevie, resp. nechce...
16.12.2015 - 10:29:01
01
Super napísané. Vo svete chýba kúsok vzájomnej úcty, tolerancie a zdravého rozumu. Potom by nebolo treba rozne zákazy, príkazy a nariadenia. Bohužiaľ...
16.12.2015 - 10:36:03
00
a potom by sme ani policajtov a ani armadu nepotrebovali... :)
ale bolo by to fajn
16.12.2015 - 11:27:48
00
Pani nemam co by som dodal. Snad uz len tych par technických rieseni suzitia skialposov a lyziarov:
1. Ponechat na kraji za delami, stlpmi, sietami 1 meter priestoru, ktory bude oznaceny a nazahadzany hrudami od ratraku
2. pri dizajne strediska ponechat povodne zvaznice priechodne a oznacit ich ako skitouringovy vystup. Videl som take aj vratane tunelov pod zjazdovku a dokonca upravene skutrom. Lebo problemom je ked lyziarske stredisko zaberie cely zaver doliny a prerusi vsetky povodne komunikacie.
3. Zaviest adekvatne vstupne pre turistov na takto udrziavanych trasách aby nebol pocit krivdy
4. Zaviest touring skipas = jednorazovy listok a umoznit tak za rozumny peniaz "lanovkovy preskok" strediska pre tych, ktorym iba "stoji v ceste"
16.12.2015 - 12:52:29
03
ale to TRM menežeris nikdy nepochopi :D vidi len čisel a percenta zisku....
16.12.2015 - 14:04:03
01
No lebo vsak to vedia robit lepsie ako v rakusku, nie tak, aby oblast prosperovala ale tak, aby oni zarobili co najlahsie
16.12.2015 - 15:30:53
00
Inak zihadlo :) to TRM v podpsise v kontexte vyzera zaujimavo :)
16.12.2015 - 15:32:03
01
Ono to je v Tatrách TMR nie TRM :)
16.12.2015 - 15:34:15
00
snad este k tym inym prikladom kde sa stretavaju zaujmy (auta/ziletkari na ceste, LKT/turisti/bikeri v lese)... myslim ze sa porovnava neporovnatelne... Prevadzkovatel lyziarskeho strediska si prenajal dany priestor za ucelom podnikatelskej aktivity pri ktorej mu budu urciti uzivatelia platit za urcite (verejne dostupne) sluzby ktore im na tom priestore poskytuje, a dokonca aj "prizmuruje" oci nad tyym ze sa mu tam bezplatne pohybuju nejaki "skialpnisti" - az do tej chvile kym mu nezacnu ohrozovat platiacich zakaznikov svojou bezohladnostou (napriklad traja skialpinisti vedla seba zaberajuci pol zjazdovky).... po dalsie, zjazdovka nie je verejny zaujem (ako napriklad cesta, ktora je platena zo vsetkych dani) a naozaj mi pride nenalezite aby som si "narokoval pravo" slapat po zjazdovke lebo inde nie je sneh... (mimochodom som aj lyziar aj lyzoturista a tiez aj chodim hore po zjazdovke ked inde nie je sneh)
17.12.2015 - 17:39:18
00
žiadna kaša sa neje .... taká ... ako sa varí ...
17.12.2015 - 22:14:01
00
čo takí bežkári? však im sa upravuje x km ciest a neviem o tom, žeby za to museli platiť, alebo žijem iba v nevedomosti... keďže ja bežkujem len mimo upravované trasy, ale keď vidím mojím smerom vyšliapanú stopu od niekoho, tak samozrejme využijem - mal by ma za to zúčtovať :D
17.12.2015 - 22:53:42
01
keyboard_arrow_up