---vraj to ma aj nevyhody co sa tyka rychleho zmeknutia tvrdych povrchov tenisiek a podobne. Neviem ci je to pravda...

Droto nepis bludy a JPP... gore-tex povrch je vyborny na jesenne a zimne behanie, do blata a do snehu, ked sa nohy menej potia, ale potrebuju vydrzat v suchu a teple...
btw. gore-texova membrana nema vplyv na "zmeknutie tvrdych povrchov" - dokonca nechapem vyznam tohoto...
05.03.2010 - 10:55:25
00
Droto, áno, so zľavami máš pravdu, len ma akosi mätie to, že všetci sa tu sťažujú, že sú tie boty moc drahé, preto stále točím dokola, že teraz sa dá fakt dobre kúpiť - stačí investovať trochu času do obehania obchodov..
gore-tex - noo, ja Ti neviem, čo sa týka času, nabehám toho dosť veľa a behám za každého počasia - aj keď je von minus 17 a aj keď prší tak, že 99% ľudí pokladá za šialenstvo vonku vôbec vyliezť. A teda, hlavne cez zimu a na jeseň/jar, keď je pár stupňov nad nulou a výdatne prší, predsalen cítim väčší komfort v "goráčových" teniskách ako v plátených ;) hlavne, keď ideš dlhší beh (cca 80-105 minút) ;)

(P.S. noo, neviem, kto sa tu predbieha :P )
05.03.2010 - 11:00:25
00
tak ked behas aj v takych dazdoch, tak to potom sa ti zide gore-tex :)
inac v mrazoch beham aj ja v teniskach,ale ten goretex je podla mna v mrazoch nepotrebny, lebo ked je lad, nema sa ti aka voda dostat do topanky :)
a aj ked mrzne, tak pri behu mas nohy zahriate...
(ale podotykam, ze nebeham v lahuckych letnych teniskach, ale skor crossovych...beham iba nespevnenom terene)
05.03.2010 - 11:05:08
00
gore-tex nie je len o vode a prepustani ale aj o zime, snad mi nechces povedat ze v -10 sa citis komfortne v letnych super-odvetranych teniskach... ovsem ak tam necpes hrube ponozky, lebo to je este horsie riesenie, aj ked uznavam, ze noha sa v zime o trosinku zmensuje...

nevraviac o tom, ze ak niekto trosku vaznejsie beha, mal by mat dva pary, aby aj trosku striedal tenisky, takze ideal je zimne + letne (a pre pretekarov este "race")

miiiissssyyyy :P


Naposledy upravil Dudo dňa 05.03.2010 - 11:13:13, celkovo upravené 2 krát.

05.03.2010 - 11:11:07
00
noo, je pravda, že kým som nemala goráče, behala som v "plátených" aj v tých veľkých mrazoch, ale už som rozmaznaná a akonáhle je pod nulou a idem dlhší beh v nízkej intenzite (základná vytrvalosť), jednoznačne obávam goráče. Samozrejme, pri vyššej intenzite sa viac zapotím a "plátenky" stačia ;)

(P.S. grrr :@ :lol: )
05.03.2010 - 11:11:48
00
dudo: vsimol si si, co som pisal, ze v akych teniskach behavam? :)

missy: hmm nemam taku kondicku, aby som dokazal bezat po hore (vacsinou hore kopcom) v zakladnej vytrvalosti...skor mam problem sa udrzat pod anaerobnym pasmom :)
05.03.2010 - 12:10:15
00
jj, vsetko je to o intenzite a pocasi. Ja som si zhodnotil, ze gorace mi na beh neudychaju potiace sa nohy. Na turistiku ale bez Gore-tex alebo Event membrany ani nechodim.
Kedze ale behavm v zime, zvolil som taky kompromis. Moje trailove Triaxy maju vodeodolnu upravu, ktora je zda sa ucinna. Ked je vela snehu, aj tak sa mi sneh dostane do topanky (samozrejme vrchom) a ani gorac by tomu nepomohol.
A co sa tyka tvrdosti tenisiek, je to zase len o pocite a urceni tej ktorj tenisky. Trailove budu vzdy tvrdsie ako maratonky, resp. asfaltaky. Ja osobne ale mam radsej trosku tvrdsie, s doslapom problemy nemam a lepsie mi stabilizuju nohu.

PS: musel som aj nieco pridat :!:
05.03.2010 - 12:14:54
00
presne tak to vidim aj ja
na beh trailovky a na turistiku pevne gorace
05.03.2010 - 12:27:07
00
mam taku blbu otazku:)
neviem, ci mam iba ja take debilne nohy alebo cim to je, ale ked bezim dlhsie dolu kopcom, tak ma vzdy totalne tlacia palce, ako s mi noha posuva dopredu...
ked nechcem, aby sa mi posuvala, tak si poriadne utiahnem snurky...ale potom mi to zase tak skrti nohu, ze ma to boli...
ako to riesite vy, ak to riesite?
06.03.2010 - 15:10:48
00
na bolave palce je specialne viazanie snurok..
06.03.2010 - 17:14:45
00
ja mam vlozku a ta drzi chodidlo a brani mu v posuvani sa dopredu resp dozadu ....
06.03.2010 - 17:23:56
00
craobs: ake viazanie?
janosik: aku vlozku? :)

dik chalani
06.03.2010 - 17:25:24
00
skus toto
http://www.sportsite.cz/vybava/jak-si-spravne-zavazovat-tkanicky/mate-problemy-s-palcem.html
06.03.2010 - 17:28:43
00
vlozka uz bola viackrat spominana: Superfeet modra, zelena.
Mozno ma este tesne tenisky a chcelo by to o 1/2 vacsia. Je to nieco podobne ako u trekoviek. Tie by sa mali skusat na naklonenej rovine a zvolit take cislo, aby na nej topanka netlacila na palce+samozrejme este dalsie kriteria (tie su ale mimo tejto otazky)
06.03.2010 - 17:29:03
00
ako povedali nadomnou super feet , ALE je draha a ja si osobne do 42 eurovych topanok nebudem kupovat 33 eurove vlozky takze som zvolil uplne lacany aj ked su vytvarovane na ludsku labku nie len taka ta rovnako siroka " kozka zo slaniny " a som v pohode, ak ta nebude skriet vysoka a silno prehnana cena za posranu superfeet kludne si kup taku, ona sa este dorezava na mieste podla vnutra topanky ci nohy uz neviem presne ....
06.03.2010 - 19:05:07
00
keyboard_arrow_up