noo tak dnes to bolo ok ,ale bacha !! vietor je este zradny , uvidime co to so mnou spravi zajtra dam vediet , fuj dnes som isiel hadam najpomalsie od kedy behavam .....11 km 1h15min ( vyhovorka je ze som po prechladnuti glowy )
23.02.2010 - 13:07:20
00
superr, to ma velice teší, že konečne nejaký podobný šialenec - keď som bývala v TT, tiež som tak rok behávala - hodinu 20 min. na ihrisku podobných rozmerov a všetci to považovali za psycháčinu :lol:
P.S. počúvanie hudby pri behu by bol podľa mňa hriech ]:)
P.S2. jánošík, dokonca vraj existuje aj taký maratón, ktorý sa beží v podzemnom parkovisku a to je vraj iné psycho :drunk:


ja som cez zimu využíval aj bežiaci pás, minule som si dal kvázi polmaratón - 20 km a to bolo tiež dobré psycho :) ....ináč také rôzne tepy mám aj ja....
23.02.2010 - 14:12:38
00
Mám otázku ohľadom behania, ale nechcem zakladať znovu tému o behaní, preto sa priživím na tejto :rofl: .

OTÁZKA

Má význam beh na vzdialenosť od 1 km do cca 3 km ???? Zaujímam ma to z dôvodu toho, že napr. momentálne som na PéeNke , ale na trošku pomalého (ale intenzívneho ) pohybu si jednoducho musím nájsť čas a preto v rámci možností chodím na také ultra krátke trate . Preto som dnes počas toho kratučkého behu premýšľal či to má aspoň nejaký význam a či si tým vlastne neškodím (telo sa nestačí ani nabudiť a už je po behu :D ) . Normálne behávam od 5 do 9 km .


Určite sa poriadne vylieč z PN-ky a potom môžeš naplno makať. Ja osobne beh pod 30 min. ani neodporúčam. Ale veľmi záleži aj na tom, čo je tvojim cieľom...
23.02.2010 - 14:30:26
00
Tak, v sobotu dopoludnia som si dala "tisícpäťstovku". Človek by neveril, aké je to fajné. :clap: Zatiaľ však v pohodovom tempe, aby si "pľúca zvykli". Ale myslím, že sa im to páči. Približná 1500vka mi trvala 18 minút. Nohy sa mali dobre, dýchanie pravidelné, iba nosom, dokokola jarná príroda, super! :clap:
01.03.2010 - 09:01:46
00
jj, nie je nad skoro jarny vzduch a trat bez humusneho snehu ;)
01.03.2010 - 09:06:26
00
Anooooo! :sun:
01.03.2010 - 09:13:08
00
Približná 1500vka mi trvala 18 minút. Nohy sa mali dobre, dýchanie pravidelné, iba nosom, dokokola jarná príroda, super! :clap:


za taky čas prejdeš peši tak neviem či bežala
01.03.2010 - 13:13:04
00
toto som chcel napisat...... zani ja mam 2km za 10 min a to idem skoro krokom , kebyze idem z vedomim ze si dam 2000 m iba tak verim v lepsi cas ......
01.03.2010 - 13:14:58
00
ale chalani, nechajte ju. Je to tempo jogingu a hlavna vec ze sa odhodlala, isla sa prevetrat. :sun:
Toto je tema o vymienani si poznatkov a pocitov z behu. Behu, ako doplnkoveho sportu cyklistov.
01.03.2010 - 13:27:45
00
S kamarátom sme si zaumienili že odbehneme beh Devín-BA a tak sme začali každé pracovné ráno o 7:00 behávať, nuž a dnes na mňa dolahli bolesti achyloviek a holených kostí. Predtým som si občas niečo zabehol, dokonca ďalej ako teraz behávame no problémy som s tým nemal. Ešte si myslím že vďaka skialpom kde robím dlhé kroky a uprednostňujem nižšiu pätu mám achylovky ponaťahované. Môže to byť tým že ráno momentálne odbehneme tých cca 5km (minulý týždeň sme začali) a k tomu ak je pekne skočím poobede ešte na bike cca 35-40km či poskáčem na švihadle. Môžu byť bolesti spôsobené pretrénovaním alebo len nieje telo zvyknuté na každodenú záťaž a beh v kopcoch (Kobyla)? Mám si dať od behania pauzu alebo to pretrpieť pri rovinkách a kratších krokoch.
01.03.2010 - 14:31:03
00
jednoznacne je to nezvyk ked som zacinal behavat do kopca achylovky boleli uplne stale, pocase sa prisposobia chce to len cas resp im trochu pomoz natahovanim sa pred treningom resp po nom , ja ich este preventivne mastim masaznym gelom zn. mobilin a musim zaklepat mne to pomaha (kedze nie som liekozrut )....
2zani : sorry nemyslel som to v zlom .....
01.03.2010 - 14:42:58
00
Chlapci, ale ten Achilleus bol Achájec, a jeho rodná reč určite ypsilon nepoznala...
A k téme: ak začnete organizmus nútiť robiť niečo, na čo nie je zvyknutý, musíte mu dať možnosť si na to zvyknúť. Ale nie tak, že "bolí to, tak ešte pridám nech si zvyká", ale nechajte problém odoznieť, vráťte sa na úroveň, kde ešte nie je problém a pooomalyyy zvyšujte záťaž.
01.03.2010 - 20:15:27
00
a hlavne si kúpiť poriadne obutie ...
01.03.2010 - 20:27:31
00
aj to je pravda s tym obutim aj s tym postupnym zatazovanim sliach klbov svalov ....
01.03.2010 - 20:37:33
00
Tak teda achilova šlacha, moja chyba. Keďže ma oblasť holených kostí bolí i teraz v kľude, odkladám beh na neurčito, tiež som dnes ráno vravel spolubežcovi že nechcem behať aby ma malo niečo bolieť, že to zase až tak siliť nemusím. Ešte som začal študovať beh.sk kde je toho pomerne dosť popísané dokonca i ohľadom tohto problému. Myslím že tam bude problém hlavne v tom že beháme najskôr do kopčeka a potom z neho na čo nie som zvyknutý ale aká rovina okrem dráhy sa dá behať na dlháčoch ?

Obuv zatiaľ len riešim, v lete som behával v lacných číňanoch a tie mi celkom stačili, cez zimu kým bol sneh (super pocit predbiehať bežkárov) a teraz do blata nosím outdoorové goráče s vibram podrážkou a v nich sa to tiež celkom dá no už plánujem nejaké originál bežeckú obuv, zatiaľ som ale ani nezačal sondovať. Oplatí sa kupovať nejakú lacnú do 33 eur alebo radšej siahnuť po niečom do 60 eur ? Ale hlavne kde v BA ? Chodidlo mám priemerné, žiadne extrémy ani plochá noha len nohy do O :D.
01.03.2010 - 22:00:22
00
keyboard_arrow_up