Zážitky, inšpirácie, skúsenosti
MTHIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Vysoke Tatry

K najvyššiemu značenému vrcholu Vysokých Tatier
Vieš, na ktorý jediný veľhorský vrchol vo Vysokých Tatrách vedie turistický značený chodník a ktorá je najmladšia chata Vysokých Tatier?
Celoročný okruh z Belianskych do Vysokých Tatier
Dve vysokohorské chaty, dve plesá, výhľady na zasnežené štíty Belianskych aj Vysokých Tatier, rozprávkové lúky a lesy, minimum turistov, pokoj,…
5 tatranských chát za jeden deň
Dá sa prejsť 5 chát za pol dňa v nejakom inom pohorí sveta? Odpoveď je neviem, ale viem, že vo Vysokých Tatrách to možné je.
Výbava na zimnú vysokohorskú turistiku PR článok
Hory v zime sú krásne, no o to nebezpečnejšie. Preto sa treba na túry vo vysokohorskom prostredí vhodne pripraviť.
Morské oko – drahokam poľských Tatier
Z každej strany počúvame ódy na najväčšie pleso Tatier – Morské oko. Údajne je tiež najnavštevovanejšie, najkrajšie, pomerne ľahko prístupné a… komerčné. Alebo žeby nie?
„Načo taký veľký batoh ťaháš do Tatier?“ povedali…
„Predpoveď hlási poriadne oteplenie na sviatky, treba čo najskôr zbehnúť do Tatier a poťukať na ľady,” povedali si dve baby.
Video: Rozhovor s lavínovým špecialistom HZS
Porozprávali sme sa s lavínovým špecialistom Horskej záchrannej služby, kpt. Mgr. Pavlom Krajčím PhD., nielen o lavínach.
Kam na túru počas uzávery a prečo ju dodržiavať?
Príroda je krásne miesto a práve v nej sa vykresľuje ľudská ohľaduplnosť, a to nielen jeden k druhému, ale aj k zvieratám. Kde chodiť na túry, aby sme nerušili zvieratá počas uzávery?
Rozlúčka s vysokohorskou turistikou na Východnej Vysokej
Poznáte to, niekedy je cez leto príliš teplo, ale na jeseň stabilné počasie, inverzie, no a tie čarovné farby v Tatrách. Do 31. októbra sú chodníky otvorené, tak sme to v tak krásnom prostredí museli využiť.
Tip na výlet: Tatranská diaľnica
Južné svahy vo Vysokých a Západných Tatrách poskytujú najdlhší turistický chodník s názvom Tatranská magistrála. Spolu si prejdeme dve najnavštevovanejšie trasy.
Na vynáške s tatranskými nosičmi
Nosiči existovali samozrejme aj v iných krajinách sveta, avšak všade ich postupne nahradila technika, stroje, lanovky, vrtuľníky a pod. Len na Slovensku sa toto remeslo zachovalo a môžeme byť na túto svetovú raritu patrične hrdí.
Rozhovor: Tatranka - z veľkomesta za volaním srdca
Slávkovský zo Smokovca cez obednú prestávku? Bežná prax. Skialp pred prácou? Privstane a ide. Lebo čo? Býva v Smokovci. :-)
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up