samozrejme ,výber lyže som s GOAMANom neriešil,preto som to dal aj ako btw :)

Ja som z pretekárskeho prostredia takže už asi 13 rokov jazdím na tvrdých race lyžiach...budúci rok však asi začnem serióznejšie riešiť skialp a vidím to na trochu mäkšiu lyžu hlavne do prachu...samozrejme však lahšie,nebudem zase kovadlinu ťahať do kopca :)
10.02.2013 - 21:59:50
00
masto... už sú objednané tak so skúsenosťami sa podelím neskôr :) Ale viem čo od nich čakať, moje mt. baker boli tiež mäkké ľahké blato, na tvrdom podklade nedržali nič ani s čerstvo nabrúsenými hranami, ale aj tak som ich mal rád :). A mne ide hlavne o cestu hore, neviem ako je to u vás, ale u mňa je tak 1 výstup z 10 spojený aj s plnohodnotným a kvalitným zajzdom
10.02.2013 - 22:15:16
00
masto... už sú objednané tak so skúsenosťami sa podelím neskôr :) Ale viem čo od nich čakať, moje mt. baker boli tiež mäkké ľahké blato, na tvrdom podklade nedržali nič ani s čerstvo nabrúsenými hranami, ale aj tak som ich mal rád :). A mne ide hlavne o cestu hore, neviem ako je to u vás, ale u mňa je tak 1 výstup z 10 spojený aj s plnohodnotným a kvalitným zajzdom
U mňa je to všehochuť momentálne už tretí deň jazdím prach na Čertovici - toto je z piatka http://youtu.be/5529f_7uwPA . Ale nepohrdnem v rámci tréningu zjazdovku alebo žľabom. Hold bývam v Nízkych Tatrách takže terénov je dosť. Teraz jazdím Dynastar, Sultan 80 robustná lyža so super geometriou. Je ťažšia ale ťažko na cvičisku ľahko na bojisku :D.
10.02.2013 - 22:54:16
00
Paráda, blednem závisťou :) Veď aj ja som z Nízkych, len som si naivne myslel, že nejaké zbytky prachu ostanú aj na chopku, ale to bol omyl, jedine v lese boli riadne vankúše, aj to som sa v prvej jazde strepal do potoka a polámal lyžu :D. Áno, sultany poznám, kamarát ich jazdí, ťažká to sviňa :) Ale ja som si zvážil, že toho prachu si aj tak veľmi neužijem, ak vôbec, tak som si zvolil radšej niečo užšie a ľahšie na výšlap
11.02.2013 - 06:46:48
00
Paráda, blednem závisťou :) Veď aj ja som z Nízkych, len som si naivne myslel, že nejaké zbytky prachu ostanú aj na chopku, ale to bol omyl, jedine v lese boli riadne vankúše, aj to som sa v prvej jazde strepal do potoka a polámal lyžu :D. Áno, sultany poznám, kamarát ich jazdí, ťažká to sviňa :) Ale ja som si zvážil, že toho prachu si aj tak veľmi neužijem, ak vôbec, tak som si zvolil radšej niečo užšie a ľahšie na výšlap

Tak ak chceš prach tak šuup šup dnes to chcem zapichnúť v práci o jednej a o pol druhej som na Čertici, kľudne sa pridaj. Video je z Rovienok do Kliesňovej doliny (super prístupnosť hlavne poobede, dá sa vytiahnuť vlekom a potom cca. 30 min šliapania a si hore), včera som jazdil v Starobockej a Kliesňovej (trochu fúkalo, padal čerstvý sneh no fantastická lyžovačka). Hrebeň vyfúkaný na dosku no v žľaboch kopec prachu ako páperie. Dobre vyzerá aj Kunštová no tam je to súce na lavínu, vykopal som sondu a pod 60 cm prachu je ľadová krusta.
Ak žena a počasie dovolí tak budem hore každý deň až pokiaľ to "nevavlhne" takéto podmienky sú raz za sezónu :D
11.02.2013 - 06:59:19
00
Lákavá ponuka :) aj by som sa pridal, ale akosi nemám na čom lyžovať :D dúfam, že cez týždeň to dám do poriadku, aby mi víkend neušiel, a navyše mám aj fajného "koniara" na stehne, takže som pohybovo obmedzený...
11.02.2013 - 07:26:01
00
http://sport.sme.sk/c/6698985/druhe-zlato-ligetyho-v-kombinacii-zivotny-uspech-slovaka-zampu.html tiež patrí medzi lyžiarske novinky :)
11.02.2013 - 20:15:07
00
a víkend sa môže začať :)
p.s. asi si budem musieť kúpiť foťák :D

