Ja práve hľadám v KE a okolí servis, ktorý by mi nedo...pokazil moje skoroFISové slalomky. Nemá niekto tip?
12.11.2016 - 20:32:40
00
v ke neviem ale inak by som odporucil nieco kde maju plne automatizovany stroj - https://m.youtube.com/watch?v=ba_dBMnNb9M nieco taketo - ked sa to brusilo rucne nikdy to nebolo ono - hrany bud neddrzali alebo zas prilis chytali... a ake su to skoro fisove? ja poznam len nefisove - 99,9% lyzi a fisove ktore teda musia splnat tie ich presne parametre ako sirka dlzka radius - vyska viazania a pod
13.11.2016 - 07:25:35
00
Jožo u Hrehora si neskúšal (Rossignol domček pred Optimou)?
13.11.2016 - 07:51:23
00
large Mám Elan Race SLX s dvojitou titanalovou doskou a štruktúrovanou sklznicou, najvyšší komerčný model. Je ešte jeden, ktorý sa predtým označoval ako FIS a teraz ako WorldCup Race a ten má asi hrubší titanal a okrúhle špičky. Moje sú skosené na ľavú a pravú. Ten WorldCup sa bežne nepredáva, je na licenciu.
Kidak S Hrehorom nemám žiadnu skúsenosť ani referenciu a keďže sklznica nie je hladká, hľadám niekoho, čo by to vedel zoservisovať.
13.11.2016 - 12:17:01
00
Obe dcéry mu závodne lyžujú...nebál by som sa to k nemu odniesť. Len upozorním, že ak bazíruješ na dokonalom servise degraduješ jeho hodnotu, keď to servisuješ ,,raz ročne". Lyže sa brúsia (voskujú) viac x v priebehu sezóny, ak chceš trvale udržať vlastnosti hrán (sklznice).
A ešte...bez urážky - pochybujem, že by si rozoznal pocitovo štruktúrovanú sklznicu od ,,zašlej" navoskovanej (ani ja nie) ;)
13.11.2016 - 12:40:00
00
Kidak Kupoval som ich až na konci sezóny a bol som na nich tak 4-5 krát, takže ten servis je v pohode.
K tej štruktúre a pocitom: kľudne Ti ich požičiam a potom mi povieš ;)
13.11.2016 - 12:48:37
00
Moje Radikalky su defacto tie isté lyže od inej značky...2x titan, najvyššia tvrdosť (civilná), tiež mali za nova race štruktúru (je tam na to, aby sa lepšie absorboval vosk do sklznice)...nemyslím, že by ma extra prekvapili.
Ale toho Hrehora skús a hlavne nezabudni spomenúť preferované uhly hrán.
13.11.2016 - 12:58:34
00
dával som robiť v retter sport SNV, spokojnosť
13.11.2016 - 14:04:34
00
chose_666 no neviem ci je to tak stymi fisovy kedze bol som teraz v obchode -intersport v schladmingu a tam mali fisove Atomic obracky za 999e aj ked som sa nepytal teda ci by mi ich predali nebolo napisane len ze s licenciou (aj inde som videl fischery ) sak podla mna je to im jedno hlavne nech maju kseft -tie lyze maju nevyhodu len v tom ze su dlhe viac ako 190 a radius je cca 30m a viac co je na bezne jazdenie uplne na nic.. keby boli tak radius okolo 25m hmmmm ale skusil by som si ich na takom tvrdom podklade -lade co obcas byva
ps nabuduce ked pojdem a uvidim FIS NORM tak sa opytam ci predavaju aj beznym ludom :)
14.11.2016 - 09:37:53
00
tie FISové verzie sú častokrat rozdielne oproti vrcholovým civilným verziám len v geometrii lyže, v podložke pod viazaním a viazaním ktoré musia spĺňať kritéria fis
15.11.2016 - 16:23:14
00
chose_666 tak som sa pytal na tie fisose atomici povedal predavac ze to preda kayzdemu a dokonca ze by urobil aj lepsie cenu ako tych 999€ :)
18.11.2016 - 18:32:52
00
large Nemal by som žiadny problém kúpiť fisové lyže, ale stačili mi aj tie najvyššie komerčné. Mám už svoj vek a lyžovanie si užívam, nepotrebujem s tými lyžami bojovať. Ani rýchlosť už nehrotím, podľa sporttrekeru čo mám v mobile je to medzi 60 a 80km/h, ale beriem to s veľkou rezervou, real bude asi niekde nižšie.
