Pozvánka: Wings for Life Worldrun - všetci pre iných behom

Jeden deň, presná hodina, to je benefičný beh s veľkou myšlienkou.

Podujatie niektorí z nás poznajú a pre iných môže byť novinkou. Myšlienkou celého behu je priniesť medzi ľudí informácie o ľuďoch, ktorí majú poškodenú miechu, a tak sú paralyzovaní. Vďaka tomuto behu sa charitatívna nadácia Wings for Life snaží podporiť výskum, ktorý môže nájsť liek na poranenie miechy.

Keďže mnohokrát sa ľudia nezapájajú do takýchto akcií, prišli s myšlienkou celosvetového behu v rovnaký deň a hodinu kdekoľvek na celej zemi. Ak sa ti táto myšlienka páči, čítaj ďalej a dozvieš sa, ako môžeš aj svojou maličkosťou podporiť túto akciu.

Wings for Life Worldrun

Kedy a kde

Tento beh sa uskutoční 5. mája o 13:00 na Slovensku a behať môžeš kdekoľvek len chceš. Dôležité je registrovať sa, zaplatiť štartovné a už len splniť podmienky.


Prihlásenie

V rámci prihlásenia máme viacero možností. Buď si zvolíme samostatný beh s appkou doma, alebo sa pripojíme na niektoré miesta, kde sa beží s appkou. Následne sa prihlásime online na danú lokalitu so sumou štartovného 25 € pre každú kategóriu.


Ako dlho musím behať?

Tento beh nie je o lámaní rekordov a počíta sa účasť každého športovca. Základom je vyštartovať a odbehnúť 1,5 alebo 15 kilometrov, či dokonca maratón. Po celú dobu ťa bude dobiehať virtuálne auto. Ak ťa auto dobehne, tieto virtuálne preteky pre teba končia. Ak máš predsa nejaký svoj osobný cieľ, na stránke si vieš zadať vzdialenosť, akú chceš odbehnúť. Následne ti vyjde výsledný čas a priemerné tempo na kilometer, aby si svoj cieľ splnil.


Vyzbierané peniaze

Tvoj registračný poplatok putuje v celej svojej výške na výskum pre liek. Našou jedinou úlohou je registrovať sa a spoločne bežať pre dobrú vec a ľudí, ktorí sú vďační za každú nádej vrátiť sa naspäť k pohybu na svojich nohách.

Wings for Life Worldrun

Na záver

Okrem nás všetkých sa týchto pretekov zúčastňujú aj ľudia na vozíku, ktorí nám môžu byť motiváciou. V rámci tohto dňa sú populárne aj flagship behy, kde bežia tisíce ľudí spolu aj s vlajkou. Množstvo vypredaných miest svedčí o ich popularite. Najväčšou myšlienkou je spojenie celého sveta v presnú hodinu, behať sa bude po celom svete len pre jednu dobrú vec. Ak ťa pozvánka stále nepresvedčila, možno ťa presvedčí o tejto myšlienke video nižšie.


Či už budeš bežať vo svojom meste, dedine, alebo sa vidíme na spoločnom apprun-e, spoločne podporíme dobrú vec pre ľudí, medzi ktorými sa môžeme v zlomku sekundy ocitnúť aj my.
Zdroj fotografií: wingsforlifeworldrun.com, FB Wings for Life World Run
report_problem Našiel si v texte chybu?

Wings for Life World Run

calendar_today 05.05.2024
label Ostatné
place Ľubovoľne (Slovensko)

redakcia 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Máj - lásky čas k športovým výkonom

Pozvánka: Máj - lásky čas k športovým výkonom

Sezóna je v plnom prúde, a tak sme si pre vás pripravili prierez bežeckých podujatí v mesiaci máj. Ktoré to sú?
Pozvánka: Apríl - okrem behu aj poriadna štafeta a horský festival

Pozvánka: Apríl - okrem behu aj poriadna štafeta a horský festival

Sezóna je už v plnom prúde a počet pretekov exponenciálne narastá. Čo nás čaká v apríli?
Pozvánka: Marec plný výziev na snehu aj na blate

Pozvánka: Marec plný výziev na snehu aj na blate

V marci nám bežecké výzvy pomaličky pribúdajú, no stále sme pretekovo naladení aj na skialpy a bežky. Čo si vyberieš?
keyboard_arrow_up