daavno, ked som este hraval fotbal, tak som tiez pred odchodom do skoly behaval tak 45 min. Vzdy nalacno, len som rano do seba hrkol teply caj a vzdy mi to v pohode vydalo. Vecer som normalne veceral a zasoby glykogenu postacovali...
08.03.2010 - 11:41:47
00
mirecpd : vyčerpavajúca odpoved ku ktorej netreba absolutne nič dodávať, ako s encyklopedie :D
bravo.

Dik :$
08.03.2010 - 11:42:47
00
keby isiel na bezsacharidovej (keto)diete, tak by spaloval tuky aj bez behania :)
praveze by pri nej behat ani nemal :)

ale s tym casom mas pravdu...min 40 treba, kym sa to nastartuje

By mu stačilo prejst zo spálne na WC a už by išli tuky dole :-)
08.03.2010 - 11:45:47
00
Tych anabolických procesov sa báť nemusíš, že o ne prídeš počas aerobnej činnosti po silovom tréningu...a keď šupneš pred sprchou niečo, čo obsahuje BCAA, tak už dupľom nie. Ak som písal, je to vec aj vhodenej suplementácie a stravovania sa! Avšak pozor, pod pojmom aeróbna činnosť po silovom tréningu sa myslí činnosť nepresahujúca max 30 min. v ľahkom tempe (pre lajikov tempo, pri ktorom dokážeš viesť komunikáciu bez problémov) a samozrejme silový tréning nepresahuje max 60 min...
A ráno na lačno sa dá dosiahnuť pomalé tempo, pri ktorom spaluješ tuky (to s tou komunikáciou...) len si treba uvedomiť, že spaľovanie tukov začína až od 30 min. Dovtedy čerpáme zásoby zo sacharidov....


anabolickymi procesmi som nemyslel len rast svalov, ale aj premenu tych "neurcitych" svalovych vlakien, ktore sa bud menia na silove alebo vytrvalostne...
silovym treningom chces, aby sa menili na silove, pricom vytrvalostnym treningom po silovom treningu tu premenu zrusis :)
08.03.2010 - 11:47:53
00
By mu stačilo prejst zo spálne na WC a už by išli tuky dole :-)


alebo len na tom wecku tlacit :D
08.03.2010 - 11:48:24
00
Uz aj utorky patria behu na Kuchajde. Od 17,30 hod. ;)
08.03.2010 - 12:19:20
00
Vďaka za odpovede ;) . Mám to trošku ťažšie, ako som už písal, pred rokmi som schudol zo 120 kg na 78 kg , ale postupne som zasa hmotnosť naberal a skončil som na tých 90-tich až 95-tich kg. Neviem do akej miery to spôsobil jojo efekt a do akej miery fakt že som sa "spustil" a začal zasa nekontrolovane jesť (resp. môj denný výdaj energie radikálne pokesol ).
Najhoršia "etapa" chudnutia bola tá posledná, kedy už bolo telo zvyknuté na fyzickú záťaž a ja som stále musel pridávať na intenzite, pričom váha stále neklesala - v praxi to znamenalo to, že na začiatku chudnutia som bikoval napr. 8 km denne a chudol som doslova pred očami.....no a na konci chudnutia už pri váhe cca 85 kg som bikoval denne aj 60 km a váha stála na mieste :D .

janosik : skočím do toho šopu, viem kde to je, bol som tam pár-krát, len som nevedel že tam majú aj bežeckú obuv. Díky za info...... :) .
08.03.2010 - 16:14:47
00
to je normalne, ze cim si viac zvyknuty na zataz, tym menej sa chudne :)
ak clovek nechce priberat, tak musi trenovat systematicky stale. nie skoncit, ked sa dostane na svoju "vysnivanu" vahu
:)
a treba hlavne menit zataze, sporty atd...musi to byt pestre...telo uz po urcitej dobe ocakava urcitu zataz, zapojenie tych istych svalov atd...
preto treba robit doplnkove aktivity a telo stale niecim novym prekvapit :)
08.03.2010 - 16:24:15
00
jj, davat mu stale na drzku ]:)
08.03.2010 - 16:37:13
00
winter78: svaly su tazsie nez tuk, takze kludne moze byt, ze si tuky daval dole a zaroven naberal svalovu hmotu a vo vysledky vaha zostavala, pripadne niekedy sla hore. Plus intenzity = svalova hmota ide viac hore, nez vytrvalost. Ak prislusny vykon odmenis niecim ako maso a pod. Ako bielkovinova strava.


Naposledy upravil lto dňa 08.03.2010 - 19:27:40, celkovo upravené 1 krát.

08.03.2010 - 16:40:02
00
Ito: áno, hlavne stehná narástli :tmi: . Si pamätám momenty kedy som kupoval nohavice a na páse boli veľké aj o pár čísel, pričom na stehnách mi boli totálne obtiahnuté :muscle: ;)
08.03.2010 - 18:54:16
00
:y: .. ta teraz si musis dat novy ciel .. zhodit svalovu hmotu :lol: .. minimum bielkovin , sacharidova dieta a dlhe, dlhe vytrvalostne štreky.

edit: a potom ist do Ciny a nechat si znizit vysku, upilenim par cm kosti :lol: .. sice oni to tam robia naopak, ale sak co :rofl:
08.03.2010 - 19:28:31
00
tazko sa mo radi ako schudnut kedze ja mam presne opacny problem , ze ako pribrat ...

ale teraz by si mal ist jednoznacne na vytrvalost zhodis samozrejme uz iba pomaly z tukov ale aj zo svalstva ktore proste prekazaju vytrvalosti a tymto sposobom by si sa mohol dlhodobo udrzat na dobrej vahe a tym mozno aj v dobrom pocite :-) ale to vies dlho si pracoval na priberani a minimalne tak dlho musis makat na pomalom stracani hmotnosti , budes proste rysovat :emo:
ale tomu by si mal dost podriadit svoje navyky ale urobit to tak aby si netrpel a to "utrpenie" prave vyhladaval , to by mohli zabezpecit hormony stastia vyplavene vzdy po bezeckom treningu :muscle:
08.03.2010 - 21:26:07
00
ide jesen a ja pomaly zase zacinam rozmyslat o behani po lese
no a celkom by sa mi zisli nove trailovky

zatial rozmyslam nad Adidas Kanadia 2 alebo 3 (to je asi jedno)

poradite este nieco v tej cenovej kategorii, co by som mohol zaradit do vyberu?
(s ohladom na to, ze moje kolena potrebuju makksiu podrazku:) )
27.08.2010 - 09:29:25
00
zo skusenosti odporucam New Balance :y:
27.08.2010 - 10:01:27
00
keyboard_arrow_up