Na druhej strane chápem, že by si dostal aj lepšiu cenu, pretože tých lyží sa predá naozaj minimum. Všetci, ktorí na nich jazdia preteky ich kupujú inde a za iné ceny ako v športovom obchode. Na svahoch zase až toľko dobrých lyžiarov nie je. Väčšina sú šmýkači a zadkovrtiči. Keď ideme sedačkou hore s deťmi, tak mám problém im ukázať niekoho, kto to na lyžiach naozaj vie.
19.11.2016 - 14:08:58
00
Tak tu je cast ludi co ma tie fisove - prevazne domaci a asi vysluzili pretekari vedia lyzovat. 60-80kmh na lyziach nie je moc,nezda sa to ako na biku mne mobil ukazal max 100vku - ale tak to bolo na prazdnej trati.. Ale bezne sa to neda vsade plno ludi. Ale tie fisove mozu byt super na sirokej a dlhej zjazdovke lenze malokedy sa podari prazdna... Mne stacia tiez tie najvysiie bezne obracky - ale pouzivam ich len ked je tvrda zjazdovka ked je mekky sneh tak stare slalomky :)
19.11.2016 - 14:22:36
00
chose_666 large
nechcem Vám veľmi vstupovať do Vašej debaty ale:
1. originál FISové lyže (tie na ktorých sa jazdí SP) nekúpiš v žiadnej komerčnej predajni ( to že niekto napíše WC, RACE, FIS alebo niečo podobné skoro nič neznamená) a určite nie v Intersporte (intersport si dáva robiť vlastné serie, ktoré vyzerajú ako..., ale nie sú to nikdy najvyššie modely danej značky, kvôli cene sú vždy o niečo "ochudobnené" )
2. na originál FISovej lyži by 99 % bežných (aj dobrých) lyžiarov normálne nezalyžovalo
(takáto lyže ide v podstate iba na hrane a "mimoriadne" rýchlo, tzn. žiaden bočný sklz, nie je ani robená na bežnú zjazdovku, mal som možnosť vyskúšať jednu jazdu ... stačilo)
mimochodom podľa mňa, ani najvyššie (najtvrdšie) modely akejkoľvek značky nie sú celkom vhodné na celodenne alebo, celotýždňové jazdenie (napríklad pre TO, lebo ráno sú úplne iné podmienky ako poobede na väčšine svahov)
19.11.2016 - 15:28:24
00
Jasne ze vo SP su ine lyze kedze maju doknca aj jne parametre SP a EP ale v sutaziach co v rakusku maju plno dedinske ligy a pod musia mat fisove parametre. Tieto boli fis kedze videl som take lyze aj v inych obchodoch.
2. A preto malokedy lyzujem cely den kedze zjazdovka je dobra vscinou len doobeda a ked tak bezne menim lyze podla situacie :) ked som na svahu ale nemam problem ani nna tych najvysich aj cely tyzden ked je len umely sneh avsak po tyzdni su hrany tupe :( aj ked ich pribrusujem rucne. Len funglovky tam hrany vydrzia trosku dlhsie nez ich treba brusit..
Rocne lyzujem 40x a viac takze rozdiel oproti inym lyziam viem zhodnotit v tom ze ozaj lepsie lyze ako voelkl racetiger rc gs 180 cm som nemal takze som si kupil aj o 5 cm dlhsie tam uz citi ze su viac obracky radius cca 20m ale na tych 180;to sa lahko toci ako slalomky ( ano prehanam ale skoro ) ale vrcholove slalomky mam stare ale na lade som nikdz nemal taku istotu predsa len dlhsia hrana je lepsia...
19.11.2016 - 15:51:30
00
keyboard_arrow_up