Prílohy:

Fotografia0116.jpg
Fotografia0116.jpg 499.47 KiB thumb_up0thumb_down

14.02.2013 - 18:06:17
00
a víkend sa môže začať :)
p.s. asi si budem musieť kúpiť foťák :D
Mohol si si nechať aj staré ROCKER je móda tohoročnej série lyží :D hlave v 1/3 od špičky :angel:
14.02.2013 - 18:31:35
00
:D staré osviežia moju old school zbierku drevených lyží s kandahárom a bambusových palíc :)
Ale ináč som spokojný naživo tie shuksany vyzerajú riadne pekne :)
14.02.2013 - 22:39:24
00
ja ti to rikal, uz len prevetrat :)
15.02.2013 - 07:22:37
00
Tak ak chceš prach tak šuup šup dnes to chcem zapichnúť v práci o jednej a o pol druhej som na Čertici, kľudne sa pridaj. Video je z Rovienok do Kliesňovej doliny (super prístupnosť hlavne poobede, dá sa vytiahnuť vlekom a potom cca. 30 min šliapania a si hore), včera som jazdil v Starobockej a Kliesňovej (trochu fúkalo, padal čerstvý sneh no fantastická lyžovačka). Hrebeň vyfúkaný na dosku no v žľaboch kopec prachu ako páperie. Dobre vyzerá aj Kunštová no tam je to súce na lavínu, vykopal som sondu a pod 60 cm prachu je ľadová krusta.
Ak žena a počasie dovolí tak budem hore každý deň až pokiaľ to "nevavlhne" takéto podmienky sú raz za sezónu :D


Velmi sa na Certovici neorientujem, preto sa chcem spytat, kde su rovienky? smerom Dumbier? (cize sa vyvezies STIVkom?) Tuto sezonu som bol na Certovici prvykrat a aj som to nasledne 4x zopakoval, pricom sme absolvovali viacero malych hikov z Certovej svadby k takej rubani, ktora nas zase vratila s5 k vleku.

Pre ilustraciu
fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net
05.03.2013 - 14:19:16
00
Velmi sa na Certovici neorientujem, preto sa chcem spytat, kde su rovienky? smerom Dumbier? (cize sa vyvezies STIVkom?) Tuto sezonu som bol na Certovici prvykrat a aj som to nasledne 4x zopakoval, pricom sme absolvovali viacero malych hikov z Certovej svadby k takej rubani, ktora nas zase vratila s5 k vleku.

Pre ilustraciu

Ako píšeš Rovienky sú smer Ďumbier. Vyvezieš sa vlekom STIV a pri lanáči odbočíš do ľava na značkovaný chodník ktorý je nad pásmom lesa označený tyčami. Cca. 20 min na skialpoch a si na Rovienkach. Na vrchole je oceľový stĺpik. Terén bude ďalej stúpať na Lajštroch.
Tu je linka na jazdu z Rovienok do Kliesňovej a potom hore po svojich spať na STIV
http://moj.freeskier.sk/certovica-kliesnova/
Tu je to na mape lh3.googleusercontent.com
Je to moja najobľúbenejšia oblasť ak chceš môžem dať tip na pojazdenie
05.03.2013 - 18:21:11
01
trochu to tu oprášim...sú tu bikeri čo aj lyžujú ? už brúsite lyže...? táto zima začína nádejne, hádam bude bohatšia na sneh...
12.11.2016 - 11:36:56
01
Lyze su po servise hned po skonceni poslednej sezony pripravene na prvu moznost otupit ich ostre hrany :)
12.11.2016 - 20:20:30
00
keyboard_arrow_up