ved to ze tenisky mam za 50 a teraz dat za vlozku 33?
tu lacnu si kupil normal niekde v obuvi?
alebo v sportovom obchode?
06.03.2010 - 19:33:42
00
Tak ešte otázočka ohľadom behania : je pravda že behanie ráno nalačno rýchlejšie odburáva tuky ??? Po vianociach by sa patrilo trošku zhodiť, na mňa sa to totiž lepí a priberám aj z vody :rofl: . Aké máte skúsenosti z behaním ráno ?? Alebo by som prosil nejaké info ohľadom toho. Vďaka .

Jánošík : prosím ťa poraď kde v LM nájdem nejaký obchod z bežeckou obuvou. V Intersporte som strávil 2 (!!!!) hodiny skúšaním rôznej bežeckej obuvi a najväčší problém bol v tom že nemali veľkosť na moju labu 10 až 11 . Žeby mali čosi aj vo Vitalite ???
07.03.2010 - 20:42:48
00
http://www.ondrej-vojtechovsky.cz/content/view/118/65/

radsej by som ti ale doporucil stravit o hodku viac treningom poobede
08.03.2010 - 09:30:45
00
2funkatron : no bol to boj ale nakoniec som ju kupil v predajni normalnej nie sportovej obuvy :-) ale mozes skusit aj zdravotne potreby bude drahsia ale urcite nie 33 ecok :-)

2winter : no to mas z tych super diet hehe , byt tebou tak zacnem zdravsie jest ale JEST musis pravidelne ! inak samozrejme aj aktivne zit vydaj musi byt vacsi ako spotreba :-)
08.03.2010 - 09:32:49
00
diety su veru na hovno
a ani zdravsie jest nepomaha
ja som tiez zdravo a menej jedol a skoro rok som neschudol nic
tak som sa na to vys*al a zacal som jest normalne, ale zacal som sa ovela viac hybat (vyse 10 hodin treningu kazdy tyzden) ...a vaha ide dole 3kg/mesiac ...pritom jem normalne
08.03.2010 - 09:47:43
00
Tak ešte otázočka ohľadom behania : je pravda že behanie ráno nalačno rýchlejšie odburáva tuky ??? Po vianociach by sa patrilo trošku zhodiť, na mňa sa to totiž lepí a priberám aj z vody :rofl: . Aké máte skúsenosti z behaním ráno ?? Alebo by som prosil nejaké info ohľadom toho. Vďaka .

Jánošík : prosím ťa poraď kde v LM nájdem nejaký obchod z bežeckou obuvou. V Intersporte som strávil 2 (!!!!) hodiny skúšaním rôznej bežeckej obuvi a najväčší problém bol v tom že nemali veľkosť na moju labu 10 až 11 . Žeby mali čosi aj vo Vitalite ???

Na spaľovanie tukov sú dve najvhodnejšie doby:
1. ráno na lačno
2. po silovom tréningu

Ale treba si predovšetkým uvedomiť, že bez úpravy stravy sa to jednoducho nedá. Taktiež na spaľovanie tukov a udržanie svalovej hmoty je potrebná aj vhodná suplementácia...mne osobne sa najviac osvedčili L-carnitín, BCAA, káva, vitamín C.
08.03.2010 - 09:59:46
00
aerobna cinnost po silovom treningu nie je moc dobry napad, nakolko tym eliminujes anabolicke procesy a v podstate ten silovy trening tym odpalis...
a na rano to je podla mna tiez len do tej urovne, kym si v lahkom tempe (ZDV)...co je pri behu dost tazke...
08.03.2010 - 10:08:29
00
2winter : no ja som kupoval zlacnene modely teda jeden v sport rysoch od autobusovej zastavky CENTRUM vyssie smerom k bille ale bacha nie vsetko maju za dobre ceny :-)

este k tomu spalovaniu : no ja mam taky poznatok ze po 15 min aerobnej cinnosti ( teda aj behu ) sa zacinaju spalovaj aj tuky (okrem ineho ) taky 1h beh by ta vedel dostat do formy , co som videl na vlastne oci tak jeden silovy trojbojar (tlak ,drep a tah ) si to ***** do kopca v celkom sviznom tempe a tyto pani su povestny svojimy spekmy ... cize asi ten beh , dost vody na potenie a palenie tukov mozno snad este nejaky fat burner .... musis proste "nejako" aktivovat svalovu hmotu potom mas lepsie metabolicke procesy ....
08.03.2010 - 10:21:31
00
aerobna cinnost po silovom treningu nie je moc dobry napad, nakolko tym eliminujes anabolicke procesy a v podstate ten silovy trening tym odpalis...
a na rano to je podla mna tiez len do tej urovne, kym si v lahkom tempe (ZDV)...co je pri behu dost tazke...

