a.ndrejko, v tých obchodoch, ktoré Ti romanx vypísal mali ešte pred cca 2-3 týždňami slušné bežecké boty v celkom zaujímavých akciách a dali sa kúpiť cca od 37 eur - je síce pravda, že to asi aj záleží od veľkosti nohy (s mojou 36-kou mám výhodu a nevýhodu zároveň), ale určite stojí za to nájsť si čas pozrieť sa do tých obchodov ;)
02.03.2010 - 14:34:07
00
Nesuhlasim ze 33 Eur sa nedaju zohnat dobre bezecke topanky. Staci ist do Giga sport do Avionu v BA alebo hocijakych nakupnych centier a kupit. Ak clovek aktivne behava, ajtak viac ako 2 sezony topanky nevydrzia ci su Nike alebo Mike...To je moja skusenost a nazor :rock:
02.03.2010 - 15:20:28
00
Indiani v Juznej Amerike, ktori dedia z generacie na generaciu bezcov kedysi Inkskych kmenov, co behavali s uzlikmi, ti pouzivaju ako bezecke boticky sandale vyrezane zo starych pneumatik :lol:
02.03.2010 - 15:30:31
00
ehm , dva letá po sebe som behával v teniskách ktoré som od vifona na trhovisku vykšeftil za 50 sk (pôvodná cena bola 120 sk, pôvodne kupované do telocvične), behával som v nich 8km väčšinou po asfalte a môžem vám povedať že to všetko vydržali a päta sa zbortila až minuloročnú jeseň. Nemyslím ale že znovu buďem mať také brutal štastie a radšej vezmem niečo čo je priamo určené na behanie a čo vydrží o niečo dlhšie.
02.03.2010 - 15:40:03
00
Tak to si teda mal fakt kliku--- no zavisi aj na tom, ako casto si s nimi behal---ak si behal 3krat do tyzdna tak suhlasim, v opacnom pripade sa priklanam ku Indianom s gumenymi sandalami :D
02.03.2010 - 15:49:12
00
Ja som kedysi si kupil spesl bezecke boty, no, moc nevydrzali (trhali sa v oblasti kde zacina malicek na vonkajsej strane) a behalo sa mi v nich nie moc dobre. Najlepsie sa mi behavalo v zimnych topankach :tmi: .. asi nedoslapujem na paty, alebo neviem .. ale nejak ta vacsia zataz dole mi pripadala easy na lahky beh (nie sprint), nieco ako zotrvacnost. Inak ale problemy typu plocha noha, ci priecne plocha , alebo rozne male deformacie, fuuu, to je citit :tmi: .. to bajk alebo plavanie, tam je to v pohode.
02.03.2010 - 15:58:33
00
ti vsetci bezci na celej zemeguli musia byt blbi, fakt uplne blbi, ze utracaju prachy za take zbytocnosti, ako su kvalitne bezecke boty... aj ja som fakt uplne blby... :headbang:
02.03.2010 - 16:02:51
00
musim pochvalit GIGA sport v avione, mne sa tam podarili kupit adidasy KANADIA za 46 uer, pricom bezna cena v internetovom obchode je 60 eur, a v kamennych obchodoch aj viac.

Tu tiez podla mojho nazoru plati pravidlo, ze lacne veci niesu automaticky zle, a naopak....

Prílohy:

aDIDAS.jpg
aDIDAS.jpg 11.47 KiB thumb_up0thumb_down

02.03.2010 - 16:08:28
00
...ze lacne veci niesu automaticky zle, a naopak....

s tymto suhlasim, vynimky existuju... ja som mal na mysli kvalitne, co este nemusi vzdy znamenat drahe...
02.03.2010 - 16:11:43
00
To neviem .. je to aj tym, kde kto vyrasta. Vezmi si serpov v Himalajach. Davaju brutal vystupy a nepotrebuju kyslik ako Europania. Dalsi .. maju nohy vymakane (mozole ?), ze im vyhovuju obycajne sandaly zo starej pneumatiky. Ako sa vravi, ked to nemas v nohach, nepomoze nic :D
Myslim, ze je to casto aj dost individualne .. a aj podla toho co a ako chodi/beha. Aj na chodenie mam napr. rozne topanky/botasky a napodiv asi najlepsie zatial z toho vychadzaju tie najlacnejsie ... :tmi: .. tak neviem.

Jj, cena a kvalita uz davno nie su prepojene vztahov kvalitnejsi = drahsi .. zial :( .. pretoze manazaeri zodpovedni za zisky casto robia to, ze predavaju smejdy za draho, len preto, ze to ludia chcu :@ .. zas ale lacak od Vietnamca napr. obsahuje take svinstvo, ze male decko z toho ma alergie (olovo, atd..). Ale aj znackove,to niekedy maju. A niekedy u Cinana kupis nieco za par supov, a spickova vec. Chaos proste :tmi:
02.03.2010 - 16:11:53
00
nevravim, ze sa neda behat v cinanoch... vravim, ze nasledky a zdravotny dopad budu horsie, ako keby si behaval v kvalitnych botach... ano cernoch v Afrike beha cely zivot bosy, ale on sa nedozije ani 50ky...
kludne nech si niekto skusi behat v cinanoch, ale potom nech sa nestazuje na problemy s klenbou, kostnymi vystupkami, otlakmi, kotnikom, kolenom, bedrom, chrbticou atd... a kedze tie problemy pridu v neskorsom veku, bude sa divit, z coho to moze mat, lebo zostarol a davno zabudol, ako si humploval telo v mladosti

...a potom budeme pocuvat dristy o tom, ako je beh skodlivy a ako nici klby... ale zacina sa to hlboko v mladosti vyberom kvalitnej obuvy + technikou behu...
02.03.2010 - 16:29:54
00
...aj mne prišli 195g :clap:
www.hurikansport.sk
02.03.2010 - 16:36:10
00
nevravim, ze sa neda behat v cinanoch... vravim, ze nasledky a zdravotny dopad budu horsie, ako keby si behaval v kvalitnych botach... ano cernoch v Afrike beha cely zivot bosy, ale on sa nedozije ani 50ky...
kludne nech si niekto skusi behat v cinanoch, ale potom nech sa nestazuje na problemy s klenbou, kostnymi vystupkami, otlakmi, kotnikom, kolenom, bedrom, chrbticou atd... a kedze tie problemy pridu v neskorsom veku, bude sa divit, z coho to moze mat, lebo zostarol a davno zabudol, ako si humploval telo v mladosti

...a potom budeme pocuvat dristy o tom, ako je beh skodlivy a ako nici klby... ale zacina sa to hlboko v mladosti vyberom kvalitnej obuvy + technikou behu...

Hmm, asi si moj prispevok nepochopil, ale nevadi. Btw, Africania sa dozivaju aj podstatne viac, nez 50 rokov :) ... a nie je to o botach ...


Naposledy upravil lto dňa 02.03.2010 - 19:17:37, celkovo upravené 1 krát.

02.03.2010 - 17:30:52
00
Brudick: tie Kanadie su dobre trailovky, za tu cemu dobry kauf :y:
02.03.2010 - 18:21:03
00
no tieto jedny som si skusal ale akosik nesadli ,moc uzke a palec nohy v lufte ....
02.03.2010 - 19:25:14
00
keyboard_arrow_up