Suhlasim s Missy. Ked v Bratislave, tak jedine v Raci, aby bol dobry vybeh do kopca. No osobne si myslim, ze aj Lamac je dobra lokalita ci okolie zeleznej studnicky...tam je dokonca aj vyhoda, ze su cesty pre chodcov a clovek sa az tak nezaponi a nedoserie si kotniky...kazdemu vsak podla gusta :)
03.03.2010 - 10:53:24
00
droto: ...začni používať čierné písmenká ;) ďakujem
03.03.2010 - 10:55:01
00
jj, potom v zime pekne spoteny sup do nevykureneho auta :tmi:

prezlečieš sa ;)

droto, jasné, všetko kde sú kopce a lesy je super ;) len môj výber pre raču bol ovplyvnený viacerými faktormi, z čoho mi (pre osobné potreby) vyšla ako úplne ideálna :l: :muscle:
03.03.2010 - 11:08:55
00
nie je nad nasu placatu Vrakunu. Clovek sa aspon na biku nenadre. :D
03.03.2010 - 11:14:12
00
noo, tak tam máš zase dobré "hrádzové" podmienky, takže všetko má svoje + a - :)
03.03.2010 - 11:15:44
00
len skoda ze som MTB ready, cestak nemam :D
03.03.2010 - 11:17:29
00
Pozeral som v rôznych obchodoch (kameň aj net) tie ospevované New Balance a zistil som, že lacné teda nie sú. Okrem toho sa mi zdalo, že majú väčšinou málo ohybnú podrážku, niečo medzi lyžiarkami a betónovým kvádrom.
Nakoľko ma kríza ešte celkom neopustila, zaujímalo by ma či sú naozaj také výnimočne dobré, aby som za ne dal dvakrát viac než napríklad za toto:
http://www.adidasshop.sk/walking-k_8/4/boty-adidas-duramo-2-g18677-z_3857/
05.03.2010 - 10:14:25
00
musis rozlisovat aj teren v ktorom behas, tazko povedat, ci nieco je 2x lepsie ak je to 2x drahsie...
tebou uvedene botky by na bezne behanie po asfalte mohli stacit, aj ked maraton by som v nich nebezal...
05.03.2010 - 10:17:42
00
Ak nerátam v lete osiate a zvyšok roka blatisté polia, tak k najbližšej neasfaltke to mám cez 2 kilometre. Pri mojom veku a životnom štýle je predpoklad, že by som sa dostal mimo asfalt (bez zaisťujúceho doprovodného vozidla, najlepšie sanitky), relevantný zhruba o 7-10 rokov pravidelného tréningu.
Za pravidelný tréning samozrejme nepovažujem, ak niekto pravidelne začiatkom novembra odbehne na cintorín zapáliť sviečku.
05.03.2010 - 10:31:48
00
pravda je - v "tvrdších" New Balancoch behám les a kopce, prípadne v nečase (sneh, dážď), ľahšie a "ohybnejšie" Mizuna obúvam na asfalt a behy vo vyššej intenzite.. premýšľam, keď vravíš, že NB sú tvrdé, či si nemal šťastie na modely, ktoré boli "naschval" tvrde - t.j. ako píše Dudo, určené na "iný" terén. Tvrdosť mojich NB je podmienená práve tým, že sú určené do terénu, kde mi oveľa lepšie držia nohu ako "mäkké" boty, istým spôsobom tomu pomáha aj gore-texová povrchová úprava.. totiž to v Palace v Sporte 2000 som pred časom obzerala "mäkké" boty, a hoci mi pamäť až tak dobre neslúži, mám pocit, že som mala na nohách aj viacero NB, ktoré boli "mäkké", ale nehádam sa, keďže toto je dosť subjektívny pocit.. len dodám, že v tomto konkrétnom obchode mali celkom zaujímavé výpredaje a NB-čka sa tam dali kúpiť už od 37 ečiek. Keďže som tu už niečo podobné písala, nechcem, aby to znela ako reklama, ale možno by Ti stálo za to sadnúť na vlak a pozrieť zopár takýchto obchodov, kde majú celkom slušný výber a dokážu Ti aj poradiť.. môj švagor napríklad nedá dopustiť na Walter Sport v Avione, kde sa týpek (ak budeš mať šťastie a stretneš ho tam) vyzná a rád poradí.
05.03.2010 - 10:37:43
00
o tom je tu uz par stran... ak niekto beha ako doplnok, ca. 10-20 km / mesiac po skvare pred domom, tak stacia zakladne tenisky...
pokial niekto ma ambiciu behat 50-100km/mesiac v tazkom terene, resp. uphill ci cross, tak si dobre rozmysli, ci neinvestuje do kvalitnej podrazky, gore-texoveho povrchu na zimu alebo vlozky do tenisiek... ved iba skor spominane kvalitne vlozky stoja ca. 20 EUR (dufam, ze si to dobre pamatam)- ale pri skalnych behoch su snad "povinnostou"

(Missy, nepredbiehaj sa... :P )
05.03.2010 - 10:38:54
00
(odpusť, ale toto je moja obľúbená téma :$ :P)
05.03.2010 - 10:40:13
00
este doplnim, ze Superfeet vlozky maju prave za ulohu zpevnit podrazku pri terennom behu, pricom do tenisiek sa odporuca modra resp. cierna, ktora je ultra-tenka a neovlpyvnuje velkost kupenej tenisky, ostatne farby su skor pre lyziarky, turisticku obuv atd.

upozornujem, ze vlozka sa nedava dodatocne k povodnej, ale ju nahradza, pricom sa vystrihne presne na mieru, takze miesto pre nohu v teniske ostava to iste ako pri povodnej
05.03.2010 - 10:42:48
00
Missy: osobne si myslim ze momentalne maju vo viacerych obchodoch zlavy na bezecke topanky, co sa tyka znalosti povrchov tenistiek, tak kazdy kto pracuje v sportovom obchode by mal vediet poradit aj ked treba rozmyslat ci chcu tenisky iba predat alebo aj predat podla potreby zakaznika...co sa tyka goratexovych povrchov, suhlasim s jednym bezcom, ktory povedal, ze goratex je zbytocna ceresna na torte tenisiek---vraj to ma aj nevyhody co sa tyka rychleho zmeknutia tvrdych povrchov tenisiek a podobne. Neviem ci je to pravda, lebo ja som take tenisky nikdy nemal
ps: Raca je idealne miesto :emo:
05.03.2010 - 10:50:53
00
gore-texove tenisky by som odporucil jedine pre ludi, ktori behaju vela napriklad cez potoky a podobne...
ja behavam v negoracoch cely rok po lesoch a aj ked je sneh a pri tom behu mi to nevadi, ked mam aj trochu mokrejsiu nohu, ved noha sa aj tak poti...
ked dobeham, tak vyzuvam
05.03.2010 - 10:54:40
00
keyboard_arrow_up