kukal som aj na tie, ale nezdaju sa mi extra makke a tiez ta podrazka nie je nejak extra trailova

mozno keby si dal konkretny model :)
27.08.2010 - 10:12:47
00
no ja mam tieto, tlmia perfektne, vynikajuco drzia, dokonca aj na skalach, no ak zaprsi, na betone sa zabijes pri normalnej chodzi. zato v blate su vyborne

kamarat mi pozical tieto, tie boli uplne paradne vo vsetkych smeroch. teda ak bezis len v lese
27.08.2010 - 15:18:15
00
tie zltocierne sa mi pacia...kuknem u nas v kamenaku NB
27.08.2010 - 15:26:33
00
chlapci chlapci, bezecka obuv sa vybera podla inych kriterii ako sympatia k znacke alebo nebodaj farba ..
treba si nechat zistit typ chodidla a potom vyberat ..
27.08.2010 - 22:11:22
00
"zltocierne" som napisal qoli tomu, aby som konkretizoval, ktore ma zaujali svojimi vlastnostami...
neznamena to, ze ich kupim qoli farbe :)
28.08.2010 - 09:32:01
00
chlapec, chlapec, pri trailovej obuvi sa pronacia/supinacia vobec nerozlisuje, kedze noha nedopada na rovny povrch
28.08.2010 - 10:44:11
00
Skusim aj ja pridat nieco k botam. Take subjektivne.

K New Balancom - ten model co tu dal Filip S som mal (mam). Drzi super, podrazka sa nezanasa. Avsak na podmienky kade som ja behal (minimum asfalt, trava, strk) to nebolo boh vie co. Podrazka bola dost makka a citil som kazdy kamen.

Presiel som na Mizuno Elixiri a behanie ma SUBJEKTIVNE zacalo viac bavit. Su mozno sirsie ako pisal Ferenc, ale aj tak behavam v hrubsich ponozkach takze mi to nevadi.

Co je vsak pre mna ako mierne captajuceho cloveka najdolezitejsie je ta opora ktoru poskytuju. Jednoducho som mal diagnostikovane pretazenie jednej slachy z vonkajsej strany kolena (prejavuje sa ako hrca), ktore po prechode na Elixiri zacina odoznievat (teda mizne uplne a to behavam viac).

Raz som vsak s nimi vybehol na Havran a nikdy vice. Opora ziadna a kedze su dost vzdusne (citaj pavucina) som ich skoro dotrhal.

Skus si zmerat congale a zistit vhodny typ obuvi.
30.08.2010 - 13:29:02
00
Vie mi niekto poradiť vhodnú obuv na beh za rozumnú cenu, ktorej nebude robiť problémy behanie v daždi, blate, snehu? Jednoducho v teréne a "sračkách". Čiže aby niečo vydržala. Chcem túto zimu začať viac behať a v obyčajných sieťkovaných teniskách to nie je ono... Som nenáročný užívateľ, no dobré by bolo, aby som nemusel nosiť 2-jo ponožiek, nech hodinku vydržia nohy suché... Vďaka.
07.09.2010 - 15:58:00
00
Jednoznacne s Gora-texom.

Rok budes v suchu, potom uz budu pustat.

Ja mam http://www.wiggle.co.uk/p/run/8/Salomon_XA_Pro_3D_Ultra_GTX_Shoes/5360036742/#more
07.09.2010 - 16:08:34
00
tie salomony sa po roku intenzivneho behania znicili na päte, skus goretex u new balance prip. asics a mizuno.. treba skusit dany model na nohe a ist si zabehat okolo predajne ;)
07.09.2010 - 16:54:24
00
gore-tex adidas krosove za par euro ti musia posluzit a postacit...
07.09.2010 - 17:03:01
00
chlapec, chlapec, pri trailovej obuvi sa pronacia/supinacia vobec nerozlisuje, kedze noha nedopada na rovny povrch


toto co je za somarinu ? samozrejme ze sa rozlisuje, zakrivenie povrchu relativne k ploche slapy je uplne zanedbatelne. ale vobec nejde iba o sposob naslapu, existuju predsa rozne sirky tenisiek od extra uzkych az po extra siroke ...
sympatie k znacke su pekna vec - napr. mne sa neskutocne pacia tie cervene trailove salomony - co mi je to vsak platne ked su mi siroke jak prasa .. najlepsie mi sedia uzke asicsy cumulusy, cierne, nevyrazne, vypadajuce jak od cinanov z burzy ..
kazdy nech si kupi co chce, len si treba uvedomit ze v tych teniskach bude treba behat a nie sa na ne pozerat..
a co sa tyka behania v bordeli - po par kilometroch ti premokne vsetko..
07.09.2010 - 17:04:19
00
gora-texové, dobre nainpregnované nepremoknú. samozrejme treba impregnovat castejsie nie len po kupe :) nemam problem dat nohu do potoka a v topanke je stale sucho... nemam ale goratex bezecke ale take kusok vyššie, ale predpokladam ze v tom nebude ziadny rozdiel ... na behanie vozim mizuná elixir 3
07.09.2010 - 17:59:23
00
toto co je za somarinu ? samozrejme ze sa rozlisuje, zakrivenie povrchu relativne k ploche slapy je uplne zanedbatelne.

neerozlisuje. 99% trailovych tenisiek sa vyraba na neutralny doslap*. pretoze: vies co je to topanka s podporou pronacie? ak si smatlak, tak nohu ti to pri dopade vyrovna, ak ale noha pri dopade stupa na krivy povrch, nidky nedopadne rovno. preto sa trailove boty s podporou pronacie nevyrabaju*. nema to totiz vyznam ;)
07.09.2010 - 19:20:34
00
ty asi o tom vela vediet nebudes, co ?
rychlym vyberom z modelovej rady asics pre overpronation:

gel-moriko
gel-trabuco
gel-torana

http://www.asics.at/running/shoe_adviser/use/running/#gender=Men&use=running&weight=&pronation=over&surface=soft&distance=&competition_category=&track_event=
07.09.2010 - 19:32:25
00
keyboard_arrow_up