Tych anabolických procesov sa báť nemusíš, že o ne prídeš počas aerobnej činnosti po silovom tréningu...a keď šupneš pred sprchou niečo, čo obsahuje BCAA, tak už dupľom nie. Ak som písal, je to vec aj vhodenej suplementácie a stravovania sa! Avšak pozor, pod pojmom aeróbna činnosť po silovom tréningu sa myslí činnosť nepresahujúca max 30 min. v ľahkom tempe (pre lajikov tempo, pri ktorom dokážeš viesť komunikáciu bez problémov) a samozrejme silový tréning nepresahuje max 60 min...
A ráno na lačno sa dá dosiahnuť pomalé tempo, pri ktorom spaluješ tuky (to s tou komunikáciou...) len si treba uvedomiť, že spaľovanie tukov začína až od 30 min. Dovtedy čerpáme zásoby zo sacharidov....
08.03.2010 - 10:46:47
00
2winter : no ja som kupoval zlacnene modely teda jeden v sport rysoch od autobusovej zastavky CENTRUM vyssie smerom k bille ale bacha nie vsetko maju za dobre ceny :-)

este k tomu spalovaniu : no ja mam taky poznatok ze po 15 min aerobnej cinnosti ( teda aj behu ) sa zacinaju spalovaj aj tuky (okrem ineho ) taky 1h beh by ta vedel dostat do formy , co som videl na vlastne oci tak jeden silovy trojbojar (tlak ,drep a tah ) si to ***** do kopca v celkom sviznom tempe a tyto pani su povestny svojimy spekmy ... cize asi ten beh , dost vody na potenie a palenie tukov mozno snad este nejaky fat burner .... musis proste "nejako" aktivovat svalovu hmotu potom mas lepsie metabolicke procesy ....

Máš zlý poznatok, spaľovanie tukov určite neprebehne po 15 min. aj keby si išiel na bezsacharidovej diete....Ideálna doba začína po 40 min.
08.03.2010 - 10:49:38
00
keby isiel na bezsacharidovej (keto)diete, tak by spaloval tuky aj bez behania :)
praveze by pri nej behat ani nemal :)

ale s tym casom mas pravdu...min 40 treba, kym sa to nastartuje
08.03.2010 - 11:02:21
00
Suhlasim s vami ze gorace mozu byt vhodnym doplnkom treningu, hlavne ked behate v dazdi a po vode...tiez si myslim, ze na snehu je to v podstate jedno ci gorace alebo nieco ine...mozno som prilis vychovany tak, ze do zbytocnych doplnkov tenisiek neinvestujem a preto nepotrebujem superextra gorace, mozno raz dospejem a si ich kupim a nebudem rozpravat bludy, ze Dudy?
08.03.2010 - 11:09:15
00
diky za opravu ....
08.03.2010 - 11:09:36
00
mirecpd : vyčerpavajúca odpoved ku ktorej netreba absolutne nič dodávať, ako s encyklopedie :D
bravo.
08.03.2010 - 11:26:25
00
Aké máte skúsenosti z behaním ráno ?? Alebo by som prosil nejaké info ohľadom toho. Vďaka .

v týždni mám minimálne 1 deň, kedy idem behať dooosť skoro ráno dlhší beh (90-105min.) v základnej vytrvalosti, keďže poobede mám na pláne niečo iné a celkom som si na to zvykla - nevravím, že je to ideál, ale keď nemáš inú možnosť, vždy lepšie ako nič.. keďže je to skorá ranná hodina, samozrejme, nejem nič, ale beriem si so sebou "energetické tabletky", prvú si šupnem po 40 min. a ak mám pocit, že treba, dopĺňam každých cca 20 min. polovicu alebo celú - podľa pocitov. Bolo mi to vysvetlené tak, že "svaly" nemajú problém - tie vydržia, ale ten cukor je pre mozog - hovorím to dosť laicky, lebo odborne sa v tom nevyznám - hovorím len vlastnú skúsenosť a takto mi to "bolo poradené"..
08.03.2010 - 11:30:09
00
keyboard_arrow_up